Férfi kosár EC: a Paks száz fölött kapott Törökországban

2014.11.04. 19:40
A férfi kosárlabda EuroChallenge csoportkörének első fordulójában az Atomerőmű csupán az első negyedben tudta tartani a lépést a lényegesen jobb erőkből álló török Trabzonsporral, amely száz pont fölött dobott a vendégeknek. A paksiak ezt követően hazai meccsen lépnek pályára, a jövő héten az osztrák Magnofit Güssingot fogadják.
A paksiak tíz percen keresztül tudták felvenni a versenyt a török házigazdákkal, akik már a nagyszünetre 12 pontos előnyre tettek szert (48–36). A harmadik negyed vesszőfutását követően (29–15, oda) pedig már csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel marad alul a vendégcsapat, illetve a védekezésre akkor már kevesebb, a támadásokra, az eredményes befejezésekre annál több figyelmet fordító hazaiak száz pont fölé jutnak-e. A Trabzonsporban öt játékos ért el legalább 14 pontot, a vendégek részéről csak Jarrod Jones jutott 14 pont fölé.FÉRFI EUROCHALLENGE
F-CSOPORT, 1. FORDULÓ

TRABZONSPOR (török)–ATOMERŐMŰ SE 103–80 (25–22, 23–14, 29–15, 26–29)
Trabzon, 609
néző. V: Mazzoni (olasz), Hrusa (cseh), Mrdak (szerb)
Trabzonspor: Bost, Hardy 16/12, Marshall 24/3, Velickovics 18/9, Lawal 14/3. Csere: Korkmaz 8/6, Stipanovic 14, Sentürk, Yildirim 9/6, Akcay, Bastürk, Seckin. Edző: Hakan Demir
ASE: Roberson 14/6, Dugat 10, Medve 2, Szabó Zs. 9/3, Tóth Á. 13. Csere: Kovács Á. 6/6, Eilingsfeld 6, Jones 17, Körtélyesi 3/3, Markovics, Baki, Antóni. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 7. p.: 13–14. 10. p.: 24–19. 12. p.: 25–26. 14. p.: 33–26. 18. p.: 41–34. 26. p.: 67–41. 30. p.: 77–49. 32. p.: 77–56. 36. p.: 92–61