Női kosár KEL: a PEAC-Pécs legyőzte a soproniakat

2013.12.15. 19:54
A PEAC-Pécs 68–60-ra legyőzte az Uniqa-Euroleasing Sopront a női kosárlabdázók Közép-európai Ligájában. Az Aluinvest DVTK Miskolc hazai pályán 76–57-re nyert a Piestanské Cajky ellen, a PINKK Pécs pedig majdnem dupla annyi pontot szerzett, mint ellenfele, a Cegléd.

NŐI KOSÁRLABDA, KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
PINKK PÉCSI 424–CEGLÉDI EKK 95–49 (16–8, 22–12, 28–16, 29–13)
Komló, 200
néző. V: Farkas G., Jakab L., Jurák K.
PINKK: Iványi 6, Ruják 5/1, SAROK 10/6, Győri 8, AJDUKOVICS 17. Csere: Katona 9/3, Kováts 2, TOMLINSON 24, Őri 4, Adamecz 2, Erős, Mincíková 8. Edző: Roberto Hernández
CEGLÉD: Gorjanácz 8, Hadzsovics 8, Skobel 6, Vilipics 7, Kobolák 4. Csere: Orbán, Filipowicz D. 4, SERBÁN 10, Szabó 2, Vasas. Edző: Áron Balázsné
Az eredmény alakulása. 7. perc: 10–6. 14. p.: 26–8. 22. p.: 48–22. 27. p.: 62–28. 34. p.: 81–41. 38. p.: 90–47
Kipontozódott: Kováts (34. p.)
Roberto Hernández:
– Sikerült megfelelő aktivitást kifejtenünk a találkozó első percétől, támadásaink gyorsak voltak, és a taktikát betartva védekeztünk.
Áron Balázsné: – A találkozó első percétől kezdve agresszív védekezéssel találkoztunk, ami meghatározta támadásainkat is, emellett rengeteg labdát is elpasszoltunk.NŐI KOSÁRLABDA, KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
Komló, 200

ALUINVENT DVTK–PIESTANSKÉ CAJKY (szlovák) 76–57 (14–18, 17–8, 21–15, 24–16)
Miskolc, 500
néző. V: Boros, Pálla, Surányi
DVTK: Bukovszki 6/3, Bálint R. 5, Czank, SVERRISDÓTTIR 14/6, TOBIN 19. Csere: Dubei 7/3, Szabó P. 1, HORVÁTH B. 12/9, Jansone 2, Vincze, RAVEN 10, Szabó B. Edző: Dubeiné Balogh Gabriella
PIESTANSKÉ CAJKY: Bartanusová 7/3, Dudasová 11/3, Turbová 4, TATHAM 13/3, BARTONOVÁ 13, Csere: Felixová 6, Stanková, Baburová, Fabianová, Stehliková, Zentková 3/3. Edző: Martin Pospisil
Az eredmény alakulása. 7. perc: 10–16. 14. p.: 19–18. 18. p.: 31–26. 25. p.: 35–33. 33. p.: 57–45
Kipontozódott: Tatham (40. p.)
Dubeiné Balogh Gabriella:
– Ezen a találkozón az volt a célunk, hogy revánsot vegyünk a szlovákiai vereségünkért. Ez a tervünk valóra vált, elsősorban a nagyszünet utáni jó játékunknak köszönhetően.
Martin Pospisil:
– Sokat hibáztunk, sok labdát adtunk el, ráadásul ziccerhelyzetekben is többször hibáztunk. A diósgyőriek a harmadik negyedtől kezdve voltak meggyőzőek.

PEAC-PÉCS–UNIQA EUROLEASING SOPRON 68–60 (19–20, 14–20, 15–6, 20–14)
Pécs, 1400
néző. V: Cziffra, Papp P., Pozsonyi
PEAC: Fűrész 7/3, REID 16, JOVANOVICS 12/6, NAGY-BUJDOSÓ 13/3, WILLIAMS 12. Csere: Szűcs R., Orozovics 6, Kiss V., Horváth L., Pap R. 2, Kaposi. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: FEGYVERNEKY 17/6, Simon Zs., Zsovár 8/6, HAWKINS 15/3, Krnjics 10. Csere: CIGLAR 8/3, Tetemondová, Sztankovics, Licskai 2. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 6. p.: 11–10. 13. p.: 19–22. 17. p.: 27–28. 23. p.: 37–42. 27. p.: 44–44. 33. p.: 51–46. 37. p.: 61–55
Kipontozódott: Williams (39. p.)
Djokics Zseljko:
– Ezen a meccsen már csak az hiányzott, hogy mindenki fehér pólóban szurkoljon nekünk. Most a mérkőzés végén türelmesebben, okosabban játszottunk, mint csütörtökön a Lille ellen, egy euroligás csapat elleni győzelem mindig lendületet adhat, így még azt is elhisszük, hogy a Dinamo Moszkva is verhető lesz. Kicsit szomorú nekem ez az év Fűzy Ákos és Tapodi Péter halála miatt, ezt a győzelmet nekik ajánlom.
Igor Polenek: – Gratulálok a pécsieknek, ezen az estén jobbak voltak. Többször találkozunk még velük a szezonban, így lesz lehetőségünk a javításra.