(16–23, 4–26, 9–17, 25–24)

Bogdánfy u., 100 néző. V: Harsányi, Király
BEAC: Halmos (10/3), Izsák (6/6), KOVÁCS (13/6), Bartha (5), NAGY V. (16). Cs: Muszbek (4), Klucsik (–), Dömötör (–), Pénzes (–), Kinter (–). Edző: Sterbenz Tamás
BSE: HORVÁTH ADRIENN (15/3), KOSJÁR (11/3), HAGARA (17/6), KALMÁR-NAGY (14), DZSUVER (20). Cs: ANDÓ (13/3), Bagi (–). Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–8. 8. p.: 15–16. 13. p.: 16–29. 17. p.: 16–40. 24. p.: 24–59. 28. p.: 29–61. 33. p.: 35–70. 37. p.: 43–80
Kipontozódott: Hagara (36. p.)

Rendkívül agresszíven kezdtek a hazaiak, meg is lepték a válogatottakkal teletűzdelt BSE-t: Izsák és Kovács triplákkal nyitott, a városmajoriak csak Dzsuver centermunkájával tartották magukat. A második negyedben az éppen a BEAC-ból igazolt Horváth remekül irányította a vendégcsapatot, és az idő múlásával tetemessé vált a két együttes közötti különbség, köszönhetően annak, hogy az egyetemisták a játékrész nyolcadik percéig sem büntetőből, sem mezőnyből nem tudtak pontot szerezni. A nagyszünetet követően kapkodva kezdtek a felek, rengeteg dobás maradt ki mindkét oldalon. A mérkőzés ezen szakaszában a fekete-fehérek Nagy Viktória, míg a BSE csapatmunkájának köszönhetően szerezte pontjait. A záró tíz perc során a BEAC szinte csak büntetőből volt képes a vendégek kosarába találni.

Mestermérleg
Sterbenz Tamás:
– A fizikusok szerint egy nő még mindig kiszámíthatóbb, mint egy elektron. De tíz…?
Déri Csaba: – Nagyon pontatlanul oldottuk meg a gyors indításainkat, ezért nem tudtuk megdobni a száz pontot.

Atomerőmű-KSC Szekszárd–Bajai Bácska NKSE 73–69
(28–14, 16–14, 18–17, 11–24)

Szekszárd, 200 néző. V: Török, Pálla
SZEKSZÁRD: DARIDA (14/3), HOFMANN (11/3), TÓTH (26/3), Anitics (6), BELLOVAI (9). Cs: Horváth Adrienn (5), Csontos (–), Fuzaro (2). Edző: Patkós Zoltán
BAJA: Völgyesi (2), Vágvölgyi (3/3), FARKAS (17/3), NÉMETH M. (8), Bereczki (10). Cs: Göbölös (4), FEDOR (21/15), Milovics (4). Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 18–4. 15. p.: 36–23. 25. p.: 53–37. 35. p.: 66–53

Remekül kezdett az esélyesebb Szekszárd, a végére azonban nagyon felzárkózott az egyre egységesebbé váló Baja. A későn hajrázó vendégek azonban már csak szorossá tudták tenni a mérkőzést, a bravúrgyőzelem lehetősége már korábban elúszott Fedorék számára.

Patkós Zoltán:
– Nagyszerű kezdés után kiengedtünk, játékunk bizonytalanná vált, a győzelemre ennek ellenére rászolgáltunk.
Gálos László: – Nagyon gyenge első negyedet követően sikerült visszakapaszkodnunk, a gyenge játékvezetés sajnos nem volt méltó a remek küzdelemhez. Gratulálok a Szekszárdnak!