Férfi kosár Ek: 15 ponttal kapott ki a Körmend Finnországban

R. P.R. P.
2022.10.12. 19:30
Doktor Péter (Fotó: FIBA)
A férfi kosárlabda FIBA Európa-kupa G-csoportjának 1. fordulójában az Egis Körmend 77–62-re kikapott a finn Karhutól.

Egy magyar csapat indul ebben az évadban a FIBA Európa-kupa küzdelmeiben, az előző idény bajnoki ezüstérmese, az Egis Körmend a Bajnokok Ligája selejtezőjéből „esett át” a kontinens negyedik számú sorozatába, amelyben szerdán a Karhu Basket otthonában mutatkozott be.

A Karhu Finnország legerősebb csapata, a vasiak gondjait pedig tetézte, hogy csapatkapitányuk, Ferencz Csaba kisebb sérülés miatt nem játszhatott – így kellett meglepetést szerezni a nyitányon.

Nos, a Körmend derekasan helytállt, a félidőben a hazaiak csak két ponttal vezettek. Azonban a harmadik és a negyedik negyedet jobban megnyomták, így a végjátékban már nem volt esélyük a mieinknek. A vége 77–62 lett a Karhunak, de a meccs legeredményesebb játékosának a körmendi Wendell Mitchell bizonyult 20 ponttal.

KOSÁRLABDA, FÉRFI EURÓPA-KUPA
G-CSOPORT
1. FORDULÓ
Karhu (finn)–Egis Körmend 77–62
(20–17, 19–20, 18–11, 20–14)
Kauhajoki, 1000 néző. V: Uuehendrik (észt), Barkauskas (litván), Van Slooten (holland).
KARHU: Kaukiainen 5/3, C. JONES 13/3, SKINNER 11/6, Crockett 5/3, DOLENC 11/3. Csere: Hakamaa 6/6, Patterson 3, Kantonen 7/6, Innamaa, Marttinen 3/3, Kuany 13/6. Edző: Janne Koskimies
KÖRMEND: CHAMBERS 10, MITCHELL 20, Kiss M., Moore 8, Cakarun 9. Csere: Durázi 2, Parrish 10/3, Doktor 1, Omenaka 2, Takács K. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 7. p.: 15–9. 9. p.: 18–11. 13. p.: 24–22. 14. p.: 31–22. 17. p.: 34–33. 23. p.: 47–37. 29. p.: 54–48. 34. p.: 65–50. 37. p.: 73–56. Kipontozódott: Dolenc (37. p.)
További eredmény: Sporting CP (portugál)–Anwil Wloclawek (lengyel) 89–113
Andonisz Konsztandinidesz:
– Sajnos nem dobtunk jól távolról, így nem is lehetett esélyünk a győzelemre. A harmadik negyed nagyon rosszul sikerült, miután az első félidőben pozitívumokat és negatívumokat egyaránt észrevehettem a játékunkban. Fordulás után megnőtt a különbség, túl nagy lett a hátrányunk. Ez volt az első meccsünk a sorozatban, hozzánk hasonlóan Bajnokok Ligája-selejtezős csapattal, nehéz ellenféllel találkoztunk, a jövő heti második mérkőzésünkre igyekszünk kijavítani a hibáinkat, de addig még vár ránk egy magyar bajnoki a hétvégén.