Nyolcgólos veszprémi siker Eperjesen

2010.09.26. 19:18
Pérez (balra) a veszprémiek egyik legjobbja volt (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában az 1. fordulóban az MKB Veszprém kiváló második félidei játékának köszönhetően 35–27-re győzött a szlovák bajnok Tatran Presov ellen.

Az MKB Veszprém többek között a francia Montpellier és a német Hamburg társaságában roppant erős csoportba került a Bajnokok Ligájában, éppen ezért Mocsai Lajos együttese számára kötelező volt a győzelem az 1. fordulóban Eperjesen, a szlovák bajnok Tatran Presov otthonában.

A veszprémiek két délszláv légiósuk, a szerb Maírko Vujin és a horvát Renato Sulic góljainak köszönhetően négy perc után 3–1-re vezettek, majd Pérez Carlos átlövésből szerzett találata után 4–2 is volt a javukra.

A folytatásban azonban sokáig nem nőtt az előny, többnyire a Veszprém vezetett 1-2 góllal, de volt döntetlen is az állás.

A magyar bajnokság alapszakaszában vendégként szereplő Presov több gólt is szerzett indításból (Radoslav Antl és Dainisz Kristopansz is többször betalált), a veszprémiek játéka helyenként kapkodó volt és védekezésben is akadtak problémái a magyar bajnoknak, így a 22. percig, 12–12-ig szoros volt a mérkőzés.

Ezt követően viszont megindult a veszprémi szekér, köszönhetően elsősorban két átlövőnek, a bosnyák Mirsad Terzicnek és a már említett Péreznek, de a két szélről is eredményes volt a Veszprém Gulyás Péter és Iváncsik Gergő révén, így 30 perc után 19–15-re vezettek a vendégek.

A második játékrész elején az eperjesiek kettős emberelőnyben is játszhattak Jevgenyij Lusnyikov és Laluska Balázs kiállítását követően, de ez sem segített rajtuk. Igaz ugyan, hogy a második félidő első hét percében csak két veszprémi játékos talált a kapuba, de Iváncsik Gergő egy és testvére Tamás három gólja elegendő volt ahhoz, hogy növelje előnyét Mocsai Lajos együttese.

A magyar bajnok a második félidőben már sokkal határozottabban védekezett , az Iváncsik testvérek mellett pedig Sulic, Pérez és Vujin is többször megoldhatatlan feladat elé állította a hazaiak kapusát, így a Veszprém végül nagyon magabiztosan, 35–27-re győzött.

A B-csoport rangadóján a Veszprém következő ellenfele, a Hamburg négy góllal nyert Franciaországban, úgy, hogy a szünetben még a Montpellier vezetett 15–12-re. A dán Kolding 38–30-ra győzött a svéd Sävehof otthonában.

A Veszprém sikere azt is jelenti, hogy mindkét magyar csapat győzelemmel rajtolt a Bajnokok Ligájában, hiszen tegnap a C-csoportban Szeged is nyert a svájci Schaffhausen ellen.

STATISZTIKA
Tatran Presov   MKB Veszprém
27/44 (61,3 %)  Gól/lövés 35/48 (72,9 %)
13/48 (27,1 %) Védés/lövés 17/44 (38,6 %)
14 Technikai hiba 9
27/58 (46,5 %) Gól/támadás 35/57 (61,4 %)
 FÉRFI KÉZILABDA BL
1. FORDULÓ
B-CSOPORT
TATRAN PRESOV (SZLOVÁK)MKB VESZPRÉM 2735 (15–19)
Eperjes, 3200 néző. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
PRESOV: Krupa - Urban, Kristopans 3, Radcenko 4, Mazár 2, Tumidalsky 3, ANTL 7 (1). Cs: Popcak (kapus), Dudás, Pekár 2, Sobol, MENKOVIC 4, Géci, Krok, Mikéci, Mazúr 2. Edző: Radislav Trtik.
VESZPRÉM: Fazekas - Gulyás P. 2, Laluska, Terzic 2, SULIC 4, PÉREZ 7, IVÁNCSIK G. 5. Cs: PERICS (kapus), VUJIN 9 (1), Lusnyikov, IVÁNCSIK T. 4, Eklemovics, Vilovszki, Császár 1, Nagy K. 1, Korazija. Edző: Mocsai Lajos.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 10. p.: 5–4. 17. p.: 7–10. 21. p.: 11–11. 27. p.: 13–16. 37. p.: 18–23. 46. p.: 20–28. 53. p.: 23–33.
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Radislav Trtik: - A lendületes kezdés után fokozatosan elfogyott az erőnk, a végén pedig esélyünk se volt, mert ellenfelünk a kispadról friss klasszisokat küldött pályára. Több taktikai variációt is kipróbáltunk, hasztalan.
Mocsai Lajos: - Csak látszólag volt könnyű a siker. Jól felkészített, posztonként két képzett játékost felvonultató ellenféllel szemben nyertünk, mert hatékonyan reagáltunk taktikai váltásaira és felállt védelmével szemben hatvanhét százalékos eredményességgel lőttünk.