Bravúros fehérvári sikerrel került lépéselőnybe a Sabáli-csapat

2007.05.04. 21:29
A záró negyedben fordító Lami-Véd Körmend 87-83-ra nyert az Albacomp vendégeként a férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében, így 2-1-re vezet összesítésben. A találkozó legeredményesebb játékosa a hazaiakt erősítő, 24 pontig jutó Marciulionis volt.
Végig óriási csata dúlt a pályán
NS-archív
NS-archív

Mindkét vezetőedző az előző összecsapásoknál már jól bevált kezdő ötösét küldte pályára. Közel két percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy kosarat láthassanak a nézők, végül Marciulionis triplája megtörte a jeget. Kiegyenlítetté vált a találkozó, mindkét oldalon nagy figyelmet fordítottak a védekezésre és a hazaiak az első tíz perc végén, főleg palánk alatti határozottságuknak köszönhetően nyolcpontos előnnyel zártak.

A folytatásban az Alba két 100 százalékos ziccert elrontott, a Körmend pedig a 13. percben Leslie vezérletével egalizált. Ezt követően a vendéglátók két-három pontnál több előnyt nem tudtak kicsikarni, pedig Marciulionis már a 15. percben 18 pontig jutott. A nagyszünetre aztán Kámán a dudaszó pillanatában dobott triplájával hatpontos előnnyel mehettek pihenőre a Matus tanítványok (47–41).

A harmadik játékrészt ugyan jobban kezdte az Alba, ám néhány hiba ismét elég volt ahhoz, hogy megközelítsék ellenfelüket Fodorék. Ő és Vavra is begyűjtött személyi hibákat, így kénytelen volt pihentetni őket Sabáli Balázs. A negyed végére a Körmend kapta magát össze, mindössze egypontos fehérvári előnnyel fordulhattak a csapatok.

A 32. percben pedig kezdődhetett minden elölről 64–64-nél, majd a 36. percben Metelski duplája után először a mérkőzés során a Körmendnél volt az előny (69–61). Állandósulni látszott a három-négy pontos vasi előny, főleg Ferencz villogott, aki a második félidőben szerzett 14 pontjával nagy érdemeket szerzett abban, hogy lépést tudtak tartani a vendégek. A befejezés előtt Kámán triplája egy pillanatra visszahozta a hazai reményeket, ám a végjátékot és a büntetőpárbajt már a sokkal jobban összpontosító és összeszedetten játszó Körmend nyerte.

Matus Gábor: – A Körmend a végjátékban jobban akarta a győzelmet, mi pedig kellőképpen figyelmetlenek voltunk és kezükbe adtuk az előnyt.
Sabáli Balázs: – Ez a győzelem nagyon sokat jelent, ám csupán egy csatát nyertünk, a háborút még nem.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ALBACOMP - LAMI-VÉD KÖRMEND 83–87 (25–17, 22–24, 16–21, 20–25)
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Forrai, Benczúr, Király
ALBACOMP: MARCIULIONIS 24/12, Lowe 12, Philips 7, BRIGITHA 16, Bencze 10. Cs: KÁMÁN 14/9, Horváth Á., Góbi. Vezetőedző: Matus Gábor
KÖRMEND: LESLIE 19/6, FERENCZ 17/9, Fodor G. 12, Ledoux 4, Vavra 7. Cs: Trummel, METELSKI 14, MUJANOVIC 8/6, Kutasi 6/3. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–0. 5. p.: 12–7. 7. p.: 16–9. 9. p.: 21–13. 12. p.: 25–21. 13. p.: 27–27. 16. p.: 37–32. 18. p.: 42–39. 22. p.: 51–41. 24. p.: 51–47. 28. p.: 59–54. 30. p.: 63–62. 32. p.: 64–64. 36. p.: 69–71. 38. p.: 74–77
Kipontozódott: Fodor G. (32. p.)
A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára