Női kosár KEL: magabiztos pécsi siker a Ruzomberok ellen

2013.10.06. 20:10
A PINKK Pécsi 424 magabiztosan legyőzte a vendég rózsahegyi csapatot a női kosárlabda Közép-európai Liga vasárnapi második mérkőzésén.

A pécsiek az első két játékrész után még csak öt ponttal vezettek, a második félidőben azonban faképnél hagyták a szlovák csapatot, így második győzelmüket könyvelhették el. A rózsahegyi együttes harmadik meccsén is vereséget szenvedett.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
3. FORDULÓ
PINKK Pécsi 424–Ruzomberok (szlovák) 79–61
(15–11, 20–19, 21–16, 23–15)
Komló, 400
néző. V: Papp P., Király, Balog Gy.
PÉCS: MINCIKOVÁ 10/3, Ruják 5/3, Sinclair 8/6, Őri 6, TOMLINSON 9. Csere: Adamecz 2, AJDUKOVICS 21, Sarok 2, IVÁNYI 5/3, Győri 4, Kováts 5/3, Katona Sz. 2. Edző: Roberto Hernandez
RUZOMBEROK: RISZTICS 13/6, Stalvan 11/3, Baburová 2, Vesterberg 5/3, MURPHY 15/3. Csere: Parker 6, Brezaniová, Kmetová 6, Csernaková 3/3. Edző: Juraj Sura
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 7–6. 13. p.: 17–17. 17. p.: 28–20. 23. p.: 40–34. 26. p.: 47–42. 33. p.: 61–49. 37. p.: 71–55
Kipontozódott: Brezaniová (33. p.), Krisztics (39. p.), Őri (40. p.)
Roberto Hernandez:
– Az első félidőben nem igazán találtuk a ritmust, nagyon hullámzott a teljesítményünk. A másodikban rátaláltunk a játékunkra, és ültek azok a passzaink, amiknek a végén jó dobóhelyzetet tudtunk kialakítani. Nem tudtuk harminc perc alatt megnyerni a mérkőzést, de büszke vagyok a lányokra, hogy mindenki játszott, pontot szerzett és fontosnak érezhette magát.
Juraj Sura: – Nagyon rákészültünk a mérkőzésre, de nem sikerült úgy kezdenünk, mint az első két találkozón. A második félidőben sajnos nem láttam viszont azt, amit az öltözőben kértem.