Női kosár Euroliga: a DVTK kikapott, már nem juthat tovább

R. P.R. P.
2023.02.22. 20:05
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 13. fordulójában a DVTK hazai pályán kilencpontos vereséget szenvedett a spanyol Salamancától, ezzel eldőlt, hogy nem jut be a negyeddöntőbe.

A Salamanca simán nyert a DVTK ellen (Fotó: Bujdos Tibor)

Két fordulóval a vége előtt a B-csoportban őrült szoros volt az állás. A Sopron Basket állt az első helyen, de csak jobb gólkülönbséggel előzte meg a török Mersint és az olasz Schiót. A DVTK, amely, a hatodik pozíciót birtokolta, csak két ponttal lemaradva, a közvetlenül előtte álló Salamancával meccselt. Tehát a negyeddöntőért vívott csata kulcsmeccse volt a diósgyőri találkozó.

Sajnos a spanyolok már az elejétől kezdve kézben tartották a meccset, negyedről negyedre növelték előnyüket, és végül magabiztos játékkal megnyerték a létfontosságú csatát. A vereség pedig azt jelenti, hogy Bernáth Rékáék már nem juthatnak tovább a negyeddöntőbe.

KOSÁRLABDA, NŐI EUROLIGA
13. FORDULÓ
B-CSOPORT
DVTK HUN-Therm–Salamanca (spanyol) 61–70
(17–20, 20–23, 11–18, 13–9)
Miskolc, 1000 néző. V: Jovanovic (bosnyák), Stan (román), Maciulis (litván).
DVTK: AHO N. 10, BERNÁTH 16/6, Guirantes 12/6, Garbin 3/3, Green 8. Csere: Grigalauskyte 6, M. Jovanovics 4, Kányási 2, Kiss A. Edző: Völgyi Péter
PERFUMERÍAS: ONYENWERE 10/3, Nogic 9/3, Cazorla 8, CARLETON 15/15, Reisingerová 2. Csere: Domínguez 5/3, Vilaró, FASOULA 10, RODRÍGUEZ 11/9, Gulbe. Edző: José Vázquez Mougán
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–5. 5. p.: 6–9. 8. p.: 16–14. 14. p.: 19–28. 18. p.: 31–37. 22. p.: 37–49. 25. p.: 41–57. 33. p.: 52–61. 35. p.: 54–64. 37. p.: 54–68. 39. p.: 59–68
Völgyi Péter:
– Ellenfelünk felőrölt minket, ráadásul minden poszton és tömegben is fölénk nőttek. Megmutatkozott, hogy hosszabb volt a spanyolok kispadja, hiszen ők tíz embert rotáltak. Elfáradtunk, máskülönben szorosabb is lehetett volna a végjáték. Rengeteget kaptunk a sorozattól, és Franciaországban van még egy meccsünk.
José Vázquez Mougán: – Tudtuk, hogy jó csapat ellen küzdünk, kemény meccsre számítottunk. Különleges atmoszférában, fanatikus szurkolók előtt szerepeltünk. Lepattanószerzésben nem nyújtottuk a várt teljesítményt, de a támadójátékunk jól működött. Versenyben maradtunk a rájátszásba jutásért folytatott küzdelemben.