Sabáli Balázs csapata idegenben harcolta ki a továbbjutást

2007.05.09. 20:32
Az ötödik mérkőzésen dőlt csak el, hogy a Körmend együttese jut a férfi kosárlabda NB I elődöntőjébe. A Vas megyei együttes idegenben harcolta ki a továbbjutást, az Albacomp ellen 83-75-re nyerte a mindent eldöntő összecsapáson. Sabáli Balázs csapatára az elődöntőben a Falco vár.
Sabáli Balázs csapata a Falcóval játszik az elődöntőben
NS-Archív
NS-Archív
Miután a Körmend 2-1-re vezetett a párharcban a harmadik meccs után, a legtöbben úgy gondolták, hogy a vasi együttesnek hazai pályán sikerül behúznia a harmadik győzelmét. A csapatok azonban akkor rácáfoltak a várakozásra, az Albacomp életben tartotta a reményt, és az ötödik meccsen hazai pályán fogadhatja a Körmendet

A fehérvári összecsapáson jóval agilisabban kezdett a Chauncey Leslie vezérelte Körmend, két és fél percnyi játék után 2-7 állt az eredményjelzőn, sőt, az ötödik percben az amerikai irányító 2+1-es kombinációja után már 9 ponttal vezetett Sabáli Balázs csapata. Két perccel később triplazápor vette kezdetét: az Albacompnál Marciulionis volt eredményes, a vasiaknál pedig Mujanovics és Leslie egyszer-egyszer talált be távolról.

A második negyed elején már 13 ponttal is vezetett a Körmend (18-31), ezt követően a Fehérvár kísérletet tett a felzárkózásra, de csak nyolc pontra tudták faragni a hátrányt.

Az első 20 percben hazai oldalon Bencze Zoltán emelkedett ki a maga 16 pontjával, a túloldalon pedig Leslie vitte a prímet, aki már 17 egységnél járt.

A térfélcsere után is határozottabb volt a vasi együttes, amely egy 7-1-es rohammal rögtön 14 pontra növelte a különbséget. Marciulionis nem bánkódott sokat azon, hogy a 27. percben negyedik személyi hibáját is összeszedte, a kék-fehérek labdaszerzés utáni gyors támadását hárompontossal zárta, így már csak öt pont volt a Körmend előnye (47-52).

Akár három pontra is feljöhetett volna a házigazda Brigitha azonban mindkét büntetőjét elpuskázta. A harmadik etap hajrájában lábra kapott, majdhogynem egyenlített Matus Gábor csapata (53-54), az utolsó szó azonban Mujanovicsé volt: a 41 éves erőcsatár a dudaszó pillanatában talált be távolról (53-59).

A záró felvonásban többször is közel járt az egyenlítéshez a vendéglátó, ám a kritikus pillanatokban rendre betaláltak a vasiak. A mindent eldöntő ötödik csata 58 másodperccel a vége előtt dőlt el (68-75), ekkor hétpontos hátrányban támadott az Albacomp, ám nem sikerült kosárral zárniuk ezt a rohamot.

A Körmend óriási bravúrral Székesfehérváron búcsúztatta az előzetesen toronymagasnak kikiáltott Albacompot, és az elődöntőben megyei rangadót játszik a Falcóval.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ

ALBACOMP–LAMI-VÉD KÖRMEND 75–83 (18–27, 19–18, 16–14, 22–24)
CSERE: TRUMMER 8/6, Kutasi 3, Metelski 4
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–13. 6. p.: 9–13. 11. p.: 18–31. 15. p.: 29–37. 19. p.: 37–43. 23. p.: 38–52. 29. p.: 53–54. 37. p.: 60–69. 39. p.: 68–73
Kipontozódott: Marciulionis (36. p.), Bencze (40. p.), Lowe (40. p.)
A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Körmend javára

A 9-14. HELYÉRT

DEBRECENI VADKAKASOK-UPC - UNIVER KSE 66–78 (22–19, 14–20, 15–15, 15–24)
Debrecen, 50 néző. V: Csősz, Balogh, Jobbágy
DEBRECEN: Gorácz 8, Kungler 10/6, Molnár M. 16/6, Ambrusz 6, TAKÁCS D. 18. Cs: Erdei 2, Kollár 6, Szunyoghy, Baráth. Edző: Walke Károly
UNIVER: Csabay 5, VIDA 14, Tóth P. 7, MCCLENDON 22, Csorvási 14. Cs: Kovács Á. 6/3, Csaplár-Nagy E. 6/3, Lestár, Lekli 4, Kovács B. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–5. 10. p.: 22–16. 16. p.: 31–32. 24. p.: 38–45. 32. p.: 54–54. 35. p.: 54–67
Kipontozódott: Ambrusz (35. p.), Vida (37. p.), Molnár M. (40. p.)
BODROGI-BAU VÁSÁRHELYI KSE - KAPOSVÁRI KK 107–89 (24–22, 38–26, 24–20, 21–21)
Hódmezővásárhely, 300 néző. V: Király, dr. Szakál, Jakab
VÁSÁRHELY: DRAHOS 33/21, VAS 10/6, KOVÁTS 23, BROOKS 21/6, Gémes 14/3. Cs: Utasi, Böszörményi, Jerosevits 4, Kukla 2. Edző: Czuprák László
KAPOSVÁR: Kiss K. 5/3, Szőke 16/6, Dávid G. 13/3, HENDLEIN 20/3, Orosz 4. Cs: CSIRKE 16/9, Vojvoda 13/9, Filipovics 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. p.: 6–0. 7. p.: 15–6. 10. p.: 22–22. 14. p.: 42–32. 19. p.: 55–45. 25. p.: 72–52. 33. p.: 86–72. 37. p.: 96–81
Kipontozódott: Gémes (37. p.), Vass (39. p.)
DOMBÓVÁR KC - SOPRONI SÖRDÖGÖK 96–95 (24–19, 22–30, 19–28, 31–18)
Dombóvár, 150 néző. V: Kapitány, Márton, Vétek
DKC: FORBES 27/9, BALOGH L. 13/9, Deák 15/3, HARTVICH 25/6, Tömösváry 13/3. Cs: Szilágyi 2, Szente 1. Edző: Kis Attila
SOPRON: Pojbics 6/3, Carberry 19/6, HENRIK 19/6, Boldizsár 5/3, KRISZTANOVICS 20. Cs: STRNAD 21/3, Vesztergom 4, Csaplár-Nagy A., Palotai 1. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 9–9. 15. p.: 33–38. 25. p.: 52–65. 35. p.: 80–87
Kipontozódott: Balogh L. (33. p.), Tömösváry (39. p.)