A BSE megóvta a MiZo Pécs 2010 elleni vesztes meccsét

2008.03.06. 20:52
Bár az esélyeknek megfelelően a pécsi hölgyek sima győzelmet arattak, nem nyugodhatnak meg teljesen a végeredményt illetően. A hazaiak ugyanis megóvták a találkozót arra hivatkozva, hogy a vendégek jogosulatlanul szerepeltették a német Dorothea Richtert.
Emilija Podrug játéka aranyat ért a Pécsieknek
Fotó: Meggyesi Bálint

A mérkőzést eredetileg még a 12. fordulóban kellett volna lejátszania a két csapatnak, ám a Pécs akkor éppen az Euroligában harcolt.
Rátgéber László tanítványai természetesen abszolút esélyesként léptek pályára, ám ebből az első negyedben még nem sok minden látszott. A játékszakaszt ugyan Iványi Dalmáék nyerték, de csupán egyetlen ponttal.

Ettől kezdve viszont már nem volt mese. A Pécsek többet nem bizonytalankodtak, a félidőben már héttel vezettek, és elsősorban a horvát Emilija Podrug, Somogyi Andrea, Vajda Anna és Iványi Dalma remeklésének köszönhetően végeredményben 19-re növelték a különbséget.

A párharcnak mindenesetre nincs még vége, mert a BSE megóvta a találkozót. A hazaiak szerint a Pécs jogosulatlanul szerepeltette a német Dorothea Richtert, mivel a mérkőzés időpontjában még nem rendelkezett érvényes játékengedéllyel.

A vendégek nem aggódtak, mert előzetesen egyeztettek az illetékesekkel akik áldásukat adták Richter játékára. Az ügynek még nincs vége.

Jegyzőkönyv

BSE–MIZO PÉCS 2010 64-83 (15-16, 19-25, 15-22, 15-20)
Városmajor, 500 néző. V: Bodnár, Gál J.
BSE: CASTILLO 18, Fűrész D. 4, Vida 6, IMBERGEROVÁ 15/15, Aties 10. Cs: Horváth E., Kiss G. 3/3, Zsovár 8/3, Vincze V., Forray. Edző: Farkas Sándor
PÉCS: IVÁNYI 14/6, Fegyverneky 13, SOMOGYI A. 13/9, PODRUG 15, Graziane 4. Cs: Krivacsevics 9, Richter 3/3, VAJDA 12, Kopácsi, Kováts N. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0-4. 7. p.: 11-6. 12. p.: 15-19. 14. p.: 28-21. 22. p.: 34-46. 25. p.: 37-52. 36. p.: 54-77

Farkas Sándor: - Kétszer három percig nem bírtuk a ránk nehezedő - számomra megmagyarázhatatlan - nyomást, és ezalatt elveszett a koncentráció. Ezért kaptunk ki.
Rátgéber László: - Az elején ritmustalanul kezdtünk, aztán feljavult a védekezésünk, és jobban mozogtunk. Aggódom játékosaim egészségi állapotáért.