Férfi kosár Ek: mesés fordítás, győzött az Alba Kolozsváron

2017.01.11. 20:53
A Körmend magabiztosan 91–74-re legyőzte a Nanterrét a férfi kosárlabda Európa-kupa negyedik fordulójában.

O-csoport O-csoport

Kolozsvár kezdte jobban a meccset a vendég Fehérvár ellen. Általában a Kolozsvárnál volt az előny, de végig szorosan alakult a csata.

A harmadik negyedben az Alba fokozatosan beleerősített, s az utolsó játékrész előtt egyetlen pont volt a hátránya. A végső tíz percben már a Fehérvár akarata érvényesült, felőrölve ellenfelét öt ponttal megnyerte a találkozót.

Győzelmével az Alba Fehérvár átvette a vezetést a csoportjában.

N-csoport

A magyar együttes negyedről negyedre elhúzott francia ellenfelétől, és a végén még az is belefért, hogy elveszítette az utolsó játékrészt.

Sikerével a Körmend átvette a vezetést a korábban százszázalékos teljesítményt nyújtó Nanterrétől.

Az Ek második csoportkörében a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
N-csoport

Egis Körmend–Nanterre (francia) 91–74 (26–19, 20–18, 22–12, 23–25)
Körmend, 2000 néző. V.: Milicevic (bosnyák), Kukelcik (szlovák), Matejek (cseh)
KÖRMEND: PETTY 19/9, SMITH 17/6, FERENCZ 8/6, ALLEN 27/18, Horti
Csere: Loveridge 2, Gibbs 12, Csorvási 6, Németh
Edző: Gasper Potocnik
NANTERRE: Warren 7/3, Morency 4, Riley, SCHAFFARTZIK 22/18, LESSORT 15
Csere: CONKLIN 10, Butterfield 5/3, Invernizzi 9/9, Zanna 2
Edző: Pascal Donnadieu
Az eredmény alakulása: 3. p.: 5–3. 9. p.: 24– 14. 13. p.: 36–21. 17. p.: 45–30. 23. p.: 51–41. 27. p.: 64–43. 34.p.: 75–55. 37. p.: 79–64

Gasper Potocnik: – Maximálisan elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával. Egy ilyen együttes ellen csak csapatként játszva volt esélyünk. Megoldottuk ezt a nehéz feladatot, jól védekeztünk, s a találkozó nagy részében taktikusan, okosan játszottunk. Szurkolóink fergeteges buzdítása nélkül sokkal nehezebb dolgunk lett volna. A földön kell maradnunk, szombaton Szolnokra, az ország legjobb csapatához látogatunk, és ott is nyerni szeretnénk.
Pascal Donnadieu: – Gratulálok a Körmendnek, az egész mérkőzésen ők domináltak, nagyon elszántan és energikusan játszottak. Sajnos mi csak futottunk az eredmény után, igyekeztünk visszajönni a mérkőzésbe, de ez csak néhány pillanatra sikerült. A hazai csapat játékosai ma extra teljesítményt nyújtottak.
Az állás: 1. Körmend 7 pont, 2. Nanterre (francia) 7, 3. Cmoki Minszk (fehérorosz) 4, 4. Bnei Herzlija (izraeli) 3

O-csoport
Kolozsvár–Alba Fehérvár 81–86 (21–21, 27–22, 16–20, 17–23)
Kolozsvár, Polyvalent Hall, 3000 néző. V: Krejics (szlovén), Sharapa (fehérorosz), Cekov (bolgár)
KOLOZSVÁR: ADAMOVICS 15/9, Dykes 13, RASICS 17/15, Török, Barro 8
Csere: PUSTOZVONOV 23/9, Toth 5, Gheorghe, Jucan
Edző: Mihai Silvasan
FEHÉRVÁR: TAYLOR 13/9, EDWARDS 16/3, Shepard 9, LÓRÁNT 19/3, Keller Á. 4
Csere: FARR 12/6, Markovics 8/6, Burgess 5/3, Tóth P.
Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 7. p.: 12–14. 11. p.: 21–23. 14. p.: 29–26. 18. p.: 39–43. 20. p.: 48–43. 24. p.: 54–49. 26. p.: 54–56. 29. p.: 62–63. 34. p.: 68–69. 35. p.: 74–69. 40. p.: 79–82
Mihai Silvasan: – Kemény így veszíteni, mert ez egy nagyon fontos meccs volt a továbbjutás szempontjából. A mérkőzés nagy részében jól játszottunk, de a hajrában több hibát elkövettünk és könnyű kosarakat dobhatott az Alba. Sok fontos támadólepattanót szerzett ellenfelünk, ami kulcsfontosságúnak bizonyult, főleg a végjátékban.
Dzunics Braniszlav: – Mindkét csapat jól játszott, jár az elismerés az ellenfélnek is. Egylabdás meccs volt, mi nyertünk, mert dobtunk egy fontos triplát a hajrában. Nem volt magas színvonalú a találkozó, de sok energiával és szenvedéllyel játszottunk, megdolgoztunk a sanszért. Sok hibát követtünk el, de támadásban egyensúlyban voltunk végig.
VÉLEMÉNY
James Farr, az Alba centere
„Jó és kemény meccs volt. Örülünk, hogy a végén nyertünk, pedig az összecsapás nagy részében hátrányban voltunk. Van tartásunk, ez a találkozó is bizonyította. Így sokkal jobban élvezzük majd a hosszú buszozást haza. A továbbjutást egyelőre hagyjuk, van még két meccsünk. ”
Az állás: 1. Fehérvár 7 pont, 2. Orthez (francia) 6, 3. Kolozsvár 6. 4. Pardubice (cseh) 5