Férfi kosár EC: kikapott az ASE, a Körmend is kiesett

2014.12.16. 19:50
Ryan Richardsék bravúros győzelmet arattak, de a továbbjutás nem sikerült (Fotó: M. Schmidt János, archív)
A Körmend győzött, az Atomerőmű viszont vereséggel búcsúzott el a férfi kosárlabda EuroChallenge idei kiírásától. A vasiak a meccsük után még reménykedhettek, a Szófiában pályára lépő Energia Targu Jiu 29 pontos veresége esetén ugyanis továbbjutott volna, de a románok csak 23-mal kaptak ki.

A Körmend a maga részéről nagyjából megtette, amit lehetett, ha csak kis különbséggel is, nyert a már biztos csoportelső Tartu ellen, a 20 pontos Ryan Richards vezérletével, a 15-15 pontot dobó Ferencz Csaba, Török Rolland duó hathatós segítségével visszavágott a hazai 79–72-es vereségért.

Így maradt esély a továbbjutásra, de nem sok, a Targu Jiu ugyanis szintén a továbbjutásért játszott Szófiában. Ami az összevetést illeti, Körmenden és Zsilvásárhelyen is egy-egy ponttal nyert az aktuális házigazda, tehát az egymás elleni eredmény nem rangsorol, a kosárkülönbségre maradna a döntés. A Targu Jiu előnye a forduló előtt 31 kosár volt, ebből 29 maradt meg a vasiak észtországi diadala után. Ennyivel kellene kikapnia az eddig egyszer nyerő Szófia otthonában a román csapatnak.

Aztán pontokban gazdag meccsen a szükséges különbség elérése nem sokon múlt, a Szófia végül 97–74-re, 23-mal győzte le a Targu Jiut, amely a 16 közé jutott.

Az ASE szép búcsúban reménykedett, de a 29–5-re elvesztett második negyeddelez meghiúsult a román Cluj Napoca ellen, a vége 12 pontos vendégsiker lett, a paksiak a csoport utolsó helyén végeztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
CSOPORTKÖR, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
B-CSOPORT
TARTU ROCK (észt)–EGIS KÖRMEND 81–83
(21–13, 24–34, 17–18, 19–18)
Tartu, 1400 néző. V: Dodds (skót), Zapolski (lengyel), Kucera (cseh)
TARTU: Sokk 9/3, Kurbas 3/3, Dorbek 15/9, Eichfuss 6, Talts 17/3. Csere: Peciuskevicius 11, Petrukonis 9, Kriisa 11/9, Doronin. Edző: Gert Kullamäe
KÖRMEND: Burgess 6, Lemon 6/3, Ferencz 15/12, Tóth N. 7/3, Richards 20/3. Csere: Török 15/6, Popadics 8/3, Sonyák 6/6. Edző: Ante Perica
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–8. 8. p.: 16–7. 12. p.: 26–15. 16. p.: 31–32. 20. p.: 45–47. 24. p.: 56–51. 26. p.: 56–60. 29. p.: 60–65. 36. p.: 71–77. 30. p.: 80–80
Gert Kullamäe:
– Nagyon nehéz meccs volt, amin nem játszottunk rosszul, de elsősorban a második negyedben akadtak gondjaink támadásban. A Körmend kiválóan dobott ma, és volt néhány játékos, aki meg is lepett minket a hármasaival. Ilyen volt Török és Sonyák, tőlük erre nem számítottunk. Néhány apró hibánk is hozzájárult a verséghez, de örülök a továbbjutásunknak és gratulálok a Körmendnek.
Ante Perica: – Nagyon fontos számunkra ez a siker, az önbizalmunk és a tartásunk szempontjából különösen. Ezzel nagyon szépen zártuk az idei EuroChallenge szereplésünket. Büszkék lehetünk magunk és a klub is a három sikerünkre, és a negyedikhez is nagyon-nagyon közel voltunk. Gratulálok a Tartunak a továbbjutáshoz, megérdemelték, mert nagyon jó kosárlabdát játszanak, különösen támadásban.

A csoport másik meccsén: Akademik Szófia (bolgár)–Energia (román) 97–74

A csoport végeredménye: 1. Tartu 10 pont, 2. Energia 9 (428–435), 3. Körmend 9 (447–460), 4. Akademik 8

F-CSOPORT
ATOMERŐMŰ SE–MOBITELCO CLUJ NAPOCA 68–81
(18–24, 5–29, 25–16, 20–12)
Paks, 800 néző. V: Mogulkoc (török), Marques (portugál), Racys (svéd)
ASE: Dugat 14, Baki 8/3, MARKOVICS 15, Szabó Zs. 2, JONES 22. Csere: Tóth Á., Körtélyesi 5/3, Antóni 2, Illés. Edző: Dzunics Braniszlav
CLUJ: Milage 12, Hargrove 7/3, BARNETTE 14/3, SILVASAN 22/18, Lalovics 7/3. Csere: Baciu 2, MANDACHE 10/6, Csuics 3, Jucan 4. Edző: Marcel Tenter
Dzunics Braniszlav:
– Sajnos továbbra is rengeteg játékosomat kellett nélkülöznöm, de ettől függetlenül néhol a hozzáállásban is mutatkoztak hiányosságok. A sérültek miatt annyira nem csodálkozom csapatom hullámzó teljesítményén, bízom benne, hogy mindenki hamar felépül és a hétvégén már bővebb rotációval számolhatok.
Marcel Tenter: – Gratulálok a Paksnak, a harmadik negyedre gyökeresen megváltozott a játékuk képe. Úgy érzem, hogy mi egy picit hátradőltünk, miután aztán nagyon nehezen vettük fel újra a ritmust. Szeretném, ha hétvégén csapatom bizonyítaná, hogy negyven percen keresztül is képes a jó játékra.

A csoport másik meccsén: Magnofit Güssing (osztrák)–Trabzonspor (török) 67–77

A csoport végeredménye: 1. Trabzonspor 12 pont, 2. Güssing 10, 3. Cluj 7 (442–478), 4. ASE 7 (454–503)