2008.04.16. 09:36
Az alapszakasz utolsó előtti játéknapját megelőzően az NBA-ben már csak egyetlen lényeges kérdés maradt nyitva: ki nyeri a Nyugati főcsoportot. Magyar idő szerint szerda hajnalban megszületett a válasz. A Los Angeles Lakers legyőzte a Sacramentót, így megnyerte főcsoportját.
Mbenga (28-as) csereként két pontot szerzett a Lakers színeiben
Fotó: Lucy Nicholson

A Lakers számára nagyon fontos volt a Sacramento elleni mérkőzés, hiszen ha kikapnak Kobe Bryanték, akkor meg lett volna az esélye a New Orleans Hornets gárdájának arra, hogy átvegye a vezetést a Nyugati főcsoportban, sőt meg is nyerje azt.

A los angelesiek azonban esélyt sem adtak arra, hogy a számukra negatív forgatókönyv váljon valóra. Az első és a második negyedet és 7-7 ponttal nyerték a hazaiak, majd a harmadikat 15-tel, így az utolsó játékrész előtt voltaképpen el is dőlt a mérkőzés.

A Lakers ezúttal nem kizárólag a Pau Gasol - Kobe Bryant duónak köszönhette a győzelmet) hanem a remek csapatmunkának.

A két ász 44 pontja mellett (Bryant 20, Gasol 22) sokat jelentett Odom 12 lepattanója, vagy éppen az, hogy a pályára lépő hét cserejátékos közül mindenki eredményes tudott lenni. A Sacramento legjobbja Quincy Douby volt, aki 32 pontot termelt.

A Los Angeles 124–101-es győzelme egyben azt is jelenti, hogy a Lakers megnyerte a Nyugati főcsoportot, annak ellenére, hogy a második helyen álló New Orleans Hornets legyőzte a Clipperst.