Dirk Nowitzki bokája megsérült, a Dallas megszerezte a 60. győzelmét

2007.03.29. 09:37
Beállította a klubcsúcsot Dallas az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 139. játéknapján, miután hazai pályán kettő ponttal, 105-103-ra legyőzte a Milwaukee együttesét. Ez volt a ligaelső Mavs 60. sikere ebben a szezonban, és korábban csak kétszer, a 2003–2004-es és a legutóbbi idényben volt képes hatvan győzelemre a csapat. Üröm az örömben, hogy a csapat talán legnagyobb sztárjának, Dirk Nowitzkinek megsérült a bokája a meccsen.
Remek feltvétel: Josh Howard szedi le a pattanót, mellette (jobbra) Jerry Stackhouse
Getty Images

Szavazás

Melyik csapat lesz az NBA bajnoka 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Egy hatmecses idegenbeli győzelmi sorozat után egy nap szünet sem adatott a Dallasnak, mára virradóra már a saját csarnokában lépett ismét pályára a gárda.

Dirk Nowitzkinek már az első félidő vége előtt 3:42 perccel kifordult a bokája, de olyan csúnyán, hogy nem is tudta folytatni a játékot. A német csatár hiányában Jason Terry vitte a vállán a csapatot, szerzett néhány kulcsfontosságú kosarat, és a hajrában az ő büntetőivel ragadta magához a vezetést a texasi együttes.

A végjátékban aztán hibázott a Dallas is, az utolsó 30 másodpercben hatból négyszer nem sikerült betalálniuk a játékosoknak a büntetővonalról.

A Bucks 103-103-nál egyenlített is, de ezután Terry betörésre vállalkozott, szabálytalanul szerelték. A hátvéd csak az egyik dobását értékesítette, így megnyerhette volna a meccset a Milwaukee.

Támadott is a vendégcsapat, de az utolsó percben Ersan Illyasova eladta a labdát, majd kényszerből faultolni kellett Jerry Stackhouse-t, aki ugyan szintén csak az egyik büntetőjét dobta be, ám válasz nem érkezett, így 105-103-ra győzött a Mavericks.

„Elég megdöbbentő arról beszélni, hogy megvan a hatvanadik győzelem, különösen azután, ahogyan kezdtünk – mondta Avery Johnson, a Dallas főedzője. – Az ilyen típusú mérkőzéseket könnyedén elveszíthetnénk, de a játékosaim nem hajlandóak veszíteni.”

A New Jersey továbbra is szilárdan tartja magát a rájátszást érő zónában, sőt erősíteni is tud: most az Indianát verte meg 118-94-re.

Ezzel a sikerrel a Nets már hetedik a Keleti főcsoportban, és a mögötte álló Pacersnek, valamint a New Yorknak kettővel több meccset kellene megnyernie a hátralévő, nagyjából tucatnyi fordulóban, mint az East Rutherford-iaknak.

Győzött egyébként a New York is, amely LeBron James együttesét, a Clevelandet verte 97-93-ra a Madison Square Gardenben. James 24 ponttal, hat lepattanóval és hét gólpasszal zárt, ám a mindössze 39 százalékkal dobó ohiói együttes így sem kerülhette el a vereséget a minden második mezőnykísérletéből pontot szerző Knicks ellen.

Ismét kikapott a Miami – ezúttal Torontóban 96-83-ra –, ám a sérült Dwyane Wade visszatérését váró címvédő együttes még így is a hatodik, azaz rájátszást érő helyen áll. A Raptors harmadik a főcsoportban.

Keletről már bejutott a playoffba a Detroit, a Cleveland és a Chicago, míg nyugatról a Dallas, a Phoenix, a San Antonio, a Utah és a Houston.

A játéknap legeredményesebb játékosa Michael Redd (Milwaukee) volt, aki 34 pontot dobott a Dallasnak. Rashard Lewis a Seattle játékosa 33 ponttal és 10 lepattanóval erős dupla-duplát ért el a Denver elleni győztes meccsen (100-97).

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)