Otthon nyert a Lakers, idegenben a San Antonio

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2006.11.20. 09:48
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában Los Angelesben a vendéglátó Lakers tíz ponttal verte a Chicago Bulls csapatát, míg a San Antonio idegenben bizonyult jobbnak kilenc ponttal a házigazda Sacramento Kings együttesénél. Los Angelesben csak az utolsó negyedben dőlt el az összecsapás, amikor az addig csupán hárommal vezető Lakers hét pontot vert ellenfelére.
Küzdelem a lepattanóért, aki elődja: Thabo Sefolosha (Chicago Bulls, a második balról) ésa Lamar Odom (balra), Sasha Vujacic (jobbra) Lakers-duó
Reuters
Reuters

NBA-ALAPSZAKASZ:

• Los Angeles Lakers-Chicago Bulls 82-72 (19-21, 19-14, 24-24, 20-13)
  • Sacramento Kings-San Antonio Spurs 99-108 (28-29, 26-27, 24-35, 21-17)

A mérkőzés legjobbja viszont a Bikák játékosa, az argentin Andres Nocioni volt, aki egymaga 30 pontot szerzett, mivel azonban társai nem követték példáját, kikaptak.

Érdekes, Nociono hat hárompontost szerzett kilenc kísérletből, dobószázaléka jobb volt, mint amikor közelebbről próbálkozott, ott ugyanis 5/13-ig jutott csupán.

Utóbbi mutatóban egyébként társai teljesítménye is hagyott némi kívánnivalót maga után, 33,8 százalék ezen a szinten nem sok mindenre elegendő.

A Lakersben a 23 pontot szerző Lamar Odom vitte a prímet – az ő négy kosara zárta a találkozót -, Kobe Bryant megállt 18 pontnál.

A San Antonio idegenbeli sikerében döntő érdemeket szerzett a 35 pontos Tim Duncan. Az erőcsatár 17 kétpontos mezőnykísérletéből 13 volt eredményes, 11 büntetőjéből kilencet értékesített, ami kifejezetten jó teljesítményként értékelhető.

A találkozó nagyszünetében még csak két ponttal vezettek a vendégek, ám a harmadik negyedben nagyon megszórták a hazaiakat. Elhúzott 13 ponttal a Spurs, így hiába nyerte az utolsó játékrészt néggyel a hazai csapat, csak közelebb került ellenfeléhez.

A mérkőzés legjobbjának, az argentin Andres Nocioninak (Chicago Bulls , balra) és Sasha Vujacicnak (Los Angeles Lakers, jobbra) a palánk alatti csatája
Reuters

Kifejezetten csúnya vereség lett volna a dologból, ha nem áll be a hajrára a Kingsbe Jason Hart. A csereember – aki mindössze 2:22 percet kapott a találkozón – a lefújás előtt alig több mint egy perccel kezdte meg a pontgyártást és meg sem állt hétig, volt egy hárompontosa és négy büntetője. Nem is volt ideje rontani, a mérkőzés vége csak róla szólt, az ő hét pontja zárta a találkozót, talán ha előbb parkettre küldik, többre ment volna vele a Sacramento.

A hazai kispadon 42. születésnapját ünnepelhette Eric Musselman vezetőedző – az NBA történetének negyedik legfiatalabb trénere -, csapata azonban vereséggel köszöntötte a szakembert.