Női kosár Euroliga: megvan a DVTK hetedik győzelme is

K. Zs.K. Zs.
2023.12.06. 19:46
A DVTK-nak egyelőre nagyon jól megy ebben az idényben (Fotó: Árvai Károly)
Megszerezte hetedik győzelmét a DVTK a női kosárlabda Euroliga idei alapszakaszában: a miskolciak hazai pályán, nagy csatában 70–64-re verték meg a lyoni ASVEL-t szerda este, így az A-csoportot hibátlan mérleggel vezető Fenerbahce nyomában maradtak. A győrieknek nem jött össze a második siker, az egyoldalú második félidő után simán, 89–61-re kikaptak francia vendégüktől, a Villeneuve d'Ascqtól.

DVTK–ASVEL 70–64

A DVTK nagyszerűen kezdett, gyorsan meglépett tíz ponttal (12–2), sőt tucatnyi is volt az előny az első negyedben, a második játékrész második felében azonban felkapaszkodtak a vendégek, sőt a harmadik negyedet 5–0-val nyitva át is vették a vezetést (35–36). De csak rövid időre: a miskolciak gyorsan fordítottak, és ha a vártnál kiélezettebb csatában is, megtartották előnyüket. A négy triplát bedobó Lelik Réka 18 pontot szerzett a hazai csapatban, Dercee Garbin 10 ponttal és kilenc lepattanóval járult hozzá a sikerhez.

GYŐR–VILLENEUVE D'ASCQ 61–89

Fordulatos első negyed után a másodikban szinte végig a győriek vezettek, volt, hogy hét ponttal is (23–16), de a francia csapat ledolgozta hátrányát a nagyszünetre. A meccs döntő szakasza a harmadik negyedre esett: 48–47-es győri vezetést követően a vendégek 15 pontot szereztek egyhuzamban, majd az utolsó játékrészben tovább növelték előnyüket. Bridget Carleton 14 ponttal vezette a hazai lőlapot, a vendégeknél hatan is tíz pont fölé jutottak.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
8. FORDULÓ
A-CSOPORT
DVTK HUN-THERM–LDLC ASVEL FEMININ (francia) 70–64 (18–11, 16–18, 15–19, 21–16)
Miskolc, 1400
néző. V: Gajdosz (lengyel), Stan (román), Prpa (szerb)
DVTK: Aho N. 9/9, CHARLES 11, LELIK 18/12, Garbin 10/6, Tadic 8. Csere: GRIGALAUSKYTE 12, Toman, Tenyér 2, Aho T. Edző: Völgyi Péter
ASVEL: Allemand 2, Williams 6/3, JOHANNES 17/3, Ciak, Chery 10/3. Csere: Dolson 6, Jocyte 5/3, Miyem 4, FAUTHOUX 14. Edző: David Gautier
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–0. 6. p.: 12–2. 9. p.: 15–6. 12. p.: 21–11. 15. p.: 28–18. 16. p.: 28–23. 18. p.: 30–26. 21. p.: 34–32. 23. p.: 34–34. 26. p.: 38–39. 28. p.: 43–39. 30. p.: 49–48. 33. p.: 57–52. 35. p.: 59–54. 36. p.: 59–58. 38. p.: 66–60
Kipontozódott: Tenyér (35. p.)
Völgyi Péter:
– Köszönjük a szurkolást, a jó hangulatot, a rengeteg szaloncukrot, méltóképpen fogadtuk a Mikulást, hiszen győzelmet adtunk. Szerintem nagyon értékes sikert értünk el, már csak azért is, mert többször nagyon mélyen voltunk, sokszor a fizikai határainkat feszegettük, de meg tudtunk újulni. Kevesebbet dobtunk, alulmaradtunk lepattanózásban, az eladott labdák száma nagyjából egyenlő volt, ám asszisztunk kétszer annyi volt, mint az ellenfélnek, szerintem ez döntött a javunkra.
David Gautier: – Gratulálok a DVTK-nak!
Tudósított: BERECZ CSABA