SEHA-liga: a Veszprém fél gőzzel is 9 góllal nyert otthon

2016.11.29. 19:28
A Velenje nem tudta megszorongatni a veszprémieket (Fotó: NS-archív/Földi Imre)
A férfi kézilabda SEHA-liga 6. fordulójából ma bepótolt mérkőzésen a Telekom Veszprém hazai környezetben biztosan, kilenc góllal nyert a szlovén Velenje ellen. A magyar sztárcsapat nyolcadik mérkőzésén a hetedik győzelmét aratta.

Visszafogott iramban kezdődött a mérkőzés, amelynek színvonala leginkább egy felkészülési találkozóra emlékeztette a nézőket. Tizenöt percig kiegyenlített játékot láthattunk, aztán a védelmét rendező, támadásban picit felpörgő és céltudatosabb veszprémieknek sikerült meglépniük. A hazaiak a szünetre 19 gólt szerezve, hatgólos előnyre tettek szert (19–13).

A második félidő elején hullámzó volt a játék, majd sokáig állandósult az öt-hatgólos különbség. A támadások sebessége továbbra is nélkülözte a lendületet – főként a BL-hez képest –, de a labdaszerzés utáni kontrákat mindkét fél igyekezett kihasználni. Sokáig nem tudta még jobban leszakítani magáról a házigazda szlovén ellenfelét – viszont az előnyét biztosan tartotta –, ehhez elsősorban támadásban kellett volna többet nyújtani. A hajrára aztán csak sikerült növelni a különbséget az akkor már fáradó, koncentrációját elveszítő vendégekkel szemben (36–27).

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
6. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–GORENJE VELENJE (szlovén) 36–27 (19–13)
Veszprém, 2500
néző. V: Cindric, Gonzurek (horvátok)
VESZPRÉM: Alilovic – Ch. Rodríguez, Sulic 4, Schuch, Nilsson 3, Ilics 10 (2), Iváncsik 3. Cs: Mikler (kapus), Gulyás, Terzic, Ancsin 4, Gajic 1, Kopljar 6, Fekete 1, Lékai 3, Ligetvári 1. Edző: Javier Sabate
VELENJE: Boznik – Brumen 6 (1), Cehte 2, Klec 5, Ovnicek 3, Levc 4, Medved 2 (1). Cs: Zaponsek (kapus), Potocnik 3, Stojnic, Golcar 2, Gams, Nosan, Pajt, Mazej. Edző: Borut Plaskan
Az eredmény alakulása. 13. perc: 7–7. 18. p.: 12–8. 25. p.: 18–12. 41. p.: 24–17. 52. p.: 31–24
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Xavier Sabaté:
– Jól játszottunk két nappal Párizs után. Az első félidőben jól védekeztünk, sok indításos gólt tudtuk belőle lőni. Támadásban viszont sok labdát eladtunk, ezt nem szeretem.
Borut Plaskan: – Az első félidőben nem volt jó a védelmünk, ráadásul sok labdát vesztettünk támadásban is. A második félidőben javult a játékunk, de a végjátékban egyértelmű volt a Veszprém fölénye.

1. Vardar Szkopje (macedón) 11 10 1 376–308 +68 31
2. PPD Zagreb (horvát) 9 7 1 1 261–227 +34 22
3. TELEKOM VESZPRÉM 8 7 1 224–199 +25 21
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 11 6 2 3 326–297 +29 20
5. Celje (szlovén) 10 5 5 288–303 –15 15
6. Velenje (szlovén) 10 3 7 266–287 –21 9
7. Metalurg Szkopje (macedón) 10 2 1 7 246–249 –3 7
8. Nexe Nasice (horvát) 8 2 1 5 209–221 –12 7