Japán is kipipálva, győzelemmel zárta a csoportkört a magyar csapat

N. T.N. T.
2015.12.11. 16:12
Triscsukkal meggyűlt a bajuk a japánoknak (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A magyar női kézilabda-válogatott 31–21-re legyőzte Japánt utolsó csoportmeccsén a dániai világbajnokságon. Ezzel biztossá vált, hogy a mieink legrosszabb esetben is a második helyen végeznek a hatosban. Este Dánia kikapott Montenegrótól, ez montenegrói csoportelsőséget és dán harmadik helyet jelentett, valamint azt, hogy Magyarország második lesz csoportjában, és Lengyelországgal csap össze hétfőn 18 órától a nyolcaddöntőben.

A magyar válogatott úgy lépett pályára az utolsó csoportmeccsén, hogy győzelemmel biztos csoportmásodik, de az esti eredménytől függően még az első helyre is van esélye. Az ellenfél Japán volt, amely kellemetlen stílusával minden európai riválisa dolgát megnehezítette. Ezelőtt tizenhat mérkőzést játszottunk az ázsiai csapattal, és mindegyiket megnyertük, tehát bízhattunk a hasonló folytatásban.

A kevés néző is ezt tette, de inkább hasonlított a találkozó edzőmérkőzéshez, mint egy vb-csoportmeccshez. A japánok az első két támadásukból még meg tudták játszani a beállót, ám utána felállt fal ellen tanácstalanná váltak. A mienk pedig könnyen alakítottak ki helyzetet a nyitott japán védekezéssel szemben, így Kurijama Maszamicsinek 6–2-es vezetésünknél, a 8. percben időt kellett kérnie. Egyenlő létszámnál is megpróbálkozott a kapus lehozatalával, de ez sem vezetett eredményre. A 15. percben még csak negyedik gólját lőtte Japán, míg mi már 11-nél jártunk, s ez lehetőséget adott a kezdő sor pihentetésére.

Az is belefért, hogy elöl és hátul is többet hibázzunk, nem csökkent a különbség. Kiss Éva ziccereket fogott (az első félidőben 'majd ötven százalékkal védett), míg Triscsuk Krisztina gólokat lőve szállt be a meccsbe. A szünet előtti percekben a zártabb védekezésre visszaálló japánokkal szemben többször is eladtuk a labdát, valamint Fudzsii Sio is át tudta lőni a falunkat, így 17–11-re zárkóztak a japánok.

A második félidőre érkezett Bíró Blanka, Mayer Szabina és Planéta Szimonetta, a jobbátlövő rögtön egy bombagóllal nyitott. Vezetés ide vagy oda, Németh András hangosan leteremtette Kovacsiczot, miután már egymás után másodszor tudott mellette bemenni a japán szélső. Egyébként csendesen folyt a mérkőzés, a 44. percre meglett a tízgólos fórunk. Nem engedtünk ki, az éppen pályán levők igyekeztek hozzátenni a magukét a meccshez. A hajrához érve kettős emberhátrányban Bíró mutatott be több szép védést. Lefújáskor 31–21-et mutatott az eredményjelző.

A csoportelsőségünk az esti Dánia–Montenegró találkozón dőlt el – a délszlávok nyertek és első helyre értek be, Magyarország második, Dánia harmadik, ezzel a mieink Lengyelországgal csapnak össze a nyolcaddöntőben, továbbjutás esetén pedig az Oroszország–Dél-Korea párharc győztese vár rájuk.

A találkozót követően Kovacsics Anikó értékelt az NSO Tv-nek.

CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 31–21 (17–11) – online közvetítés
Herning, 1500 néző. Vezette: Schulzer, Tönnies (németek)
MAGYARORSZÁG: KISS É. – Kovacsicz 2 , Tomori 3, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 2, Zácsik 4, Kovacsics 3. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, TRISCSUK 6 (1), Görbicz 2, Erdősi 1, Bódi 2, Bulath, Mayer 2, Planéta 2. Szövetségi kapitány: Németh András
JAPÁN: Kametani – Honda 2, Szunami 1 (1), Isitate 2, Jokosima 4, Hara 2, Macumura 2, Tanaka. Csere: Fudzsima (kapus), Isino, Kavamura 1, Nagata, FUDZSI 6 (2), Tanabe 1, Ikehara. Szövetségi kapitány: Kurijama Maszamicsi
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 10. p.: 7–2. 18. p.: 13–4. 27. p.: 16–8. 37. p.: 20–12. 45. p.: 24–14. 50. p.: 28–16. 56. p.: 30–18
Kiállítások: 6 , ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill.4/3