A Szolnok 35 pontos vereséget szenvedett az Atomerőmű vendégeként

2007.12.12. 21:42
Az Uniqa férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának tizedik fordulójában a címvédő Szolnoki Olaj súlyos, 35 pontos vereséget szenvedett Pakson az Atomerőmű vendégeként. Pécsett a házigazdák mindössze egy ponttal bizonyultak jobbnak a Zalaegerszegnél, a MAFC pályaválasztóként öttel a Kaposvárnál. Az Univer nyolcpontos győzelmet aratott Hódmezővásárhelyen.
Alapos verést mért az Atomerőmű a címvédő Szolnokra

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosár-bajnokságot?

4 % (1627)
A nap rangadóját Szombathelyen játszották, ahol a vendégek két negyeden keresztül jól tartották magukat a listavezető otthonába, ám a Falco remek harmadik negyedbeli teljesítményével eldöntötte a mérkőzést. A fehérváriak ugyan nagy hajrát vágtak ki a már kissé leengedő házigazdák ellen, de csak csökkenteni tudták a különbséget. A Falco a kilencedik győzelmét aratta, az Albacomp ötödször kapott ki. A szombathelyiek kulcsembere, Kálmán László ezúttal is ellenállhatatlan volt: 30 pontot vállalt a fehérváriak elleni sikerből.

Alapos verést mért az Atomerőmű a címvédő Szolnokra, amely semmilyen tekintetben nem tudta felvenni a versenyt a paksiakkal és ezúttal is bajnokcsapathoz méltatlanul szerepelt. A vendégek az első félidőben 26(!) dobott pontnál tartottak, miközben a paksiak már 49-nél jártak. A paksi Gulyás-Horváth Z.-Panta trióval az ellenoldalról egyedül Kelley tudta tartani a lépést. Hetedszer győztek a paksiak, ötödször kaptak ki a szolnokiak.

Remek hajrájával verte a bajnokságban jól szereplő Pécs a ZTE-t. A zalaegerszegiek szinte már megnyert találkozót engedtek ki a kezükből: a 26. percben már 14 ponttal vezettek - a hazaiak tíz dobott pontra voltak képesek a harmadik negyedben -, és az utolsó három percnek is kilencpontos előnnyel futhattak neki. Ám hiába. Hetedik vereségét szenvedte el a ZTE, a Pécs viszont tartja a lépést az éllovas Falcóval, a szombathelyiek mögött egy lépéssel elmaradva nyolcadik sikerüket húzták be.

Végig vezetve nyert az Univer Hódmezővásárhelyen, bár az esélyesebb vendégcsapat a vártnál nehezebben győzte le a sereghajtót. Hatodszor nyertek a kecskemétiek, kilencedszer kaptak ki a vásárhelyiek.

Kiegyenlített mérkőzésen vesztett a Kaposvár a MAFC vendégeként. A hazaiak végig előnyben játszhattak a találkozón, de a vendégek nem engedték lerázni magukat. Az utolsó percben át is vették a vezetést, három pont volt akkor az előnyük, de a véghajrá és az összecsapás mégis az utolsó percben tíz pontot szerző hazaiaké lett.

UNIQA FÉRFI ÉLVONALBELI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, 10. FORDULÓ:

FALCO KC-SZOMBATHELY - ALBACOMP 90–78 (18–16, 26–19, 24–12, 22–31)
Szombathely, 3200 néző. V: Pálla, Bognár, Török
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 30/3, Doyne 15, SIRICS 14/9, Kazlauskas 13, FEIGL 8. Csere: Borszéki 2, VÁRADI K. 6/3, Will 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
ALBACOMP: Simon B. 4, Bradford 11/9, RADOVICS 26, MCCLENDON 15, Bencze 6. Csere: Dávid G. 9, Hanga 5/3, Nuber 2. Edző: Goran Miljkovics
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6–6. 8. p.: 14–12. 13. p.: 26–20. 16. p.: 33–22. 23. p.: 51–37. 26. p.: 57–39. 33. p.: 70–51. 37. p.: 78–62
Kipontozódott: Simon (38. p.), Borszéki (38. p.), Bencze (40. p.), Nuber (40. p.)
Szrecsko Szekulovics: Nagyon nehéz és fontos mérkőzés volt, mert az Albacomp erősebbnek tűnt a palánkok alatt, szerencsére nálunk mindenki megtette a magáét, bár a végére kicsit elfáradtunk.
Goran Miljkovics: Gratulálok a Falcónak!

