MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.01.23. 21:12
Horváth Ákos 20 ponttal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Veres Viktor – archív)
A Szolnoki Olaj nagy bravúrt hajtott végbe Izraelben: 77–72-re legyőzte az esélyesebb Hapoel Holont Tel-Avivban a férfi kosárlabda EuroChallenge középszakaszában.

A csoportkörből az F jelű négyes második helyezettjeként továbbjutott szolnokiak – akik tavaly bejutottak a négyes döntőbe – a múlt héten hosszabbításos csatában verték meg saját csarnokukban 75–71-re a francia Gravelines-t.

A második mérkőzés nem kezdődött jól az Olaj számára: a Jerome Dyson vezette izraeliek kilencpontos előnybe kerültek az első negyed végén (26–17).

Ám a magyar csapat a folytatásban megkezdte a visszakapaszkodást, és a félidőre három pontot ledolgozott a hátrányából (42–36).

A második félidőben a Szolnok remek teljesítményt nyújtva sikerült fordítania, és végül öt ponttal, 77–72-re megnyerte az összecsapást.

A magyar csapat legjobbja Horváth Ákos volt, aki 20 pontja mellett három lepattanót is szerzett, Báder Márton 14 pontja mellett 19 lepattanót ért el, és Ernests Kalve (13) is tíz pont fölé jutott az Olaj játékosai közül.

A szolnokiakra a folytatásban még két idegenbeli mérkőzés vár az Eurochallenge-ben, elsőként jövő kedden a francia Levallois-hoz látogatnak.

ÍGY LÁTTA A MAGYAR CSAPAT LEGJOBBJA

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
KÖZÉPSZAKASZ, J-CSOPORT, 2. FORDULÓ
APOEL HOLON (izraeli)–SZOLNOKI OLAJ KK 72–77 (26–17, 16–19, 13–18, 17–23)
Tel-Aviv, 1500 néző. Vezette: Michaelides (svájci), Purszanidisz (görög), Rohacky (osztrák)
HOLON: Rosen 11/6, Waters 4, DYSON 27/6, Hill 4, HASSELL 14. Csere: HARRUSH 12/6, Sharon, Chernushevych. Edző: Dan Samir
SZOLNOK: Simon B. 2, HORVÁTH Á. 20/18, Sehovics 7/3, Bell 5/3, BÁDER 14. Csere: KALVE 13/6, FLORENCE 10, Fodor M., Szabó M. 6, Németh I. Edző: Nenad Asceric
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 7. p.: 19–9. 10. p.: 23–17. 13. p.: 28–23. 16. p.: 37–26. 18. p.: 42–29. 20. p.: 42–36. 24. p.: 45–42. 27. p.: 51–50. 32. p.: 55–54. 32. p.: 55–63. 37. p.: 61–63. 38. p.: 65–66. 40. p.: 72–75
Kipontozódott: Sehovics (37. p.), Dyson (40. p.)
Dan Samir: – Gratulálnom kell ellenfelünknek, amely a hajrában felőrölt minket. A meccs végére elfogyott az erőnk. Sajnos nem vagyunk jó passzban, gyorsan el kell felejteni ezt a meccset.
Nenad Asceric: Nagyot kellett harcolnunk ezért a sikerért, így különösen örülök, hogy nyertünk. Az a csapat, amelyik a Holon otthonában győzni tud, az jó eséllyel pályázik a továbbjutásra.