Férfi kosár EuroChallenge: szolnoki parádé Cholet-ban

2014.01.29. 21:33
Lóránt Péter nem csak közelről célzott jól<br />(Fotó: Grnák László, archív)
A Szolnoki Olaj 85–70-re nyert idegenben a francia Cholet ellen a férfi kosárlabda EuroChallenge-kupa 2. csoportkörének 3. fordulójában.

A szlovén Krka Novo Mesto elleni hazai siker után idegenben is megszerezte első győzelmét az Olaj az Eurochallenge-kupa 2. csoportkörében.

Remekül kezdte a meccset a Szolnok, az első negyedet 24–12-re megnyerte, és bár a második játékrészben kicsit kiengedett, a nagyszünetre így is 44–36-os előnnyel vonulhatott.

A fordulás után ismét nőni kezdett a különbség, többek között annak köszönhetően, hogy a szolnokiak kiváló százalékkal dobták a triplákat (12/21-es mutatóval zártak), főleg Justin Holiday és Lóránt Péter járt ebben az élen, mindketten 20 pontig jutottak.

Érdekesség, hogy Báder Márton is a hárompontos vonalon túlról jegyezte egyetlen sikeres dobását.

A záró 10 perc már nem tartogatott izgalmakat, a Cholet csak két pontot tudott faragni a hátrányán, így 85–70-es szolnoki siker született.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE-KUPA
2. CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
CHOLET BASKET (francia)–SZOLNOKI OLAJ KK 70–85 (12–24, 24–20, 13–22, 21–19)
Cholet, 3000
néző. Vezette: Wilkinson (angol), Denkovszki (macedón), Zapolski (lengyel)
CHOLET: Thomas 6/6, Wilson 6, Cox, Jomby 8/6, Marquis 3. Csere: GOODS 21/9, Kante 2, Burrell 9, HO YOU FAT 12/3, Moendadze 3/3.
SZOLNOK: Simon B. 7/3, Rakics, HOLIDAY 20/12, LÓRÁNT 20/9, Báder 3/3. Csere: WARREN 12/3, KELLER 8, VOJVODA 10/6, Milosevics 5, Ivosev
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–9. 8. p.: 7–21. 10. p.: 10–24. 12. p.: 17–25. 15. p.: 21–35. 20. p.: 36–42. 23.p.: 41–46. 27. p.: 45–57. 29. p.: 45–69. 34. p.: 51–71. 39. p.: 62–83.
Laurent Buffard, a Cholet edzője:
– Fizikailag nem bírtuk a tempót, fáradtak voltunk. A Szolnok ezen a meccsen nagyon jól játszott, úgy mint ha a francia bajnokság élcsapata lenne.
Dragan Alekszics, a Szolnok edzője: – Koncentráltak voltunk szinte az egész mérkőzésen, kulcsfontosságú volt, hogy sikerült lelassítani a Choletet, legalábbis a meccs nagy részében. A csapatszellem kitűnő volt, kollektívan támadtunk és védekeztünk, sok lepattanót szereztünk, sok gólpasszunk volt, ez is alátámasztja mindezt.