Női kézilabda NB I: pokoli végjáték Fehérváron, Érden és Békéscsabán

2012.01.28. 19:35
Nemcsak a Vác–FTC mérkőzés hozott elképesztő izgalmakat a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A Békéscsaba 28–27-re nyert hazai pályán a DVSC ellen, az Érd 25–23-re verte meg a Siófokot, míg az Alcoa 24–24-es döntetlent játszott a Szekszárddal. A Veszprém ehhez képest sima meccsen diadalmaskodott 31–27-re Kiskunhalason.

Dráma dráma hátán. Ez jellemezte a női NB I szombat esti mérkőzéseit (is). Az Alcoa hazai pályán esélyesebbnek számított a Szekszárd ellen, és a szünetben még vezetett is két góllal. A második félidőben azonban támadásban visszaestek a fehérváriak, és a végén annak is örülhettek, hogy otthon tudtak tartani egy pontot. A szekszárdiak az utolsó másodpercben kapufát dobtak.is). Az Alcoa hazai pályán esélyesebbnek számított a Szekszárd ellen, és a szünetben még vezetett is két góllal. A második félidőben azonban támadásban visszaestek a fehérváriak, és a végén annak is örülhettek, hogy otthon tudtak tartani egy pontot. A szekszárdiak az utolsó másodpercben kapufát dobtak.

Könnyen 24–24 lehetett volna az Érd–Siófok meccs végeredménye is, ugyanis 24–23-as állásnál a vendégek – akik a záró 10 percnek még háromgólos előnnyel vághattak neki – támadhattak az egyenlítésért. Hosszas huzavona után tudták lejátszani a csapatok az utolsó másodperceket, amelyekben az Érd labdát szerzett, Kovács Anna pedig beállította a 25–23-as eredményt.

Békéscsabán a Debrecen remek rajtot vett (5–1-re meglépett), Kovács Péter időkérése után azonban magához tért a Csaba. Ezt követően már egyik fél sem tudott elhúzni a másiktól, így itt is garantált volt az idegölő végjáték. A hazaiak két perccel a vége előtt három góllal vezettek, és hiába találtak be ezután még háromszor is a debreceniek, egyenlíteni már nem tudtak, eggyel a lilák nyertek.

Nem állt messze a bravúrtól a Kiskunhalas, amely az első félidőt egygólos előnnyel zárta. A sereghajtónak a második játékrész közepén volt egy holtpontja, ez pedig sokba került neki. A halasiaknak mínusz ötről sikerült visszajönniük két gólra, de a papírforma végül nem borult.

