Bajnokverés és balhé Székesfehérváron az Albacomp–Falco meccsen

2009.01.07. 21:02
A férfi kosárlabda NB I 12. fordulójában az alapszakaszt vezető Albacomp remek második félidei játékának köszönhetően legyőzte a bajnok Falcót. A hazaiakat az sem zavarta meg, hogy a harmadik játékrészben a vendégszurkolók rendbontása miatt félbeszakadt a találkozó. A Kaposvár hazai pályán legyőzte az Atomerőműt, otthon nyert a ZTE, míg a Sopron és a Dombóvár idegenben.
A szombathelyi szurkolók nem tudták elviselni csapatuk vereségét
Fotó: Mirkó István

Igazi rangadóra került sor a férfi kosárlabda NB I 12. fordulójában Székesfehérvárott, ahol a listavezető Albacomp a címvédő, a forduló előtt negyedik helyen álló szombathelyi Falcót fogadta.

A mérkőzés nemcsak nevében volt rangadó. Az első negyedben igencsak bekezdtek a csapatok: 63 pont esett az első negyedben, melyből 32-t vállaltak a hazaiak.

A székesfehérváriaknál elsősorban Rasheed Bell és Simon Balázs járt élen a pontszerzésben az első játékrészben, majd a folytatásban a tavaly még a szombathelyieket erősítő Rubin Doyne is elhelyezett néhány duplát a vendégek kosarában.

A bajnokcsapatnál Andrija Csirics, Horváth Zoltán és Darryl Hudson is jól játszott, viszont a padról beszállók nem sokat tudtak hozzátenni a játékhoz, két negyed alatt csak Ivan Perincic szerzett pontot a cserék közül (ő hármat is). Többek között ezért is hárompontos hazai vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok két negyed után.

A harmadik negyedben aztán fokozatosan megléptek a hazaiak, amikor a vendégszurkolók rendbontása miatt félbeszakadt a meccs: Hartyáni Zsolt játékvezető elrendelte a vendégszektor kiürítését, de mivel a szombathelyiek nem hagyták el helyüket, így tízperces kényszerszünet következett.

A szünet után folytatódott a meccs, az Albacomp az utolsó játékrész előtt már 81–63-ra vezetett és innen nem is tudtak felállni a vendégek.

Ezen a napon további négy mérkőzésre került sor. A Kaposvár a 27 pontos Larry Welton vezetésével hazai pályán 89–82-re legyőzte az Atomerőmű SE-t. A vendégeknél Gulyás Róbert 23 pontja ezúttal kevés volt a sikerhez.

A ZTE könnyedény győzött otthon a Nyíregyháza ellen, míg a Dombóvár Debrecenben, a Sopron pedig Kecskeméten tudott nyerni egy szoros meccsen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

Albacomp–Falco Szova KC 102–79 (32-31, 19-17, 30-15, 21-16)
Székesfehérvár, 2900 néző, V: Hartyáni, Ádám, Bognár.
Albacomp: SIMON 20/9, Hanga 10, RADOVICS 16/6, BELL 31/6, MORRISON 17, csere: Doyne 6, Keller 2, vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos, Edző: Peresztegi Nagy ÁkosMatus Gábor.
Falco Szova KC: Kálmán 7/3, Hudson 12/6, Csirics 12/6, HORVÁTH Z. 19/6, VRSALJKO 18, csere: Perincsics 9, Borszéki , Lakatos 2, Vida. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 12–3. 5. p.: 16–14. 6. p.: 21–14. 10. p.: 30–31. 14. p.: 38–31. 16. p.: 40–39. 24. p.: 59–52. 25. p.: 68–54. 28. p.: 74–60. 30. p.: 81–60. 31. p.: 81–64. 36. p.: 91–76. 40. p.: 102–78
Kipontozódott: Doyne (38.), Morrison (40).

Peresztegi Nagy Ákos: – Egy szoros első félidő után a harmadik negyedben teljesen felőröltük a Falco erejét. Agresszívabb védekezésünkel és labdaszerzéseinkkel átgázoltunk rajtuk, úgy gondolom ez a különbség is reális, és rászolgáltunk a győzelemre.
Szrecsko Szekulovics: – Az első félidőben nem játszottunk rosszul, bár a támadó lepattanókkal problémáink votlak. Végül is a harmadik negyedben ment el a meccs, sajnos ma este nem volt olyan játékosom aki meg tudta volna fordítani a mérkőzést. Az Albacomp megérdemelten nyert.

12. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 89-82 (26–29, 23–17, 22–16, 18–20)
Kaposvár, 500 néző. V: Pálla, Márton L., Vétek F.
KAPOSVÁR: MARCIULIONIS 6/3, Vojvoda 8/3, WELTON 27/12, HOFFMANN 18/6, OROSZ 21. Cs: Kiss K. 7/3, Dávid 2. Edző: Dzunics Braniszlav
ATOMERŐMŰ: Nichols 4, WILLIAMS 11, Gosa 11, Johnson 12, CSAPLÁR-NAGY 18/15. Cs: GULYÁS 23/3, Mészáros Z. 3, Kiss Zs., Panta. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alkaulása. 3. p.: 5–10. 7. p.: 17–22. 13. p.: 28–35. 17. p.: 40–39. 23. p.: 56–53. 28. p.: 67–59. 32. p.: 76–62. 34. p.: 79–64
Kipontozódott: Marciulionis (38. p.)
Dzunics Braniszlav: – Idegesen kezdtünk ugyan, de védekezésünk fokozatosan feljavult és ezzel megalapoztuk nagyszerű győzelmünket.
Sabáli Balázs: – Gyenge teljesítményt nyújtottunk, az első negyed után játékunk visszaesett, sok pontot kaptunk, számos kulcsjátékosunk tudása alatt játszott.

12. FORDULÓ
DEBRECENI KE–PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC 84–89 (15–26, 22–17, 31–25, 16–21)
Debrecen, 500 néző V: Hegedűs T., Gorka Sz., Jakab L.
DEBRECEN: D'AGOSTINO 18/9, KUTASI 18/18, Maxwell 11/3, KENNERLY 16, VARE 15. Cs: Takács D., Kovács I 6/6, Szabó T., Erdei. Edző:: Fodor Péter
DOMBÓVÁR: LEGRANGE 36/15, McCullough 6, CLARK 11, BÓDI 23/3, DILL 13/3, Cs: Deák, Molnár M., Szőke B., Balogh L. Edző: Bálind József
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–8. 9. p.: 15–18. 16. p.: 23–34. 21. p.: 41–43. 25. p.: 52–48. 34. p.: 75–78. 39. p.: 82–82
Kipontozódott: D'Agostino (40. p.)

Fodor Péter: – Elindultunk felfelé, hiszen egy kifejezetten jó csapat ellen végig volt esélyünk a győzelemre, sajnos a döntő szituációkban hibáztunk, s az ellenfélnél ott volt LeGrange extra teljesítménye.
Bálind József: – A szezon legnehezebb mérkőzése volt. A debreceni csapaton már látszik Fodor Péter kollegám kiváló munkája.

12. FORDULÓ
UNIVER KECSKEMÉT–SOPRONI SÖRDÖGÖK 83–84 (26–22, 19–18, 20–23, 18–21)
Kecskemét, 1000 néző. V: Benczur, Győrfy, Kapitány
KECSKEMÉT: Haynes 17/9, HORVÁTH Á. 21/3, Molnár A. 5/3, KLAIBER 18/3, Danielson 13/6. Cs: Szabó Zs. 6, Tóth P. 3, Horti. Edző: Zsoldos András
SOPRON: CRUZ 24/15, BROOKS 17/3, Couisnard 9/3, KÖRTÉLYESI 20/6, Dies 9. Cs: Csorvási, Boldizsár 3/3, Vesztergom 2, Halmai. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5–0. 6. p.: 14–12. 8. p.§: 19–20. 12. p.: 29–22. 17. p.: 37–29. 23. p.: 48–47. 27. p.: 58–56. 33. p.: 68–72. 37. p.: 71–76
Kipontozódott: Haynes (36. p.)

Zsoldos András: – Túl sok nem kierőszakolt hibát követtünk el.
Meszlényi Róbert: – Jó mérkőzés volt, mindenki láthatta, hogy szerencsével győztünk.

12. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA ZTE KK–MARSO VAGÉP-NYKK 89–74 (30–17, 26–20, 18–18, 15–19)
Zalaegerszeg, 500 néző. V: Forrai, Farkas G., Szabó G.
ZALAKERÁMIA: HINNANT 10, WADSON 23/3, Kámán 14/6, JONES 12/3, Helbich S. 5. Cs: GÁSPÁR 12/6, Trepák 7/3, Simon L. 2, Tóth Á. 4, Baki, Stárics, Bödör. Edző: Völgyi Péter
MARSO VAGÉP NYKK: Szavics 9, BOOKER 25/9, Wehner, Sitku 6, Helbich Z. 17. Cs: Vujacsics 6, FARKAS A. 11/3, Siska. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 16–6. 15. p.: 43–24. 25. p.: 60–51. 35. p.: 78–64.
Kipontozódott: Hinnant (40. p.)
Völgyi Péter: – A harmadik negyedbeli megingást leszámítva jól játszottunk, mindenki pályára került. Remélem, a találkozó jó alap volt az előttünk álló nehéz sorozathoz.
Kmézics Zorán: – Nagyon rosszul kezdtünk, és ez az egész mérkőzést ritmusát befolyásolta, hiába volt jobb a hozzáállásunk a második félidőben, ez kevés volt ahhoz, hogy fordítsunk.