Női kézilabda: reagált a szövetség Kim Rasmussen szavaira

Vágólapra másolva!
2020.01.08. 11:17
A Magyar Kézilabda-szövetség nevében Novák András, a szervezet operációs vezetője reagált a Nemzeti Sportnak Kim Rasmussen, az állásából felmentett női szövetségi kapitány dán TV2-nek tett nyilatkozatára.

Mint arról beszámoltunk, Rasmussen közölte, hogy 2019-ben négyéves szerződést kötött az MKSZ-szel, amely most mégis elköszönt tőle.Mint arról beszámoltunk, Rasmussen közölte, hogy 2019-ben négyéves szerződést kötött az MKSZ-szel, amely most mégis elköszönt tőle.

„Igen, igaz a hír, a Magyar Kézilabda-szövetség valóban meghosszabbította Kim Rasmussen szövetségi kapitányi szerződését a decemberi világbajnokság előtt – reagált az MKSZ operatív igazgatója, Novák András. Hiszen erre, a hosszabbításra, minden okunk megvolt. Ugyanakkor a Rasmussen által teremtett és így kialakult helyzet miatt, tekintve, hogy a nemzetközi szövetség felfüggesztette, bizonytalanságba kerültünk. És a kvázi az életünk, a női szakág legfontosabb hétvégéjének, a márciusi győri olimpiai selejtező küzdelmeinek nem vághatunk neki egy ilyen bizonytalan szituációban. Sem magára a tornára, sem az odáig vezető útra nem léphet ilyen helyzetben a női válogatott. Ezért az MKSZ elnöksége lépéskényszerbe került, és – véleményem szerint – meghozta a legjobb döntést, felmentette a kapitányt a tisztségéből.”

Legfrissebb hírek

Bizonyosság vagy remény – Ballai Attila publicisztikája

Kézilabda
2025.12.13. 23:08

Várjuk a böjt végét – Thury Gábor jegyzete

Kézilabda
2025.12.08. 22:53

Tóvizi Petra és Kuczora Csenge a közelgő vb-ről is beszélt a Szabaddobásban

Kézilabda
2025.11.24. 17:42

„Bennünk élő történelem” – bemutatták a női kézilabda-válogatott új mezét

Kézilabda
2025.11.13. 16:03

Világbajnok és Európa-bajnok magyar kézilabdázókat köszöntöttek

Kézilabda
2025.11.13. 15:46

Pálinger Katalin Sydney-ről: Nehéz így huszonöt év után erről beszélni

Kézilabda
2025.10.10. 10:57

Chema Rodríguez: Volt mit és kit nézni az elmúlt hetekben

Kézilabda
2025.10.09. 15:41

Iváncsik Gergő: Remélem, hogy sikerül túllépni mindazon, ami eddig kicsit is gátolta a magyar válogatottat

Kézilabda
2025.10.03. 14:24
Ezek is érdekelhetik