(23–20, 17–27, 19–21, 20–17)

Szolnok, 2000 néző. V: Bodnár, Hegedűs
SZOLNOK: Stone (13/6), PAVLOVICS (22/6), VAISVILA (24/6), Orosz (6), Stewart (4). Cs: TREPÁK (10), Rusznák (–), Szarvas (–). Edző: Zoran Martic
ATOMERÔMŰ: MÉSZÁROS Z. (16/3), FODOR G. (15/6), DAVIS (22/6), SITKU (20), Czigler (5). Cs: Rajkó (–), Jurgilas (7). Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–7. 8. p.: 18–18. 14. p.: 28–29. 18. p.: 36–35. 24. p.: 46–56. 33. p.: 67–71. 36. p.: 74–71. 38. p.: 74–76
Kipontozódott: Stewart (30. p.), Czigler (34. p.), Orosz (35. p.), Trepák (40. p.)

Meglepetésre nem volt telt ház a bajnoki címvédő ASE és a kupagyőztes Szolnok összecsapásán. Ahogy az várható volt, a paksiaknál a keddi kupameccsen hiányzó Sitku és Fodor is vállalta a fellépést. Az első tíz perc kemény, de sportszerű küzdelmet hozott. A pontszerzésben inkább a mezőnyemberek jeleskedtek. A Szolnoknál Vaisvila és Pavlovics, míg a Duna-partiaknál Fodor és Mészáros villogott. A folytatásban a bírók meglehetősen sok faultot fújtak a hazai centerek ellen, ezért előbb Oroszt, majd Stewartot kellett lecserélni harmadik, illetve negyedik személyi hibája miatt. Innentől jobban élt Sitku, igaz a válogatott erőcsatárnak a mindössze 19 esztendős Rusznákkal kellett hadakoznia. A 17. percben Czigler is elkövette harmadik hibáját, ezért Fodor Péter a padra parancsolta a centert. A félidő utolsó percében robbantott a Paks: Davis triplájára, Fodor és Jurgilas duplájára nem érkezett válasz. A fordulást követően kapkodtak a hazaiak, futottak az eredmény után, a címvédő pedig okosan kosarazott, és növelte az előnyét. Ekkor úgy tűnt, hogy az Atom győzelmét nem fenyegeti veszély. A záró negyed 59–68-as állásról kezdődött, a piros-feketék azonban nem adták fel, vetélytársuk nyomába eredtek, és az első öt percet 13–3-ra nyerték. Sőt, Vaisvila triplájával a vezetést is sikerült átvenniük, majd Trepák két jó büntetőjével 74–71 lett az állás. Feléledtek azonban a Duna-partiak, Davis és Fodor vezérletével visszavették a vezetést. Az utolsó perc 75–78-as állásról indult, ám az addig jól játszó Vaisvila a négy büntetőből ketőtt kihagyott. A rutinos vendégek éltek a lehetőséggel, és a támadást ziccerig kijátszva növelték előnyüket, s meg is nyerték a rangadót.

Mestermérleg
Zoran Martic: – Jól védekeztünk ellenfelünk veszélyes centerei ellen. A hajrában sikerült viszszaszereznünk a vezetést, ám ezt követően nem volt szerencsénk. Még annyit tennék hozzá, hogy furcsállom, hogy az utolsó perc kezdetéig huszonhat–nyolc volt a faultarány.
Fodor Péter:– A meccs nagy részében a mi akaratunk érvényesült. Fontos volt, hogy a hajrában higgadtak tudtunk maradni.

Kaposvári Klíma-Vill KK–Soproni Ászok KC 89–76
(22–14, 22–18, 21–19, 24–25)

Kaposvár, 1100 néző. V: Forrai, Kiss L.
KAPOSVÁR: Simon B. (4), DZUNICS (15/6), Jackson (12/6), DE GRAY (24), IVKOVICS (23). Cs: VARGA (11/9), Szőke (–), Filipovics (–). Edző: Goran Miljkovics
SOPRON: NIKOLICS (23/12), WALKE (8), Parker (6), Sajni (4), GLISOVICS (10). Cs: STAN (11/3), Bogdán (2), Csirke (7), Horváth Á. (5/3). Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–10. 15. p.: 20–25. 25. p.: 56–44. 36. p.: 81–63
Kipontozódott: Sajni (36. p.)
Hiába adta meg triplájával a jelet Jackson, sok ziccert elszórtak a hazaiak, akik csak a 9. percben tudták átvenni a vezetést. Ettől kezdve már nem volt gond, a vendégek időkérése ellenére Jackson és De Gray eredményességével nyolcpontos előnnyel zárta a negyedet a házigazda. A folytatásban Dzunics egy percen belül két triplát dobott, ám a jól védekező vendégek nem engedték megugrani Ivkovicsékat, így csak 4 ponttal nőtt a korábbi előny. A második félidő elején a lepattanószerzésében jeleskedő De Gray egy pazar szereléssel, majd egy zsákolással aratott tapsot.

Goran Miljkovics: –Kemény mérkőzésen csapatunk többnyire jól játszott. Akadtak ugyan hullámvölgyek, a jövőben azért dolgozunk, hogy ezek rövidebbek legyenek.
Kmézics Zorán: – Több koncentrációval jobb eredményt is elérhettünk volna, ám minden elismerést megérdemelt a csapatom küzdőszelleme.

Dombóvári VMSE–Sole-Szedeák 96–101
(20–33, 24–18, 23–17, 29–33)

Dombóvár, 800 néző. V: Valovics, Vétek
DOMBÓVÁR: Puskás (7/3), SPIVEY (31/6), Halimics (24/12), Vavra A. (–), Kojenec (8). Cs: Bódi (9/3), Panta (8/3), Csaplár-Nagy A. (6), Balogh L. (3/3). Edző: Dinnyés Attila
SZEGED: MULICS (27/12), Molnár M. (4), RAWLINS (17/3), Nyilas (10/3), VILCINSKAS (30/9). Cs: Kiss Zs. (6), Kecskés (–), Deák (6/6), Molnár A. (4), Drahos (1), Pávlicz (–). Edző: Földi Sándor
Kipontozódott: Panta (25. p.), Csaplár-Nagy A. (33. p.) Rawlins (39. p.), Deák (40. p.)

Dinnyés Attila: – Közel sem játszottunk olyan jól, mint Szolnokon. Sajnos támadásban és védekezésben is nagyon gyengék voltunk.
Földi Sándor: – A mérkőzés elején fegyelmezetten játszottunk, és nagyon jól dobtunk, s az itt megszerzett előnyt később is sikerült megtartanunk.