Férfi kosár EC: a Körmend idegenbeli győzelemmel kezdett

2014.11.04. 18:40
A végére 23 pontos lett a Trabzonspor és az Atomerőmű közötti különbség (Fotó: trabzonsporbasket.com)
A férfi kosárlabda EuroChallenge csoportkörének első fordulójában az Egis Körmend egynegyednyi bizonytalanságot követően jó játékkal és izgalmas hajrában nyert vendéglátója, a bolgár Lukoil Academic ellen. Folytatás magyar részről egy hét múlva, hazai környezetben a román Energia Targu Jiu ellen. Az Atomerőmű csupán az első negyedben tudta tartani a lépést a lényegesen jobb erőkből álló török Trabzonsporral, amely száz pont fölött dobott a vendégeknek.

LUKOIL ACADEMIC–EGIS KÖRMEND

Jó és őszintén ponterős kezdést követően (másfél perc után 9–9 volt az állás) leblokkolt a Körmend. A vendégek öt percig nem szereztek pontot, a házigazdák ezt kihasználva megléptek (18–9), és az első negyed végére tízzel elhúztak (24–14). A körmendiek azonban állva maradtak, rendezték soraikat, és a második negyedben megkezdték a kapaszkodást, méghozzá gőzerővel. Ennek eredményeként a nagyszünet előtti hajrában már átvették a vezetést, és a második negyedet végül 15 ponttal(!) megnyerve, ötpontos előnnyel várhatták a folytatást (38–43). Emeljük ki név szerint a körmendiek két légiósát, akik csapatuk 38 pontjából 30-t(!) szereztek: Ryan Richards két negyedet követően 16, míg Walter Lemon 14 pontnál járt. Az ellenfélnél pattogtató Charles Thomas 23 pontjával az egyéni teljesítményt tekintve viszont még őket is lepipálta.

A nagyszünetet követően sem hagyott alább a vendégek lendülete, a hazaiak teljesen padlót fogtak, a harmadik negyed közepére már tizenöt ponttal (38–53!) ment a Körmend. A bolgárok azonban csak nem hagyták annyiban, és 6–0-s hajrával szinte ikszesre mentették a negyedet, így a záró részhez érve csupán eggyel nőtt a hátrányuk a nagyszünethez képest (54–60). A bolgár feltámadásban jócskán belefáradt a Körmend, amely mintha ellőtte volna a puskaporát. A negyedik felvonás közepén már a hazaiak voltak előnyben (68–67), így maradt bőven izgalom a hajrára. Ott percekig fej-fej mellett haladtak a riválisok, az utolsó két percet viszont már Ferencz Csaba jókor jött triplája vezette fel, amelyet Richards duplával, Popadics Marko pedig két sikeres büntetővel támogatott meg, amire már nem volt válasza az Academicnek. Ferencz végül két büntetővel lezárta a találkozót.

TRABZONSPOR–ATOMERŐMŰ

A paksiak tíz percen keresztül tudták felvenni a versenyt a török házigazdákkal, akik már a nagyszünetre 12 pontos előnyre tettek szert (48–36). A harmadik negyed vesszőfutását követően (29–15, oda) pedig már csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel marad alul a vendégcsapat, illetve a védekezésre akkor már kevesebb, a támadásokra, az eredményes befejezésekre annál több figyelmet fordító hazaiak száz pont fölé jutnak-e. A Trabzonsporban öt játékos ért el legalább 14 pontot, a vendégek részéről csak Jarrod Jones jutott 14 pont fölé. A paksiak ezt követően hazai meccsen lépnek pályára, a jövő héten az osztrák Magnofit Güssingot fogadják

FÉRFI EUROCHALLENGE
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
LUKOIL ACADEMIC (bolgár)–EGIS KÖRMEND 75–80 (24–14, 14–29, 16–17, 21–20)
Szamokov, 1100
néző. V: Maliszewski (lengyel), Jeanneau (francia), Nedovic (szlovén)
LUKOIL ACADEMIC: Curry 14/9, Smith 6, Minkov 14/6, Thomas 33/6, Banev 2. Cs: Gruev, Francis, Veszelinov 4, Larson 2. Edző: Jovica Arszics
KÖRMEND: Govens 2, Popadics 2, Ferencz 10/15, Török 4, Kolarics 2. Cs: Lemon 20/3, Richards 28/6, Tóth N. 2, Sonyák. Edző: Ante Perica
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–4. 4. p.: 9–9. 7. p.: 18–9. 9. p.: 22–11. 12. p.: 24–22. 17. p.: 31–30. 19. p.: 37–38. 20. p.: 38–43. 24. p.: 38–53. 27. p.: 45–58. 30. p.: 54–60. 34. p.: 66–65. 37. p.: 69–69. 38. p.: 75–71. 39. p.: 75–74
Kipontozódott: Govens (38. p.), Minkov (40. p.)
A csoport másik mérkőzésén

Energia Targu Jiu (román)–Tartu Rock (észt) 74–56

F-CSOPORT, 1. FORDULÓ
TRABZONSPOR (török)–ATOMERŐMŰ SE 103–80 (25–22, 23–14, 29–15, 26–29)
Trabzon, 609
néző. V: Mazzoni (olasz), Hrusa (cseh), Mrdak (szerb)
Trabzonspor: Bost, Hardy 16/12, Marshall 24/3, Velickovics 18/9, Lawal 14/3. Csere: Korkmaz 8/6, Stipanovic 14, Sentürk, Yildirim 9/6, Akcay, Bastürk, Seckin. Edző: Hakan Demir
ASE: Roberson 14/6, Dugat 10, Medve 2, Szabó Zs. 9/3, Tóth Á. 13. Csere: Kovács Á. 6/6, Eilingsfeld 6, Jones 17, Körtélyesi 3/3, Markovics, Baki, Antóni. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 7. p.: 13–14. 10. p.: 24–19. 12. p.: 25–26. 14. p.: 33–26. 18. p.: 41–34. 26. p.: 67–41. 30. p.: 77–49. 32. p.: 77–56. 36. p.: 92–61