Továbbléptek a soproniak

MIHÁLYI ANDRÁS, VARGA CSABAMIHÁLYI ANDRÁS, VARGA CSABA
2003.04.13. 21:23
Erős fél ház és roppant eltökélt házigazda fogadta a GYSEV-et a Tiszaligetben, ám a címvédő nem zavartatta magát, rögtön az első támadás során érvényre juttatta magassági fölényét: Alessandrát csak személyi hiba árán tudták megállítani a szolnokiak saját palánkjuk alatt.
Ami némileg meglepő volt, hogy a büntetővonalról mostanában igencsak bizonytalan világbajnok center ezúttal egyszer sem hibázott, viszont ezután sokkal jobban figyeltek rá Perovicsék. Nagyon jól megszervezte védekezését a házigazda, ennek volt betudható, hogy az 5. percben még csak négy pontnál tartottak a soproniak – időt is kért Natália Hejková, a vendégek új szakvezetője.
A szlovák edzőnő a hírek szerint kicsit puhának tartja a GYSEV védekezését, és bizonyos, hogy nem a következő percek győzték meg álláspontja revidiálásáról. Az első negyed első felében két hárompontost hintő hazaiak ugyanis az első kisszünetig további négy triplát varázsoltak be, ami ugye annyi, mint hat darab tíz perc leforgása alatt. Ja, és nem mellékes, hogy ehhez mindössze nyolc kísérletre volt szükségük Djelmiséknek a vonal mögül…
A triplaeső folytán nyolcpontos előnnyel kezdhette a második játékrészt a Szolnok, ezt azonban a feljavuló Balogh pontjaival gyorsan ledolgozta a GYSEV, amely 17–2-es rohamot produkált a negyed 8. percéig. Természetesen ezzel át is vette a vezetést, de a dobásbiztonságban nagyon visszaeső szolnokiak nem estek szét, és elsősorban Perovics fontos kosaraival három pontra csökkentették hátrányukat a nagyszünetre. Vagyis nyílt maradt a meccs, annak ellenére, hogy látszott, a hazai csapat gondban van a cserékkel: eleve kevés bevethető embere volt Tapodi Péternek a kispadon, és ezek a kevesek sem tettek hozzá túl sok pluszt a többiek szívós játékához.
A mezőny addigi legjobbja, Djelmis negyedik hármasával hamarjában fordított a vendéglátó a fordulást követően, és előnye már négypontos is volt a harmadik negyed közepén, de csak ideig-óráig volt képes ellensúlyozni vendége magassági és tudásbeli fölényét. A hazai kulcsemberek közül szemmel láthatólag Djelmis és Hibbert is elfáradt, a szolnoki centereknek pedig eleve nem lehetett sok mozgásterük Alessandráék mellett, így érvényesült a papírforma, a kiscsapat kénytelen volt behódolni az esélyesebbnek.

Seres Éva (a labdával) sokat tett azért, hogy továbbjusson a soproni együttes (Fotó: Farkas József)
Hozzá kell tenni, a soproniak profi módon megoldották feladatukat, hozták a kötelező győzelmet, amit leginkább két ponterős bedobójuknak, Baloghnak és főleg Bogojevicsnek köszönhettek. Szolnoki győzelmüknek köszönhetően a zöld-sárgák készülhetnek a PVSK elleni, számukra felettébb nehéznek ígérkező elődöntőre, míg Tapodi edző tanítványainak így már csak két mérkőzése maradt ebben az idényben: a Szeged ellen oda-vissza vágós rendszerben az ötödik helyért.
Ennek ellenére vastapssal búcsúzott tőlük lelkes szurkolóseregük, amire idénybeli összteljesítményük alapján rá is szolgáltak.

Mestermérleg

Tapodi Péter: – A GYSEV és a játékvezetők keretbe foglalták a bajnokságot.
Natália Hejková: – Nagyon boldog vagyok, mert mindenki azt mondta Magyarországon, hogy Szolnokon nagyon nehezen lehet nyerni. Különösen a kiváló védekezésünknek örülök.

A 7–12. helyért
Bajai Bácska NKSE–Atomerőmű-KSC Szekszárd 77–71
(17–16, 18–17, 24–16, 18–22)
Baja, 500 néző. V: Kovács Z., dr. Szakáll

BAJA: FEDOR (9/6), Vágvölgyi (2), FARKAS (22), BERECZKI (17), Németh M. (3/3). Cs: Milovics (10), Völgyesi (5), Göbölös (9/3), Vörös (–). Edző: Gálos László
SZEKSZÁRD: DARIDA (11), Hofmann (1), Tóth Zs. (2), Anitics (12/3), HORVÁTH A. (17). Cs: Csontos (17), Fuzaro (5/3), Bellovai (6). Edző: Patkós Zoltán

Az eredmény alakulása. 5. p.: 14–6. 8. p.: 14–13. 13. p.: 22–17. 16. p.: 26–23. 19. p.: 33–33. 23. p.: 45–37. 31. p.: 61–49. 33. p.: 61–56. 35. p.: 66–59. 39. p.: 69–67
Kipontozódott: Vágvölgyi (25. p.), Milovics (29. p.), Németh M. (33. p.), Darida (39. p.), Csontos (40. p.)

Gálos László: – Az idény során másodszor végig nagyon szépen és fegyelmezetten játszottunk. Gratulálok a csapatnak.
Patkós Zoltán: – A Baja jobban akarta a győzelmet, ráadásul katasztrofális dobóteljesítményt mutattunk.