NŐI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DVSC-FÓRUM 28–27 (14–15)
Békéscsaba, 2000 néző. V: Baranyi, Szloska
BÉKÉSCSABA: Veress – Hajduch, TOSKOVICS 7, Kamper 3, TÓTH K. 4, Glusica 5, Kelemen 3. Cs: Futaki, Sipeki (kapusok), LJUBAS 3, Drávai, Zsilák, Szögi 3 (1), Gávai. Edző: Kovács Péter
DEBRECEN: MAKAI – VARSÁNYI 8, Bálintová 1, Karalyos, SISKA 9 (3), Kudor 3, Szilágyi. Cs: Dakos 5 (4), Som, Karnik Sz., Kazai 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–4. 15. p.: 7–6. 18. p.: 7–9. 21. p.: 10–10. 26. p.: 11–14. 38. p.: 19–18. 45. p.: 20–21. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 10/7
Kovács Péter: – Egy nagyon jól játszó Debrecent sikerült legyőznünk. Bebizonyítottuk, hogy nem csak a férfi kézilabda Európa-bajnokságon láthatunk nagyon jó mérkőzéseket.
Köstner Vilmos: – Remek mérkőzés volt, amelyen egy pontot megérdemeltünk volna. A döntő pillanatokban fiatal játékosaim keze megremegett a hétmétereseknél. Óriásit küzdöttünk, életem egyik legjobb mérkőzése volt.
ALCOA FKC–UKSE SZEKSZÁRD 24–24 (14–12)
Székesfehérvár, 500 néző. V: Bóna, Miskei
FEHÉRVÁR: Szikora – Niksics 4, Nikcsevics 1, Tilinger 2 (1), Horváth B. 4, TRISCSUK 9 (3), Vaszari 3. Cs: TRIMMEL (kapus), Bízik, Németh K., Becséri, Rádl 1. Edző: Mihály Attila
SZEKSZÁRD: TRIFFA – Weigel 3, SZEKERCZÉS 4, KOPECZ 5, Borbás 2, Fauszt 4, Vasas 2. Cs: Gulya, Jenőfi 4, Kuridza. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 12. p.: 5–6. 18. p.: 8–8. 24. p.: 12–9. 28. p.: 13–11. 35. p.: 15–15. 41. p.: 18–17. 47. p.: 18–18. 54. p.: 21–22. 58. p.: 22–23
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. –
Mihály Attila: – Ha spártaiak lennénk, akkor már régen ledobtak volna bennünket a Taigetoszról...
Kovács Jenő: – Úgy érzem, itt hagytunk egy pontot, de kis csapatomnak óriási előrelépés, hogy a Fehérvártól pontot tudtunk rabolni.
KISKUNHALAS NKSE–VESZPRÉM-BARABÁS KC 27–31 (14–13)
Kiskunhalas, 300 néző. V: Herczeg, Südi
KISKUNHALAS: Scholcz – Sterbik, Takács 2, Szamoránsky A. 4, Tápai A. 1, BARNA 11 (2), KURGYIS 4. Cs: PETHŐ (kapus), Valovics 2, Varga D. 3 (3). Edző: Dankó Ervin
VESZPRÉM: Kiss É. – FÖLDES V. 6, HORNYÁK D. 8 (5), Farkas V. 4, MAYER SZ. 4, EMBEROVICS 4, Azari. Cs: Lengyel (kapus), Szabadfi 1, Borkowska 1, Földes K. 3. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–5. 24. p.: 10–10. 41. p.: 17–17. 52. p.: 20–25. 57. p.: 25–27
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5
Dankó Ervin: – Feszült hangulatú mérkőzésen mindent megpróbáltunk, de a Veszprém támadójátéka, főleg beállói révén, jobb volt.
Gyurka János: – Küzdelmes első félidő után komoly küzdeni tudással tudtunk ezt a fontos győzelmet megszerezni.
ÉRDI VSE–SIÓFOK KC GALERIUS FÜRDŐ 25–23 (12–12)
Érd, 450 néző. V: Szeged, Unyatinszky
ÉRD: OGUNTOYE – Török 1, KOVÁCS A. 5, BOGNÁR B. 5, Vukcsevics 2, Tóth T. 3, Vincze 2. Cs: JANORIK (kapus), Tamás K., SZEKERES, Kisfaludy 1, Pádár, WOLF 6 (4). Edző: Szabó Edina
SIÓFOK: HERR O. – BÓDI 6, BOGDANOVICS 1 (1), Kiss O., MÖRTEL 8 (1), De Souza, Szepesi 2. Cs: Lajtos (kapus), Ábrahám 3, Szalai 2, Németh 1, Bloj. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–4. 15. p.: 9–4. 21. p.: 10–9. 39. p.: 16–16. 47. p.: 19–19. 50. p.: 19–22. 56. p.: 22–23
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/2
Szabó Edina: – Nagyot léptünk előre, hiszen fontos két pontot tartottunk itthon. A hibák ellenére a csapat egységes maradt, megérdemelten szereztünk ma győzelmet.
Imre Vilmos: – Úgy érzem, hogy a kihagyott helyzetekkel magunkat vertük meg a második félidőben. Az a csapat, amelyik nyolc mérkőzéslabdát elhibáz, nem érdemel győzelmet.