Női kosár NB I: győzött a címvédő otthonában a listavezető

2023.12.09. 21:20
15 ponttal nyert a DVTK (Fotó: Nagy Gábor)
A listavezető Diósgyőr a papírformának megfelelően magabiztos sikert aratott a címvédő Sopron vendégeként a női kosárlabda NB I szombat esti rangadóján.

Az Euroligában is remeklő DVTK a második negyedben lépett el a hazaiaktól, akiknek ebben a szakaszban mindössze hét pontot hagyott dobni.

Völgyi Péter együttese a második félidőben végig „biztonságos” távolságban tartotta magától a soproniakat és ezzel nyolcadik mérkőzését is megnyerte a bajnoki szezonban.

A másik esti meccsen az esélyesebb TFSE-MTK elsősorban a harmadik negyedben nyújtott remeklésével simán nyert a BEAC csarnokában.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ

Sopron Basket–DVTK Hun-Therm 59–74 (22–22, 7–18, 14–15, 16–19)
Sopron, 900 néző. V: Goda, Györfy R., Németh P.
SOPRON: Fegyverneky 2, TURNER 16, Sitku Zs. 2, Brooks 7/3, Mompremier 5. Csere: Határ 1, Toman R., Böröndy, VARGA A. 20/12, Papp 2, Crvendakics 4. Edző: Gáspár Dávid
DVTK: Aho T. 2, AHO N. 10/6, Charles 3, M. Jovanovics 6/6, Grigalauskyte 6. Csere: LELIK 18/9, TOMAN P. 17/6, TADIC 10, Tenyér 2. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–0. 5. p.: 15–5. 8. p.: 16–14. 12. p.: 24–28. 15. p.: 28–36. 18. p.: 29–40. 22. p.: 29–43. 25. p.: 33–43. 28. p.: 37–55. 32. p.: 43–60. 35. p.: 55–65. 38. p.: 57–70
Gáspár Dávid:
– A DVTK mind támadásban, mind védekezésben sokkal agresszívabb és összeszokottabb játékot mutatott. Jelen állapotunkban nem tudtunk versenyképesek lenni. Mindannyiunknak a csapatnál, stábtagoknak és játékosoknak egyaránt sokkal jobb munkával kell előállnunk. Sokkal több van a csapatban, mindent meg fogunk tenni, hogy ezt kihozzuk magunkból. Szurkolóinknak köszönjük a sok-sok szaloncukrot, és hogy kijöttek minket támogatni, nekik is sokkal jobb játékot szeretnénk mutatni a folytatásban.
Völgyi Péter: – Nagyon tompán kezdtük a mérkőzést, de az első negyed közepétől sikerült változtatni, minél gyorsabban felérni a Sopron gyűrűjéhez és a saját játékunkat játszani. A második negyedben sikerült mindez a legjobban. A nagyszünet után a zónára is jól reagáltunk, bár kicsit akadozott ellene a játékunk. Mivel a DVTK nagyon régen nyert Sopronban mérkőzést, nagyon örülök a győzelemnek!

E.ON ELTE BEAC–TFSE-MTK 73–94 (25–25, 19–19, 18–34, 11–16)
Gabányi-sportcsarnok, 400 néző. V: Nagy V., Kovács N., Téczely.
BEAC: K. Morgan 9, ANGYAL B. 17/3, Katona B. 9/3, TÓTH F. 19/6, Ozola 2. Csere: Gábor 6, Pavic 11/3, Milkovics, Zsámár, Orosz Zs., Drahos. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
TFSE: DÚL P. 11/6, DÚL T. 5/3, SZABÓ F. 27/9, Németh A. 8, CZINANO 17. Csere: Baa 4, CARTER 19/9, Király A., Horváth D., Vladár 3/3, Burján L., Vígh B. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 10–4. 4. p.: 11–12. 8. p.: 17–23. 13. p.: 29–33. 17. p.: 36–40. 23. p.: 47–54. 26. p.: 51–64. 29. p.: 60–75. 34. p.: 68–86. 38. p.: 73–90. Kipontozódott: Baa (36. p.)
Mészárosné Kovács Andrea:
– Térfélcsere után koncentrációs hibákat követtünk el, amelyek elkerülhetőek lettek volna, ezekből tíz pontot kaptunk. Betegségek és sérülések hátráltatnak minket, de ez nem magyarázat, csalódott vagyok. Néhány játékos sajnos nem tud élni a kapott lehetőséggel, pedig tisztességes munkával el lehet jutni az élvonalbeli szintre.
Hegedűs Péter: – Örülök a győzelemnek, tisztességgel készültünk a BEAC ellen, mert szimpatikus csapat, amely szerzett már meglepetéseket. Ellenfelünk nemcsak utánpótlásbázisként működik, hanem bátran pályára is küldi a fiatal játékosait. A hazaiak az első félidőben borsot törtek az orrunk alá, fordulást követően keményítettünk a védekezésünkön, agresszívabban jöttünk ki az öltözőből, ennek köszönhetően sikerült megnyugtató előnyt szereznünk. Az évad első fele a jövő héten zárul, szeretnénk minél jobb pozícióban zárni ezt a szakaszt és tovább fejlődni.

Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd 63–45 (20–11, 15–17, 22–5, 6–12)
Budapest, Pasaréti út, 107 néző. Vezette: Tóth C., Török D., Jankovics
VASAS: M. TAYLOR 12, GELEI 9/3, Tóth O. 4, JÁHNI 7, Salamon Zs. 5/3. Csere: Boros B. 8, Madár K. 8, Budácsik 6, Madár E. 4, Kádár, Villányi. Edző: Milos Pavlovics
CEGLÉD: Andi, Czank 7/3, Szirony 14/9, Szerelem-Kobolák, BARNAI 12. Csere: Rakita 2, Farkas P., Vincze N., Horváth Boglárka, KOVÁCS K. 7, Viszmeg 3/3. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–4. 8. p.: 16–9. 13. p.: 22–16. 18. p.: 33–25. 24. p.: 44–31. 27. p.: 50–33. 33. p.: 61–35. 38. p.: 63–43
Milos Pavlovics:
– Természetesen örülök a győzelemnek, jó energiával játszottunk, de nem vagyok teljesen elégedett. Nem akarok telhetetlennek tűnni, de ugyanazokat a hibákat követtük el, amiket hosszú ideje igyekszünk javítani. Lassan visszatérnek a hiányzó játékosaink, jobbak az edzéseink, nagyobb a rotációnk, és ez látszott a pályán. Erőt kell merítenünk a sikerből, vissza kell nyernünk az önbizalmunk, hogy a jövő heti, szintén rendkívül fontos meccsen ismét győzni tudjunk.
Lo Elhadji Malick: – Szégyellem magam a teljesítményünk láttán, sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk maradandót alkotni. Gyengén lepattanóztunk és rengeteg második esélyt adtunk a Vasasnak, amivel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. Tisztelet a kivételnek, de sok játékosunknak el kell gondolkodnia, hiszen saját magukkal vannak elfoglalva, nem a csapattal.

SERCO UNI Győr–TARR KSC Szekszárd 72–71 (19–17, 17–23, 18–13, 18–18)
Győr, 300 néző. V: Cziffra, Frányó, Földesi.
GYŐR: Slocum 8/6, Dombai 4, CARLETON 9/6, Gyöngyösi 9/6, GOREE 13. Csere: DUBEI 16/9, RUFF-NAGY 6/3, Török Á. 7/3, Molnárová, Hegedűs, Bach. Edző: Cziczás László
SZEKSZÁRD: Horváth Bernadett 8/6, BOROS J. 13/6, Holcz, WESTBELD 14, MONROE 11. Csere: Árvai, Sztanacsev 8/6, Krnjics 4, MÁNYOKY 7/3, Theodoreán, Miklós 6/6. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–6. 8. p.: 12–9. 16. p.: 30–35. 18. p.: 32–38. 24. p.: 42–46. 26. p.: 47–46. 29. p.: 52–53. 31. p.: 59–53. 34. p.: 65–55. 37. p.: 68–68. Kipontozódott: Theodorán (28. p.)
Cziczás László:
– Nagyon kemény, Euroliga-szintű összecsapást játszottunk, mindkét oldalon erős védekezéssel. Együttesünknek ezúttal volt szíve, tudott nagyon küzdeni, és csapatként a végjátékban érte el a győzelmet.
Djokics Zseljko: – Mindkét csapat kitűnően játszott, ezt bizonyítja az összesen húsz hárompontos kosár. A Győr a második félidőben agresszívebben teljesített, mi a palánk alatt kevésbé domináltunk, ennek ellenére nincs okom elmarasztalni a játékosaimat.

1. DVTK 8 8 615–447 16
2. Győr 8 6 2 656–559 14
3. Szekszárd 8 5 3 640–523 13
4. TFSE 8 5 3 618–553 13
5. Pécs 8 5 3 591–531 13
6. Sopron 7 4 3 513–448 11
7. BEAC 8 3 5 578–638 11
8. Vasas 8 2 6 432–577 10