Női kosár Eb: vereséggel kezdte a tornát a címvédő spanyol válogatott!

2021.06.17. 22:49
Bentley (fehérben) nyerte meg a meccset a címvédő ellen (Fotó: FIBA)
Az előző női kosárlabda Európa-bajnokság döntősei, a győztes Spanyolország és a vesztes Franciaország közösön rendezi az idei kontinenstornát, amelynek első napján be is mutatkozott mindkét csapat. A franciák a nyitó napon egyedüliként jutottak 100 pont fölé a horvátok legyőzése során, a címvédő spanyolok viszont egy rendkívül pontszegény meccsen 53–51-re kikaptak Fehéroroszországtól.

A nyitó napon napközben egyetlen mérkőzésen nem született döntés a rendes játékidőben, Szerbia a 74–74-es eredményt követően hosszabbításban múlta felül 86–81-re Olaszországot.

Az előző Eb-n ezüstéremig jutó Franciaország kirobbanó formában kezdte a tornát, a szoros első negyed után fokozatosan ellépett a horvátoktól és végül egyedüliként 100 egység fölé jutva 42 (!) ponttal, 105–63-ra nyert.

Este a címvédő spanyol válogatott játszotta a nap utolsó meccsét és a nap negatív szenzációját szállította egy roppant pontszegény mérkőzésen Fehéroroszország ellen. A nagyszünetben 22–21-es spanyol vezetést mutatott az eredményjelző – akadt olyan találkozó csütörtökön, amelyen egy negyed alatt több pontot ért el mindkét csapat... A fehéroroszok a harmadik harmadot három ponttal megnyerték, s végül óriási izgalmakat követően két ponttal, 53–51-re megverték a címvédőt; a győztes kosarat Alexandra Bentley szerezte kettő másodperccel a vége előtt.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, STRASBOURG ÉS VALENCIA
A-CSOPORT

Svédország–Szlovákia 74–57 (20–11, 13–13, 25–6, 16–27)
Fehéroroszország–Spanyolország 53–51
(14–9, 7–13, 14–11, 18–18)
B-CSOPORT
Montenegró–Görögország 70–55
(24–16, 20–13, 13–18, 13–8)
Szerbia–Olaszország 86–81 (19–19, 18–20, 15–18, 22–17, 12–7) – hosszabbítás után