Allen és Garnett vezérletével a Boston Celtics lett a bajnok!

2008.06.18. 07:58
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének két nappal ezelőtti, ötödik mérkőzését nagy nehezen megnyerte a Los Angeles Lakers, így kiharcolta a hatodik meccs lehetőségét. A hétfői meccs után Kobe Bryant kijelentette, „még nincs vége” a párharcnak, de kiderült, a kaliforniaiak közül csak ő gondolta így.
Történelme 17. bajnoki címét ünnepelheti a Celtics
Fotó: Reuters

A többiek fejet hajtottak a történelem előtt, jelesül, hogy az NBA nagydöntőiben még egyetlen csapat sem tudott fordítani és bajnoki címet szerezni 3–1-es hátrányból. Most sem sikerült, és a 39 pontos különbségű 131–92-es végeredmény a vártnál könnyebb Celtics sikert jelez.

Pedig nem úgy indult a találkozó, hogy ilyen mészárlás lesz a vége, az első 12 perc után még csak 4 pont volt a különbség a két csapat között, 24–20-ra vezetett Doc Rivers alakulata, aztán a második negyedben beindult a bostoni henger.

Kevin Garnett után Paul Pierce is tíz pont fölé ment – utóbbi ráadásul már 9 asszisztnál járt még a szünet előtt –, a zöld-fehérek a második negyedben 34 pontot hajítottak, 23 pontos különbséget kialakítva.

KÉPGALÉRIA

A GALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!
Ez pedig már sok volt az egy darab kosárlabdázót, Kobe Bryantet felvonultató Lakers számára – Gasol, Odom, Radmanovic, és a többi kaiforniai csak kóvályogtak a pályán. A Pierce-Allen-Garnett trió ellenállhatatlanul kosarazott, és vezérletükkel a Celtics a középső két játékrészben összesen 65 pontot szórt – utóbbi kettő a meccsen egyaránt 26-26 pontot vállalt.

Az utolsó negyedben már csak a két csapat közötti pontkülönbség volt a kérdéses, végül a dudaszó pillanatában 39 pontos differenciát mutatott az eredményjelző. Ez pedig azt jelentette, hogy a Boston Celtics begyűjtötte fennállása 17. NBA bajnoki címét.

A hatmeccses nagydöntő legértékesebb játékosának (MVP) Paul Pierce-t választották, aki rá is szolgált a kitüntetésre, hiszen a finálé hat meccsén 21,8-as pontátlagot és 6,3-as asszisztátlagot hozott össze.