Drámai csata Körmenden

Tudósított: BENKÔ KRISTÓF (Körmend), KIRIPOLSZKY TAMÁS (Debrecen)Tudósított: BENKÔ KRISTÓF (Körmend), KIRIPOLSZKY TAMÁS (Debrecen)
2005.01.08. 22:16
Marc-Körmend - Kaposvári KK 85-86
(24-22, 18-12, 17-28, 19-16, 7-8)

Körmend, 2000 néző. V: Forrai, Pálla
KÖRMEND: QUADRI 21/3, Williams 17/6, CUBELA 18/3, EDMONSON 23, Grebenár. Cs: Vavra 3, Ferencz, Kutasi, Érsek 3/3. Edző: Zsebe Ferenc
KAPOSVÁR: Varga 2, Moseley 19/9, DÉNES 12/9, KUNC 19/3, Trepák. Cs: WYLIE 27, Szőke 4, Strnad 3/3, Filipovics. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6-7. 8. p.: 16-16. 13. p.: 31-26. 18. p.: 39-31. 24. p.: 46-38. 27. p.: 50-51. 33. p.: 64-68. 38. p.: 73-72. 42. p.: 80-82
Kipontozódott: Grebenár (40. p.), Varga (44. p.), Edmonson (45. p.)

Joe Wylie gyôztes kosarat dobott (Fotó: Czeglédi Zsolt)
Nem túlzottan magas színvonalú, ám roppant változatos játékot hozott a derbi első negyede: hol a Rába-partiak, hol a somogyországiak jártak egy-két egységnyivel előrébb. A második etap elején aztán gondolt egyet Zsebe mester, és Edmonson mellé négy kisembert vezérelve gyorsított csapata játékán, s ennek köszönhetően a nagyszünetre már nyolcpontos előnnyel vonulhattak a hazaiak. A térfélcsere után viszont nagyot változott a mérkőzés képe: a kaposváriak elkezdték erőltetni a palánk alatti játékot és a Kunc-Wylie duó pontjaira építve a 27. percben a vezetést is átvették. A rendkívül izgalmasan alakuló folytatásban felváltva vezettek a csapatok, a 40. perc leteltét jelző dudaszó pillanatában azonban 78-78 állt az eredményjelzőn, így hosszabbítás következett. A ráadásban aztán Fortuna a vendégek mellé szegődött: Wylie utolsó másodpercben dobott duplájával egy ponttal nyertek.

Debreceni Vadkakasok - Falco-Swietelsky KC Szombathely 89-69
(19-14, 25-15, 21-16, 24-24)
Debrecen 2000 néző. V: Hartyáni, Hegedűs T.
DEBRECEN: TOYA 19/6, LEE 12/6, Tóth G. 5/3, Szendrei 7, Bukva 6. Cs: THOMSON 14, LÓRÁNT 11/3, HORVAT 11/9, Puskás 4, Trummer. Edző: Robert Reid
FALCO: KÁLMÁN 15/9, PANKÁR 12/6, HENRIK 17/15, Borszéki 10, Reed 6. Cs: Benítez 2, Feigl 2, Horváth B., Mándity 5/3, Váradi. Edző: Váradi Attila
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3-8. 7. p.: 9-8. 12. p.: 28-15. 15. p.: 35-21. 17. p.: 42-23. 23. p.: 47-35. 26. p.: 51-43. 31. p.: 68-45. 34. p.: 73-45. 36. p.: 79-55. 39. p.: 85-64

Az első négy percet ugyan átaludták a Vadkakasok, de aztán felébredtek, és pillanatok alatt elhúztak. Mivel a két csapat között nagy volt a különbség, az izgalmat a technika okozta. Előbb a 29. percben a jelződudát nem tudták kikapcsolni vagy három percen át, majd a záró negyed közepén - az idényben immáron sokadszorra - az elektromos eredményjelző adta meg magát. Ezért kézi időméréssel folytatódott és záródott, amelyen helyenként debreceni parádét láthatott a lelkes szurkolóhad. A találkozó krónikájához tartozik, hogy Trummer Rudolf térde megsérült a 18. percben, és már nem is tért vissza a pályára.
A Vadkakasok játékosainak kezdeményezésére a klubot működtető részvénytársaság vezetősége úgy döntött, hogy a január 11-én megrendezendő, Charleroi elleni ULEB-kupa-mérkőzés teljes bevételét felajánlják a délkelet-ázsiai természeti katasztrófa áldozatainak megsegítésére.