A francia Tony Parker 36 pontja döntötte az olaszok elleni mérkőzést

2007.09.05. 10:42
A Spanyolországban zajló férfi kosárlabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában a francia válogatott Alicantéban nagy csatában, mindössze hét ponttal bizonyult jobbnak az olasz együttesnél. A győztes csapat nyerőembere egyértelműen Tony Parker volt, aki csapata 69 pontjából egymaga 36-t(!) szerzett. Az első félidőben a franciák jobbára csak szenvedtek és az olaszok, tulajdonképpen végig kézben tartva az első két negyedet, a nagyszünetre megérdemelt ötpontos előnyre tettek szert.
Indul a figura. Az olaszok a francia csapattal még elbírtak, Tony Parkerrel már nem
Reuters
Reuters

A harmadik negyedben viszont Parker elkapta a fonalat, és vezérletével a franciák a harmadik negyedet megnyerve megfordították az állást. A hajrában a franciák kulcsembere pihenőt kapott, feljött az ellenfél, de aztán Parker visszaállítása eldöntötte a találkozót. A franciák még veretlenek, az olaszok még nyeretlenek az Eb-n.

A csoport másik összecsapásán Szlovénia 18 ponttal verte Lengyelországot és megőrizte hibátlan mérlegét. A harmadik fordulóban Szlovénia-Franciaország és Olaszország-Lengyelország összecsapásokat rendeznek.

A C csoportban, Palma de Mallorcán, biztosan nyert a két favorit, a litván és a német együttes. Előbbiek a cseheket verték húsz ponttal, ráadásul úgy, hogy az első negyed 32-15-je után a nagyszünetben már 23 pontos előnyre tettek szert, amely addigra már eldöntötte az egyébként is egyesélyes találkozót.

A legutóbbi Eb-n ezüstérmes németek simán nyertek a vb-hatodik törökök ellen: a harminc pontos különbség azonban így is meglepő. A győztes csapatban Dirk Nowitzki 24 pontot szerzett.

A záróforduló litván-német viadala a csoportelsőségről, a cseh-török mérkőzés a középdöntőbeli szereplésről dönt majd.

A roppant erős A csoportban, Granadában az oroszok az esélyeknek megfelelően simán verték a pótselejtezőből feljutó izraelieket, akik csupán az első negyedben tudtak lépést tartani ellenfelükkel.

A négyes keddi rangadóján a címvédő görögök egy ponttal bizonyultak jobbnak a szerbeknél, egy hosszabbításos mérkőzésen. Az első negyedben mindössze 23 pont esett, vezetett a címvédő, de a minimális görög előny a nagyszünetre eltűnt. A kiegyenlített csatában döntetlennel várták a felek a második félidőt.

A harmadik negyed végére a görögök ismét előnyhöz jutottak, ráadásul kétpontoshoz, ám a játékrész nem erről, hanem a temérdek hibáról szól: a felvonásban a két csapat játékosai összesen 16(!) pontot tudtak szerezni.

Mivel a szerbek a negyedik negyedet 18-16-ra nyerték, jöhetett a túlóra, amely a görögöknek sikerült jobban. Szerbia még nyeretlen az Eb-n, de középdöntős részvételüket Izrael ellen minden bizonnyal bebiztosítják, igaz oda így egyetlen pontot sem visznek magukkal.

Az orosz-görög mérkőzés a zárófordulóban izgalmas csatának ígérkezik.

A sevillai B csoportban a házigazda, világbajnoki címvédő spanyolok második győzelmüket is begyűjtötték: ezúttal a letteket verték 16 ponttal, köszönhetően elsősorban remek harmadik negyedbeli teljesítményüknek. A mérkőzés legeredményesebbje a 26 pontot szerző Pau Gasol volt.

A horvátok, lettek elleni vereségüket kijavítva megszerezték első győzelmüket, miután 22 ponttal verték Portugáliát.

SPANYOLORSZÁG, FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ:

A csoport:
Görögország - Szerbia 68-67 -hosszabbítás után (12-11, 19-20, 9-7, 16-18, 12-11)
Oroszország - Izrael 90-56 (17-15, 23-13, 26-13, 24-15)