Botlott a Boston Los Angelesben: szoros vereség a Clipperstől

2009.02.26. 09:59
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 115. játéknapján a Boston Celtics meglepetésre vereséget szenvedett a Los Angeles Clippers vendégeként. A hazaiak a hajrában szerezték meg a győzelmet, miután fél perccel a mérkőzés vége előtt még a Kelták vezettek egy ponttal.
Paul Pierce-nek (zöldben) különösen fájt a Clippers elleni vereség
Fotó: Reuters

A címvédő Boston Celtics 93–91-re kikapott Los Angelesben a Clippers vendégeként, és ezzel a nap egyik legnagyobb meglepetését szerezte. Holott a mérkőzés vége előtt kilenc perccel még a vendégek vezettek kilenc ponttal 82–73-ra, ám a kaliforniaiak nem adták fel: 19 másodperccel a végő dudaszó előtt a végül 30 pontig jutó Zach Randolph duplájával átvették a vezetést (92–91), majd egy büntetővel meg is nyerték az összecsapást.

Randolph, a mérkőzés hőse pontjai mellett 12 lepattanót is szedett, így nyugodtan nevezhetjük őt a győzelem kovácsának. A Bostonból Paul Pierce 20, Ray Allen és Rajon Rondo 17-17 pontig jutott, ám az utolsó másodpercekben nem sikerült megtartani az előnyt a 15–43-as mutatóval rendelkező hazaiak ellen.

A nap egyik legszebb győzelmét az Orlando Magic aratta, a remek formában lévő déliek a New York Knicks otthonában nyertek 109–104-re. Dwight Howard ismét kitett magáért: 24 pontos és 21 lepattanós dupla duplával segítette csapatát a győzelemhez, amelyhez kellettek természetesen Hidayet Turkoglu pontjai is. A játékos 33 pontot tett hozzá a győzelemhez.

A Knicksben hiába nyújtott jó teljesítményt Quentin Richardson, Wilson Chandler és Al Harrington is (32, 27, illetve 26 pont), a trió súlytalannak tűnt a társak megfelelő teljesítménye nélkül.

Az Atlanta Hawks hiába támadt fel a Denver Nuggets ellen, és zárkózott fel 92–78-ról, az utolsó kísérletből – egy másodperccel a dudaszó előtt – Ronald Murray nem tudott betalálni, így elmaradt a nagy bravúr, a Denver 110–109-re nyert.

A Denver vezére ezúttal is Chauncey Billups volt 33 ponttal, az Atlanta reményeit leginkább a 31 pontos Marvin Williams és 26 egységig jutó Joe Johnson tartotta életben.