Férfi kosár Euroliga: Hanga jól játszott, de kikaptak

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2016.10.28. 00:40
Hanga Ádám jó játéka ellenére a Baskonia 95–90-re kikapott hazai pályán az Olympiakosztól a férfi kosárlabda Euroligában.

Elég kiegyenlítetten indult a találkozó, az első percekben nem nagyon tudott egyik gárda sem a másik fölé kerekedni - a hazaiak a Jaka Blazic, Tornike Shengelia (20 pont), Shane Larkin (14 pont, 11 gólpassz), Hanga Ádám négyesre alapoztak támadásban, míg a görögök a Vasszilisz Szpanulisz (15 pont, 15 gólpassz, 7 eladott labda), Vangelisz Mancarisz (17 pont, 5/8 tripla), Kosztasz Papanikolau (15 pont) trióra. A negyed végefelé vette át az irányítást a Baskonia, 5 pontos fórt építettek ki az első 10 perc végére (27-22), ami a második negyed elején a cseresor, Kim Tillie és Ilimane Diop vezetésével volt már 12 pont is (40-28). Hullámzott a különbség az első félidő hátralévő részében, de a negyed végén Szpanulisznak kellett csapata élére állnia, hogy visszahozza 5 pontra a görögöket (52-47) - a hellének legendája egyébként újabb mérföldkőhöz ért, miután az Euroliga történetének második legjobb gólpasszadója lett a mérkőzés folyamán.

A fordulás után Hanga triplát dobott ugyan, de Khem Birch és Mancarisz vezetésével egyre inkább átvette az irányítást az Olympiakosz, 6 ponttal is vezettek a második félidőben 8 percig pocsékul játszó spanyolok ellen (64-70). Innen aztán Hanga ás Josh Akognon tripláival egyenlített, Larkin negyed végén dobott duplájával pedig visszavette a vezetést a Baskonia (74-72). Diop kifejezetten jól játszott ezen a napon, de Erick Green vezetésével így is visszavette előnyét a vendég gárda, 8 ponttal vezettek a negyedik negyed közepén (82-90). Voigtmann 5 pontjával zárkóztak a vendéglátók, de több könnyű helyzetet is elhibáztak, Green pedig faulttal együtt dobott hármast az utolsó percben, ezzel eldőlt a találkozó (87-94). Shengelia triplája és Green büntetője után alakult ki a végeredmény, ami 95-90 lett a görögök javára.

Hanga Ádám 36 és fél perc alatt 15 pontot szórt (3/6 dupla, 3/6 tripla), 6 pattanót, 3 gólpassz, 1 blokkot és 2 szerzett labdát jegyzett még emellett, és mindössze 2 beütött faultját lehet a negatív oldalon emlegetni, ezzel 19 VAL-lal csapata harmadik legjobbja volt a 20-20-ig jutó Larkin és Shengelia mögött.