Női kosár Euroliga: nagy csatát vesztett a DVTK Zaragozában

B. Ö. B.B. Ö. B.
2023.12.13. 22:06
Lelik Réka (labdával) 13 pontot dobott a miskolci csapatban (Fotó: FIBA)
A DVTK fordulatos mérkőzésen, hosszabbításban 70–68-as vereséget szenvedett a Zaragoza vendégeként a női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján.

Jó két perccel a rendes játékidő vége előtt még hét ponttal vezetett a DVTK az A-csoport rangadóján a Zaragoza otthonában, és kitűnő védekezésével megfojtotta a hazaiak támadójátékát.

A hajrában azonban nem sikerült megfelelően koncentrálni, egyéni hibáknak köszönhetően kapaszkodtak a spanyolok, és öt másodperccel a dudaszó előtt kiegyenlítettek.

Még a hosszabbításban is megszerezhette volna a győzelmet a diósgyőri együttes, de a véghajrában ismét pontatlanabb és figyelmetlenebb volt, így a Zaragoza nagyon nehezen megnyerte a meccset, s győzelmek tekintetében beérte magyar riválisát.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, 9. FORDULÓ
A-CSOPORT

CASADEMONT ZARAGOZA (spanyol)–DVTK HUN-THERM 70–68 (17–12, 16–18, 12–11, 13–17, 12–10) – hosszabbításban
Zaragoza, 2500
néző. V: Yalman (török), Teixeira (portugál), Dahra (francia)
ZARAGOZA: Pivec 5, Gulbe 8/3, Ortíz 12, Fiebich 14/3, Diallo 15. Csere: Hermosa, Lacorzana 3, Geldof 2, Gimeno 3/3, Holesínská 8/6. Edző: Carlos Cantero Morales
DVTK: Aho N. 4, Charles 19/6, Lelik 13/3, Garbin 8/6, Tadic 2. Csere: Grigalauskyte 2, Jovanovics 17/9, Tenyér 3/3, Toman P. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 7. p.: 11–10. 9. p.: 15–10. 13. p.: 20–21. 17. p.: 22–28. 20. p.: 33–28. 23. p.: 37–32. 29. p.: 40–39. 34. p.: 45–47. 38. p.: 48–55. 39. p.: 52–55. 42. p.: 61–64
Kipontozódott: Pivec (40. p.)
Völgyi Péter:
– Végletekig kiélezett meccset vívtunk. A hazaiak bővebb rotációja a végjátékban jött ki, a 38. percre nagyon nehezen kidolgozott előnyünkkel a végjátékban rosszul sáfárkodtunk. Öröm az ürömben, egymás elleni összevetésben megmaradt egy pont előnyünk, ennek később lehet jelentősége. Megtettünk mindent, de tanulnunk kell ebből a mérkőzésből is.