Nyolcban a spanyolok, lemaradtunk az olimpiáról

2011.12.11. 21:58
A spanyolokat nem lehetett megállítani (Fotó: Cinara Piccolo/Photo&Grafia)
A spanyol válogatott 23–19-re legyőzte Montenegrót a brazíliai női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében, ami azt jelenti, hogy a magyar válogatott végleg búcsút inthet olimpiai álmainak. Az Európa-bajnoki címvédő norvégok szintén bejutottak a legjobb nyolc közé, miután 34–22-re megverték a hollandokat.

Spanyolországnak nem lett volna szabad a legjobb nyolc közé jutnia az olimpiai reményeink életben maradásához, így meglehetősen szomorúan konstatálhattuk, hogy a montenegróiak rendkívül gyengén kezdték a mérkőzést. Elsősorban támadásban produkáltak bőven átlag alattit. Amit lehetett, kihagytak, naggyá téve az amúgy persze jó képességű spanyol kapust, Silvia Navarrót.

Negyedórányi játék után csupán két montenegrói gólt jegyezhettünk fel (6–2), nem sokkal később pedig már 10–4-et mutatott az eredményjelző. Ezután azonban egy 5–0-s sorozattal hirtelen szorossá vált az összecsapás, a szünetre pedig csak kétgólos előnnyel (11–9) vonulhattak a spanyolok.

A második félidő sajnos úgy kezdődött, mint az első, azzal a különbséggel, hogy ezt még gyengébben kezdte Montenegró, amely csak a 36. perc végén lőtte első gólját, 15–9-nél. Ez döntőnek bizonyult, ugyanis az ibériai csapat másodszor már nem adta le jelentősnek mondható előnyét.

Navarro továbbra is remekelt – végül 65 (!) százalékos védési hatékonysággal zárt –, a délszláv csapat legnagyobb sztárja, Bojana Popovics pedig csak az 52. percben talált be először. Spanyolország 23–19-re nyert, ezzel visszavágott Montenegrónak a tavalyi Eb-n elszenvedett középdöntős vereségért, amit mi legalább annyira bánhatunk, mint Popovicsék...

A hollandok az esélytelenek nyugalmával léphettek pályára, 15 perc után pedig még 7–5-re vezettek Norvégia ellen. Az Eb-címvédő ezután négy góllal fordított, de 10–9-nél már megint a németalföldieknél volt az előny.

Mint később kiderült, utoljára, ugyanis az északiak Heidi Löke és Katrine Lunde Haraldsen vezérletével elléptek ellenfelüktől. A két győri játékos hatalmas szerepet vállalt abban, hogy végül 12 góllal nyert Norvégia, Löke ugyanis nyolc góljával a mezőny legeredményesebbje lett (egy lövését sem hibázta el), míg Lunde a kapujára tartó lövések 47 százalékát hárította.

NŐI KÉZILABDA-VB, BRAZÍLIA
NYOLCADDÖNTŐ
MONTENEGRÓ–SPANYOLORSZÁG 19–23 (9–11)
Gólszerzők: Jovanovics 5, Knezevics 4, A. Bulatovics, Popovics, Mehmedovics 2-2, Miljanics, Radicsevics, Djokics, K. Bulatovics 1-1, ill. Pinedo 7, Mangue 6, Martin 4, Barnó, Cuadrado, Aguilar, Alonso, Pena, Elorza 1-1
NORVÉGIA–HOLLANDIA 34–22 (15–11)
Gólszerzők: Löke 8, Sulland, Kurtovic 5-5, Nostvold, Lunde-Borgersen, Snorroeggen 3-3, Johansen, Frafjord 2-2, Oftedal, Breivang, Herrem 1-1, ill. Van der Heijden, Bont 5/5, Lamein 4, Broch, Visser 3-3, Van der Vissel, Hilster 1-1
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
DÉL-KOREA–ANGOLA 29–30 (13–13)
Gólszerzők: Csoj Im Jeong 10/2, Dzsung Dzsi He 6/2, Kim On A 6, Vu Szun Hi 4, Kim Csa Jun 2, Jang Szo Hi 1, ill. L. Kiala 7, M. Kiala 6, Carlos 5, Barros 5/4, Calandula 4, Viegas, Almeida, Bernanrdo 1-1
OROSZORSZÁG–IZLAND 30–19 (15–12)
Gólszerzők: Posztnova 7, Csernojvanyenko, Bliznova, Levina, Davigyenko 3-3, Turej 3/2, Bodnyeva, Uszkova, Sipilova, Hmirova 2-2, ill. Knútsdóttir 4/3, Palsdóttir, P. Stefansdóttir 3-3, Siurdardóttir, H. Skúladóttir 2-2, Jónsdóttir, D. Skúladóttir, H. Stefansdóttir, A. Gudmundsdóttir, Atladóttir 1-1
A 17–20. HELYÉRT
Kuba–Argentína 25–20 (12–11)
Kína–Ausztrália 45–11 (22–4)
Németország–Kazahsztán 37–14 (15–6)
Tunézia–Uruguay 34–17 (14–10)