ATOMERŐMŰ SE - SZOLNOKI OLAJ KK 89–54 (29–12, 20–14, 27–18, 13–10)
Paks, 1000 néző. V: Földházi, Kapitány, Márton L.
ATOMERŐMŰ: MÉSZÁROS Z. 6/3, Murry 7/3, Kiss Zs. 11/3, PANTA 17/3, GULYÁS 24. Csere: HORVÁTH Z. 18/3, Gray 3, Medve, Csaplár-Nagy E., Morgen 3/3, Horányi. Edző: Sabáli Balázs
SZOLNOK: KELLEY 18/9, Cziczás 3/3, Hollins 8/3, Harazin 3, Lopatka 3. Csere: Molnár A. 8/3, Cseh 7/3, Tóth V. 2, Kovács D., Gál, Szabó P. 2. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása: 7. p.: 18–7. 10. p.: 29–12. 13. p.: 38–19. 15. p.: 43–22. 23. p.: 58–28. 24. p.: 65–28. 36. p.: 82–52
Sabáli Balázs: Igyekeztünk kihasználni Jurkunas hiányát, és nagy hangsúlyt fektettünk a kezdésre. Azzal pedig el is döntöttük a mérkőzést.
Pór Péter: A palánk alatti és a lepattanócsatát nagyon korán elvesztettük. Ezenkívül Jurkunas hiánya is rányomta bélyegét a találkozóra.

PVSK-EXPO CENTER PÉCS - ZALAKERÁMIA-ZTE KK 73–72 (18–20, 16–19, 10–20, 29–13)
Pécs, 2000 néző. V: Ádám, Kóthay, Frányó
PVSK: Wittmann 10, WILLIAMS 22/15, DÉNES 5/3, Grebenár 12, Czigler 2. Cs: Lapov 10/3, Alekszics 6, KUTASI 2, Tóth N. 4, Hosszú. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ZTE: MISKOVICS 21/12, WALTERS 17/6, Kámán 7/3, Garma 6, KERESZTES 8. Cs: Gáspár, Tóth Á. 4, Simon L. 9/3, Baki. Vezetőedző: Nikola Lazics
Sztojan Ivkovics: Büszke vagyok, hogy ilyen mentálisan erős emberekkel dolgozhatok együtt, akik elviselnek mindent. A ZTE nagy előnyéhez az én rossz taktikám is hozzájárult, de a játékosok kijavították.
Nikola Lazics: Nem először történik Pécsett, hogy végig vezetünk és mégis kikapunk. Az egész csapatom jól játszott.

BODROGI BAU-VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI - UNIVER KSE 73–81 (15–18, 20–22, 19–19, 19–22)
Hódmezővásárhely, 400 néző. V: Valovits, Gál J., Balogh L.
VÁSÁRHELY: Drahos 16/9, Brooks 20/12, KOVÁTS 10/3, Freeman 14/6, Gémes 12/3. Cs: Böszörményi 1, Máté. Edző: Czuprák László
KECSKEMÉT: Sigurdarson 5, HORVÁTH Á. 14/9, BLAIR 24, Jefferson 17, SZABÓ ZS. 18/12. Cs: Vida, Csorvási 3, Tóth P., Halmai. Edző: Zsoldos András
Czuprák László: Sajnos, újabb lehetőséget szalasztottunk el. Nem tudom, mennyi van még...
Zsoldos András: A célunkat elértük, hiszen győzni jöttünk Vásárhelyre, de ez most sem volt könnyű.

MAFC - KAPOSVÁRI KK 90–85 (25–20, 21–22, 22–25, 22–18)
Gabányi-sportcsarnok, 350 néző. V: Forrai, Király, dr. Szakáll
MAFC: YOUNG 7, THOMAS 19/3, DRAUGHAN 13/3, Fülöp 6, GÓBI 26/3. Cs: Vavra A. 8/3, Wehner 9/6, Kecskés, Kolarics 2. Edző: Dinnyés Attila
KAPOSVÁR: DAY 21/6, Szőke 8, Edwards, HENDLEIN 22/9, OROSZ 17. Cs: Csirke 9, Vojvoda 8, Tömösváry, Kiss K. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–6. 7. p.: 21–9. 10. p.: 23–17. 14. p.: 33–28. 18. p.: 44–35. 25. p.: 56–52. 28. p.: 65–62. 33. p.: 74–69. 37. p.: 80–74. 39. p.: 80–83
Kipontozódott: Thomas (40. p.), Young (40. p.)
Dinnyés Attila: Meg kell tanulnunk, hogy tízpontos vezetésről nem szabad egy perc alatt a meccset majdnem elveszteni. A végjátékban azonban megint helyén volt a szívünk.
Horváth Imre: Nagyon fáj a butaság, ismét egy megnyert mérkőzést buktunk el.