Férfi kosár Euroliga: Hangáék mínusz 15-ről fordítottak

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2016.11.17. 22:45
Hatalmas fordítást mutatott be a Baskonia, amely a 27. percben még 15 pontos hátrányban volt, ám nagyban a 16 pontig és összesen 22 VAL-ig jutó Hanga Ádámnak köszönhetően a végjátékra átvette az irányítást, és 81–74-re győzött a Bamberg ellen a férfi kosárlabda Euroligában.

Az első pár perc Nicolo Melli és Rodrigue Beaubois párbajáról szól – a Baskonia francia játékosa 7, a Bamberg olasz magasembere pedig 9 pontig jutott az első 6 és fél percben, de lényegi különbség nem alakult ki a két fél között. 15–13 után, az első negyed utolsó két percére esett össze megint a spanyol gárda – Darius Miller 8 pontjának köszönhetően egy 10–1-es szakaszt produkáltak a vendégek, vezettek is 10 perc játék után (16–23). A második negyed első felében is beragadt a Baskonia, egy újabb 10–3-mal már 14 pont volt a két fél közötti differencia (19–33), és hiába jött vissza Beaubois és Shane Larkin vezetésével a hazai együttes 6 pontra (29–35), az első félidőben 10 pontot szóró Maodo Lo és a tavaly még épp a vitoriaiaknál játszó Fabien Causeur kosaraival visszaállt a távolság, a nagyszünetben 15-tel ment a Bamberg.

A fordulás után Hanga Ádám és Johannes Voigtmann álltak a vendéglátók élére - sokáig úgy tűnt, hogy nem tudnak 10 ponton belülre kerülni, bárhogy szeretnének, de 45–60 után, a 27. perctől kezdve csináltak egy 10–0-t, ezzel újra meccs lett a találkozóból, hiába zárta Nikosz Ziszisz triplája a játékrészt (55–63). Lo mindent megpróbált, de nem tudta tartani a spanyolok rohamait, Hanga és Voigtmann nagyon beindultak a második félidőben, utóbbi 70–70-nél egyenlített is egy triplával a 36. percben. A németek ugyan visszavették még a vezetést, de 74–74-nél egyenlített Larkin, innentől pedig már csak a spanyolok szereztek pontot, így végül 81–74-re nyertek.

Hanga Ádám ezúttal nagyon jól játszott támadásban is, 16 pontot szórt (5/8 dupla, 0/4 tripla, 6/6 büntető), volt 7 pattanója, illetve 7 kiharcolt faultja 2 beütött fault és 1 gólpassz mellett, ami 22 VAL-t ért számára 34 és fél perc játék alatt – a Voigtmann, Beaubois, Larkin, Hanga négyes messze kiemelkedett a többiek közül ezen a napon, nekik köszönhetik ezt a nagy fordítást és a sikert, de hozzá kell tenni, hogy Tornike Shengelia nem játszott ezen az összecsapáson.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 5–3)–Brose Baskets Bamberg (német, 2–6) 81–74

A Baskonia legjobb dobói: Voigtmann 20/6, Beaubois 20/9, Hanga Ádám 16, Larkin 15/3.
A Bamberg legjobb dobói: Miller 16/9, Lo 15/9, Melli 12/3, Strelnieks 11/6.