Kosár: kimaradtak a büntetők, kikaptunk Montenegrótól

2016.08.05. 21:21
Az Európa-bajnoki selejtezőkre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott 71–56-os vereséget szenvedett Montenegrótól a két együttes Zlatiborban (Szerbia) rendezett felkészülési mérkőzésén.

A két válogatott pénteki felkészülési meccsén már az első negyedben elhúztak a montenegróiak, majd a második tíz percben tovább növelték az előnyüket – volt hogy 19 ponttal is vezettek –, így a nagyszünetre már 13 pontos különbség volt a két csapat között (27–40).(27–40).

A harmadik negyedben jól tartottuk magunkat, ám nem tudtunk közelebb lépni, sőt a montenegróiak ismét növelték a különbséget. A záró negyedet egy ponttal behúzta a magyar válogatott, azonban így is 71–56-ra kikapott Montenegrótól. Érdekesség, hogy a mieink tizenhat büntetőt rontottak az egész találkozón.

„Jó meccset játszottunk, szinte végig tartottuk a tíz pont körüli hátrányt. Sajnos a tizenhat kihagyott büntető nagyon sok, de nem most kell formába lendülnünk. Hétvégén szeretnénk javítani” – mondta a mérkőzést követően Sztojan Ivkovics, a válogatott szövetségi kapitánya.

A magyar nemzeti csapat Macedóniával, Nagy-Britanniával és Luxemburggal találkozik majd az augusztus 31-től szeptember 17-ig tartó Eb-selejtezőben.