Női kosár NB I: a bajnok Győr 2-re hozott egy negyedet

2012.10.06. 20:19
Négy hazai sikert hozott a női kosárlabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapja – a legnagyobb különbségű győzelmet a bajnok Győr aratta.

A 31 pontos Rasheed Rita vezérletével diadalmaskodó győriek úgy verték meg száz pont közeli teljesítménnyel a Vasast, hogy a második negyedet 26–2-re hozták.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–MKB EUROLEASING VASAS 97–40 (20–13, 26–2, 27–14, 24–11)
Győr, Egyetemi csarnok, 200 néző. V: Gorka, Balogh Gy., Jurák
GYŐR: Raksányi 2, SIMON 14, RASHEED 31/15, Nagy–Bujdosó 8, Segog 10. Cs: Kublina 8, Semsey, LAKLÓTH 20/12, Őri 2, Nagy D. 2, Dobos. Vezetőedző: Fűzi Ákos
VASAS: Katona 2, Mányoky 4, MANSARE 9, Bajnóczi 5/3, Határ 6. Cs: Koch 8, Barnai 2, Müller 4, Hegedűs, Gocsman. Vezetőedző: Diosadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 6. p.: 6–13. 16. p.: 33–15. 24. p.: 60–19. 28. p.: 67–25. 35. p.: 79–35
Fűzi Ákos: – A mérkőzés előtti ünneplés okozta dekoncentráltságból nehezen tértünk magunkhoz, de a hatodik perctől már tavalyi önmagunkat idéztük, és remélem, folytatni tudjuk játékunk javítását. Ezúton kívánok jobbulást a fővárosiak két sérültjének.
Diosadi Deák Éva: – Az egyik szemem sír, a másik nevet. Sajnos, két játékost veszített amúgy is fiatal csapatunk, amely viszont két feladata teljesítéséért két Túró Rudit is elnyert.
BSE-FCSM–PINKK-Pécsi 424 71–63 (19–18, 15–16, 17–15, 20–14)
Városmajor, 150 néző. V: Frányó, Makovsky, Menyhárt
BSE: Miháczi, SONYÁK 13, Károlyi 5/3, ADAMECZ 15, Kovalcsik 2. Cs: Bagi, TIBA 14/6, ORSÓ 16/15, Vukov 1, Katona Zs. 1, Hegedűs M. 4. Edző: Sztevan Csupics
BÁCSBASKET: Ruják 4, LACZI 13/3, Sarok 9, Kovács K. 10, Brumermane 5. Cs: Pénzes 10/6, Török Sz., DOROGOBUZOVA 11/3, Kováts N. 1, Lengyel D. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–4. 7. p.: 8–16. 10. p.: 16–16. 12. p.: 23–18. 15. p.: 25–25. 18. p.: 31–31. 25. p.: 41–39. 29. p.: 49–44. 33. p.: 53–54. 35. p.: 60–54. 37. p.: 60–58. 38. p.: 66–58. 40. p.: 66–63
Sztevan Csupics: – Nagy dicséretet érdemelnek a lányok, nagyot küzdöttünk, és megérdemelten diadalmaskodtunk. Megyünk tovább a kijelölt úton.
Farkas Sándor: – A BSE megérdemelten győzött, hiszen amíg a játékosai negyvenhét százalékkal dobták a triplákat, addig mi tizennégy büntetőt kihagytunk. Ez a két adat bőven elég a vereséghez.
ZTE NKK–CEGLÉDI EKK 76–70 (11–22, 22–15, 24–10, 19–23)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Boros T., Sabáli, Németh A.
ZTE: SZALAY 19/9, Ambrus 8, VIDA 23/9, Szélesy 2, Michailova 9. Cs: Varga Zsó. 6, Czank 3, Horváth Zsó. 6, Kensler. Edző: Gáll Tamás
CEGLÉD: Medgyessy 4, ORBÁN 21/6, Baksa 8, KOBOLÁK 13, Mrovinska 11. Cs: Cymmer 8/6, Filipowicz 5. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–12. 16. p.: 19–33. 25. p.: 50–42. 36. p.: 68–59
Kipontozódott: Mrovinska (34. p.), Medgyessy (38. p.)
Gáll Tamás: – Roppant gyenge kezdés után egy negyedet kosárlabdáztunk, most ez győzelmet eredményezett.
Ujhelyi Gábor: – Majdnem sikerült meglepetést szereznünk, de a Zalaegerszeg rutinja döntött, sajnos sok sérültünket nem tudtuk pótolni.
DKSK MISKOLC–ATOMERŐMŰ-KSC 80–69 (23–19, 18–16, 21–19, 18–15)
Miskolc, 800 néző. V: Gál J., Rácz, Sallai
MISKOLC: Bukovszki 5, RAVEN 28/6, Szabó P. 11/3, Fürtös 11, SANFORD 13. Cs: Ocsenás, Bozóki 8, Reiner 4, Dubei. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
SZEKSZÁRD: Theodoreán 9, Scsekics 6, Pap R. 8, BÁLINT R. 18/3, SVITLICA 12. Cs: Tamis 9/3, Szepsi, Árvay, Chek 3, Simon A., Studer 4. Edző: Magyar Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc: 13–8. 15. p.: 32–27. 24. p.: 54–48. 36. p.: 72–60
Kipontozódott: Svitlica (23. p.), Scsekics (30. p.), Pap R. (38. p.)
Peresztegi Nagy Ákos: – Az első hazai mérkőzés mindig nehéz. Nagyon készültünk, de idegesen játszottunk, és a vártnál többet hibáztunk. Csapatom erejét azonban mutatja, hogy így is biztosan győzött.
Magyar Gergő: – Hiába küzdöttünk negyven percen keresztül, a DKSK kihasználta hibáinkat. Remélem, hazai pályán majd javítunk.
1. UNI Győr 2 2 172–92 4
2. DKSK Miskolc 2 2 179–137 4
3. BSE-FCSM 2 1 1 119–150 3
4. UNIQA-Euroleasing Sopron 1 1 89–36 2
5. PEAC-Pécs 1 1 87–48 2
6. ZTE NKK 1 1 76–70 2
7. Ceglédi EKK 2 2 138–175 2
8. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 2 121–155 2
9. MKB-Euroleasing Vasas 2 2 76–186 2
10. PINKK-Pécsi 424 1 1 63–71 1