Férfi kosárlabda NB I: hazai pályán kapott ki a Paks a Nyíregyházától

2010.02.05. 20:41
Meglepetésre 76–70-es vereséget szenvedett hazai pályán a harmadik helyen álló Atomerőmű a forduló előtt a 12. pozícióban szerénykedő Nyíregyházától a férfi kosárlabda NB I 17. fordulójában. A pénteki nap másik mérkőzésén a Kecskemét a Debrecen otthonában győzött 83–76-ra.
FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–MARSO-VAGÉP NYKK 70–76 (18–7, 19–26, 17–29, 16–14)
ASE Sportcsarnok, 600 néző. V: Földházi T., Kapitány G., Márton L.
ASE: Mészáros Z. 7/3, HORVÁTH Á. 17/3, Kiss Zs. 2, Körtélyesi 10/6, Dill 6. Csere: CLARK 13/3, Gulyás 6, LeGrange 7, Medve 2, Panta. Edző: Dzunics Braniszlav
NYKK: GENNIE 13/3, Siska, DOYNE 35/12, HENDERSON 7, SITKU 8. Csere: Szarvas 3/3, WILEY 10/9. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása: 5. p.: 5–2, 15. p.: 27–22, 25. p.: 45–49. 35. p.: 62–68
Dzunics Braniszlav: – Elég sokat hibáztunk, nem találtuk a ritmust a támadás és a védekezés között. A végén a vendégek élni tudtak lehetőségeikkel, míg mi nem.
Ferenczi Tamás: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, a második negyedben javítottunk és az előnyünket a mérkőzés végéig megtartottuk.
DEBRECENI KE–KECSKEMÉTI KSE 76–83 (13–25, 19–21, 17–16, 27–21)
Debrecen, 400 néző. V: Győrffy, Gál J., Frányó
DEBRECEN: Savic 11, Kaluha 7/3, Cziczás 13/6, TAKÁCS DÁ 12, NUHANOVIC 13. Cs: Boldizsár 7, BOROS G. 11/9, Erdei, Fülöp 2. Edző: Fodor Péter
KECSKEMÉT: ROSS 21/3, WITTMANN 13/3, DALE 10/3, JOHNSON 12, Bencze Z. 4. Cs: Tóth N. 3, Dénes 6, MARCIULONIS 14/6. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–15. 14. p.: 23–29. 18. p.: 25–42. 24. p.: 42–52. 34. p.: 61–67. 36. p.: 61–73
Kipontozódott: Nuhanovic (40.), Kaluha (40.)
Kiállítva: Cziczás (35.)
Fodor Péter: – Az első félidő hibáit és rossz dobóteljesítményét „hurcoltuk végig” a meccsen. Tisztességesen dolgoztunk, megközelítettük ellenfelünket, de a kritikus helyzetekben rossz döntéseket hoztunk.
Sztojan Ivkovics: – Végig vezettünk, kézben tartottuk az irányítást, ám Michael Dale sérülése megzavarta a játékunkat.