O’Neal és Bryant döntött

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2002.06.10. 19:54
Kobe Bryantet (jobbra) Jason Kidd sem tudta megállítani a döntô harmadik meccsén
A Los Angeles Lakerst már csak egy győzelem választja el attól, hogy sorozatban harmadszor is megnyerje a National Basketball Association (NBA) küzdelmeit. A kaliforniai alakulat magyar idő szerint hétfő hajnalra virradóan 106–103-as győzelmet aratott a New Jersey Nets otthonában, 3–0-ra alakítván a nyugati és a keleti bajnok közti párharc állását. Ha a Jason Kidd vezérelte Nets képtelen megnyerni a soron következő, negyedik ütközetet, akkor – 1995, a Houston Orlando elleni hibátlan sikere óta először – söprést jegyezhetünk fel a nagydöntőben.
A nagyok nagyon nagyot alakítottak” – kesergett a harmadik találkozó után Byron Scott, az East Rutherford-iak mestere arra célozva, hogy Shaquille O’Neal és Kobe Bryant döntötte el a meccs sorsát. A kettős játékával szemben a Netsnek tényleg nem volt ellenszere – O’Neal ezúttal is feltartóztathatatlan volt (35 pont, 11 lepattanó, 4 blokk), Bryant pedig a legjobb finálébeli játékával rukkolt elő (36 pont, 6 lepattanó, 4 assziszt).
NBA, döntô, harmadik mérkôzés
New Jersey Nets–Los Angeles Lakers: 103–106
(23–31, 23–21, 32–26, 25–28)
East Rutherford, 19 215 nézô
NEW JERSEY: Kidd (30/3), Kittles (7), K. Martin (26), Van Horn (14/6), MacCulloch (10). Cs: Jas. Collins (2), Jefferson (8), Harris (2), Aa. Williams (4), An. Johnson (–). Nj: Marshall, Scalabrine. Edzô: Byron Scott
LA LAKERS: K. Bryant (36/3), Fisher (13/9), Fox (7/3), Horry (6/6), S. O’Neal (35). Cs: George (6), Shaw (3/3), S. Walker (–), Medvedenko (–), Hunter (–). Nj: Madsen, Richmond. Edzô: Phil Jackson
Legtöbb lepattanó: Kidd, Van Horn (5-5), ill. S. O’Neal (11). Legtöbb assziszt: Kidd (10), ill. Fisher (6). Dobószázalék, mezôny (büntetô): 51.8 (73.7), ill. 54.4 (68.6)
Az összesített állás: 0–3. Az egyik fél negyedik gyôzelméig tartó párharc következô mérkôzését magyar idô szerint szerdáról csütörtökre virradóra rendezik East Rutherfordban.

WNBA
Alapszakasz, 15. játéknap: Houston Comets–Sacramento Monarchs 75–62 (ld: T. Thompson 23, ill. Bolton 18 – a vendégeknél Nagy Andrea két percet játszott és két gólpasszt adott), Washington Mystics–Miami Sol 76–67 (ld: Holdsclaw 23, ill. Sam 23), Detroit Shock–New York Liberty 63–70 (ld: Cash 14, ill. C. Robinson 19), Phoenix Mercury–Charlotte Sting 80–77 (ld: Reed 20, ill. Stinson 24), Seattle Storm–Utah Starzz 68–71 (ld: Randall 21, ill. M. Dydek 22)
"A netses Aaron Williams azzal vétette magát észre, hogy – "világcsúcsként” – hét perc leforgása alatt kipontozódott!