Drámai, hosszabbításos Olaj-siker a Gravelines ellen

2013.01.15. 21:13
Drámai csata, remek végjáték: az Olaj legyűrte francia ellenfelét (Fotó: Veres Viktor)
Hatalmas küzdelemben, hosszabbításban 75–71-re győzött a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata a francia Gravelines Dunkerque ellen az EuroChallenge legjobb tizenhat csapatának csoportkörében.

Szolnokon a Gravelines kezdett jobban, egészen 11–12-ig előnyben is volt, de a Báder Márton pontjaival felzárkózó Olaj Rashad Bell duplájával fordítani tudott. Újabb Bell-duplák után már öt volt a hazai fór, igaz, ez az első negyed végére egyre olvadt.

A folytatásban az Olaj továbbra is elöl haladt, igaz, leszakítani nem tudta riválisát – egy Báder-kosár után nyolc pont (32–24) volt a legnagyobb különbség. Noel triplája után a nagyszünetre is megmaradt öt az előnyből (32–27), csakhogy a harmadik negyedben zsinórban hat ponttal nyitott a Gravelines, és átvette a vezetést. Rohamra roham volt a válasz, 35–36 után kilenc pontot szórt az Olaj, mely vezetett az utolsó játékrész előtt – igaz, mindössze kettő ponttal, 48–46-ra.

A hullámzó játék izgalmas véghajrát ígért, és ez be is következett: meglépett héttel az Olaj, 10–0-s rohanással válaszolt és vezetett a Gravelines (53–56). Németh István hárompontosa kritikus pillanatban hullott a gyűrűbe, de két perccel a vége előtt így is vendégfórt (56–63) mutatott az eredményjelző. A szolnoki hajrára Báder adott jelet egy triplával, Sehovics pedig – szendvicsbe fogva Bokolo dupláját – két hárompontost is beszórt, ezzel kulcsszerepet vállalt abban, hogy az Olaj egyenlített, és 65–65-tel kiharcolta a hosszabbítást.

A ráadás pedig már a szolnokiaké volt: Báder támadólepattanóval és pontokkal nyitott, Bell büntetői után Horváth Ákos vágott be egy triplát, majd 72–69-nél Ernests Kalve döntötte el a meccset egy hárompontossal: óriási küzdelemben 75–71-re győzött az Olaj! A mérkőzés szorosságára jellemző, hogy tíz ponttal egyik csapat sem tudott vezetni – a legnagyobb különbség mindössze nyolc pont volt a találkozón.

A szolnokiakra a folytatásban három idegenbeli mérkőzés vár az Eurochallenge-ben, elsőként jövő kedden az izraeli Holonhoz látogatnak.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
NYOLCADDÖNTŐS SZAKASZ, 1. FORDULÓ, J-CSOPORT
SZOLNOKI OLAJ KK–BCM GRAVELINES DUNKERQUE (francia) 75–71 (17–16, 15–11, 16–19, 17–19, 10–6) – hosszabbítás után
Szolnok, 1500 néző. Vezette: Olaru (román), Szomosz (görög), Simonow (német)
SZOLNOK: Fodor M. 2, HORVÁTH Á. 16/12, Sehovics 6/6, KALVE 11/6, BÁDER 20/3. Csere: Simon B., Bell 10, Szabó M. 4, NÉMETH I. 6/6
GRAVELINES: Buycks 10/6, Bokolo 8, Winston 3/3, Akpomedah 5, VATY 21. Csere: EDWARDS 10, M’Baye 7/3, Johnson, Curti, Camara 4, Noel 3/3
Az eredmény alakulása. 7. p.: 9–12. 10. p.: 17–12. 12. p.: 23–18. 15. p.:23–24. 20. p.: 32–24. 26. p.: 44–36. 34. p.: 53–46. 36. p.: 53–56. 39. p.: 56–63. 40. p.: 62–65. 43. p.: 72–67. 45. p.: 75–69
Legtöbb lepattanó: Báder 12, ill. Vaty 8
Legtöbb gólpassz: Simon B. 5, ill. Buycks 5
Nenad Asceric: – Volt egy kis szerencsénk, de azt gondolom, megdolgoztunk érte. Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, az előző meccsektől eltérően most taktikusabban és fegyelmezettebben játszottunk.
Christian Monschau: – Jól játszott a hazai csapat, de az az igazság, hogy a fontos pillanatokban mi is hibáztunk. Nem koncentráltunk eléggé, mert az utolsó két percben a kezünkben volt a meccs. A végén talán szerencsésebb volt a Szolnok, de leginkább magunknak köszönhetjük a vereséget.