SEHA-liga: a Veszprém idegenben is legyőzte a Velenjét

2016.12.15. 19:30
A Telekom Veszprém 31–27-re nyert a Velenje vendégeként a férfi kézilabda SEHA-liga csütörtöki játéknapján.

A Veszprém hazai pályán 36–27-re nyert a Velenje ellen, amely most az első félidő hajrájáig tartotta a lépést a magyar bajnokkal. A vendégek egy 9–1-es rohammal 19–12-re elléptek, ezután már nem volt kérdés a győztes kiléte. A Veszprém hazai pályán 36–27-re nyert a Velenje ellen, amely most az első félidő hajrájáig tartotta a lépést a magyar bajnokkal. A vendégek egy 9–1-es rohammal 19–12-re elléptek, ezután már nem volt kérdés a győztes kiléte.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
VELENJE (szlovén)–TELEKOM VESZPRÉM 27–31 (12–14)
Velenje, 2000
néző. V: Satordzija, Pendzic (bosnyákok)
VELENJE: Zaponsek – Cehte 2, Medved 4 (1), Ovnicek 3, Levc, TOSZKICS 7, POTOCNIK 3. Csere: Golcar 1, Klec 2, BRUMEN 5 (3). Edző: Borut Plaskan
VESZPRÉM: Mikler – Gajic 7 (3), Nagy L., NILSSON 4, LÉKAI 5, ILICS 6, Ivánscik G. 3. Csere: Gulyás 2, Marguc 2 (1), Ancsin, Sulic 2, Terzic, Ligetvári. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 3–4. 19. p.: 9–9. 22. p.: 11–10. 41. p.: 13–22. 54. p.: 24–29
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/7
Borut Plaskan:
– A második játékrész első tíz perce sajnos nem jól sikerült, pedig az öltözőben megbeszéltük, hogy ez nem történhet meg. A Veszprém kapusa nagyszerűen védett, mi nem tudtunk koncentrálni.
Xavier Sabaté: – Játékosaink nagy erőfeszítést tettek a sikerért, a rengeteg meccs és utazás sokat kivesz belőlük. Több leindításos gólt lőttünk. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de most úgy érzem, eljött az ideje. Nem normális, amit ebben az idényben tapasztalunk a mérkőzéseinken a BL-ben és a SEHA-ligában. Remélem, az idény hátralevő részében a bírók ugyanannyira tisztelni fognak minket és korrektek lesznek velünk, mint a többi csapattal.

1. Vardar Szkopje (macedón) 14 11 2 1 463–395 +68 35
2. TELEKOM VESZPRÉM 13 9 2 2 361–328 +33 29
3. PPD Zagreb (horvát) 12 9 1 2 342–303 +39 28
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 13 8 2 3 390–348 +42 26
5. Celje (szlovén) 14 8 6 429–430 –1 24
6. Nexe Nasice (horvát) 12 3 3 6 330–340 –10 12
7. Velenje (szlovén) 12 4 8 320–344 –24 12
8. Tatran Presov (szlovák) 13 3 1 9 335–389 –54 10