Női kosár KEL: kínkeserves pécsi, fölényes soproni siker

2014.01.25. 20:23
A női kosárlabda Közép-európai Liga 21. fordulójában a PINKK Pécsi 424 küzdelmes mérkőzésen nyert a Samorín otthonában, míg az UNIQA Euroleasing Sopron ceglédi győzelméhez kétség sem férhetett.

A Samorín és a PINKK Pécsi 424 összecsapása kiegyenlített küzdelmet hozott, s mint később kiderült, a harmadik negyedben történtek határozták meg a meccs végkimenetelét. Az első félidőben és a negyedik negyedben ugyanis döntetlenre végeztek a csapatok, a harmadik játékrészt azonban hat ponttal a pécsiek nyerték, ennek köszönhetően pedig győztesen hagyhatták el a pályát. A vendégeknél Iványi Dalma (12 pont, 8 lepattanó, 6 assziszt) és Lucila Pascua (10, 7, 3) nyújtotta a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt, míg a legeredményesebbet a 18 pontig jutó Sarok Nikolett.Samorín és a PINKK Pécsi 424 összecsapása kiegyenlített küzdelmet hozott, s mint később kiderült, a harmadik negyedben történtek határozták meg a meccs végkimenetelét. Az első félidőben és a negyedik negyedben ugyanis döntetlenre végeztek a csapatok, a harmadik játékrészt azonban hat ponttal a pécsiek nyerték, ennek köszönhetően pedig győztesen hagyhatták el a pályát. A vendégeknél Iványi Dalma (12 pont, 8 lepattanó, 6 assziszt) és Lucila Pascua (10, 7, 3) nyújtotta a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt, míg a legeredményesebbet a 18 pontig jutó Sarok Nikolett.

A játéknap másik magyar érdekeltségű mérkőzésén a Sopron hamar a Cegléd tudtára adta, hogy ezen a mérkőzésen sincs esélye a győzelemre. A vendégek az első negyedben már 15 ponttal elhúztak, majd alábbhagyott a lendületük, így „csak” 18 pontos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. A második félidőt aztán 21–2-es szériával kezdte a Sopron – amelyben öt játékos is tíz pont felett termelt –, így fölényes győzelme annak ellenére sem forgott veszélyben, hogy az utolsó játékrészt már két ponttal elveszítette.

CEGLÉD:
HADZSOVICS 16/3, Orbán 10/3, Gorjanácz 7, Serbán 2, Kobolák 6. Csere: VILIPICS 12, Filipowicz D., Jerkovics D. 4, Szabó D. Edző: Áron Balázsné
SOPRON:
Ciglar, FARIS 17/3, Zsovár 12/6, HAWKINS 16/3, KRNJICS 15. Csere: Tetemondová 12/6, Licskai 8, Böröndy 7, Weininger. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása.
3. perc: 8–10. 6. p.: 10–20. 10. p.: 15–30. 14. p.: 19–36. 18. p.: 28–41. 20. p.: 31–49. 26. p.: 35–65. 32. p.: 44–75. 38. p.: 53–83
Áron Balázsné:
– Megpróbáltuk a mérkőzésből kihozni a tőlünk elvárható maximumot. Igaz, dobhattunk volna jobban, védekezhettünk volna hatékonyabban, de láttam biztató jeleket a játékunkban.
Igor Polenek:
– A ceglédinél erősebb a csapatunk, amit bizonyítottunk is. Jól játszottunk.

SBK SAMORÍN (szlovák)–PINKK PÉCSI 424 67–73
(12–15, 24–21, 15–21, 16–16)
Somorja
SAMORÍN:
Sujová 22/12, Slamová 12, Skorics 10, Vynuchalová 6, Jaeschke 2. Cs: Ivanová 4, Pindrochová 6, Bozóki 5. Edző: Jan Krajnák
PINKK:
Iványi 12, Ruják 1, Lengyel 1, Pascua 10, Tomlinson 12. Cs: Adamecz 4, Őri 7, Sarok 18/6, Győri 5, Katona 3. Edző: Roberto Hernández
5. perc: 5–6. 9. p.: 9–11. 15. p.: 26–25. 19. p.: 32–31. 25. p.: 39–44. 30. p.: 48–57. 36. p.: 60–66. 38. p.: 64–70