Férfi kosár: a pocsékul kezdő Hangáék legyőzték a Barcát

2016.12.21. 23:03
Hanga Ádámék 11 pontos hátrányból álltak fel a Barcelona ellen az Euroliga alapszakaszának 13. fordulójában – újfent szoros végjátékot nyertek, ezúttal 65–62-re.

EUROLIGA, ALAPSZAKASZ
13. FORDULÓ

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 9–4)–FC Barcelona Lassa (spanyol, 5–8) 65–62

Pocsékul kezdett a Baskonia, a Barca Ante Tomic, Petteri Koponen és Justin Doellman révén három és fél perc alatt meglépett egy 9–0-s kezdéssel. Tornike Shengelia kosaraival kezdte meg a felzárkózást a hazai gárda, de nagyon gyengén játszottak az első 10 percben, így a gránátvörös-kékek 7 ponttal vezettek 10 perc játék után (9–16). A második negyedben előbb 10 ponttal elhúzott a vendég gárda (13–23), majd a Shane Larkin, Rodrigue Beaubois hátvédduó révén visszajött két pontra a Baskonia (21–23). A félidő vége így is a Barcelonáé volt, 6 ponttal vezetett a nagyszünetben (24–30).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A fordulás után Tomic és Koponen révén a vendégek voltak még mindig jobbak, 11 pont is volt az előnyük, de 32–41 után a vitoriai gárda nem kis mértékben Hanga Ádám és Beaubois kosarainak köszönhetően fordított egy 13–1-es futással, vezettek is a harmadik negyed végén (47–45). A záró felvonásban fej fej mellett haladtak a csapatok, általában minimális előnyben volt Sito Alonso együttese, de meglépni egyáltalán nem tudtak. A végjátékban Tyrese Rice és Shane Larkin voltak főszerepben, egymás után szórták a kosarakat, de Rice a végén hibázott, mikor átvehette volna a vezetést csapata 63–62-nél. Beaubois bedobta a büntetőket, majd Claver kihagyta a potenciális egyenlítő triplát, így 65–62-re győzött a Baskonia.

Hanga Ádámezúttal 28 perc alatt 9 pontot szerzett (2/5 dupla, 1/4 tripla, 2/3 büntető), 2 pattanója, 2 gólpassza, 3 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultja, ami 10 VAL-t ért.

A Baskonia legjobb dobói:Beaubois 19/6, Larkin 14/6,Hanga Ádám9/3.
A Barcelona legjobb dobói:Tomic 18, Rice 15/6, Koponen 13/9.