Tápai kihagyott hetese után 27-26-ra nyert a Fradi

2012.01.28. 14:19
Tápai Szabina (balra) kezében maradt egy váci pont (Fotó: Korponai Tamás)
A női kézilabda NB I rangadóján a Ferencváros 27–26-ra győzött Vácon. A végig kiélezett, fordulatokban gazdag mérkőzés az utolsó másodpercekben dőlt el, amikor Tápai Szabina büntetőt hibázott.

A női kézilabda NB I kora délutáni rangadóján a 2. helyen álló Ferencváros a 4. Váchoz látogatott. A zöld-fehérek számára nem kezdődött rosszul a meccs, mert bár 2–1-re még hátrányban voltak, ezután fordítani tudtak, és irányították is a meccset.

TOMORI: NE IZGULJ, ROSZTOVBAN JÁTSZANI FOGOK

„Ne izgulj, Rosztovban játszani fogok – veregette meg Tomori Zsuzsanna az öltözőfolyosón Elek Gábor vállát, közepes mértékben megnyugtatva a lábon kihordott néhány szívinfarktus után a Ferencváros igen elgyötört edzőjét. – De tényleg, jártam már így, hamar rendbe jövök."

Az átlövőnek a külső oldalszalagja sérült meg – még nem tudni, mennyire súlyosan.

A 17. percben azonban egy ütközés során megsérült a vendégek átlövője, Tomori Zsuzsanna, ami után le is kellett cserélni, és már nem is jöhetett vissza (egyelőre nem tudni, mennyire komoly a sérülés, de nem zárható ki, hogy kihagyás vár rá). Ezután Kovacsicz Mónika indításból lőtt találatával még növelte az előnyét a fővárosi csapat, ám a balátlövő Klivinyi Kinga vezérletével fokozatosan megkezdte a felzárkózást Ökrös Csaba együttese.

Klivinyi hetedik góljával (a szünetig nyolcig jutott) 11–11-nél egyenlíteni is tudott a Vác, de erre a Ferencváros átlövője, Zácsik Szandra egy hasonlóan nagy góllal válaszolt, és a szünetben eggyel, 14–13-ra vezetett is a Fradi.

A második félidő elején lerohanásból gyors gólokat szerzett a Vác, Gyetván Krisztina és Barján Bianka is többször eredményes volt, utóbbi főképp a talpról előtt labdáival hívta fel magára a figyelmet.

Két góllal meg is tudtak lépni a hazaiak, ám Elek Gábor időt kért, ami után a Ferencváros percei következtek: a látogatók előbb egyenlítettek, majd ők léptek meg két góllal – köszönhetően többek között Jelena Zsivkovics biztos kézzel értékesített büntetőinek –, ekkor azonban a korábbi ferencvárosi Lucia Uhraková lépett elő vezérré, és ismét egyenlített a Vác.

Hat perccel a vége előtt 24–24-et mutatott az eredményjelző, két perccel a vége előtt pedig 26–26-ot, amikor a Vác és a Ferencváros is megszerezhette volna hétméteresből a vezetést, de Klivinyi és Zsivkovics is hibázott.

Az utolsó percben Zácsik Szandra, aki a második félidőben el-el tűnt, a legjobbkor szerezte meg a hetedik gólját, így az utolsó váci támadás előtt a Ferencváros állt jobban (27–26). A Vác lehozta a kapusát, majd kiharcolt még egy büntetőt, azt azonban Tápai Szabina, aki a meccsen egyetlen gólt sem dobott, kihagyta, így a vendégek nyerték meg a rangadót.

NŐI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
VÁCI NKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 26–27 (13–14)
Vác, 800 néző. V: Horváth, Marton
VÁC: Juhász – Ertl 4, Barján 4, UHRAKOVÁ 6, Fülöp 1, KLIVINYI 9 (2), Gyetván 2. Csere: Péntek-Dózsa, Bíró (kapusok), Tápai Sz., Mészáros R., Petrovics
FTC: ABRAMOVICS – KOVACSICZ 5, Tomori 2, Szucsánszki 1 (1), Szamoránsky P. 2, ZÁCSIK 7, Szarka 3. Csere: Pastrovics (kapus), Cifra, Zsivkovics 4 (4), Dajka 2, Szádvári 1
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2‑1. 8. p.: 2‑5. 17. p.: 9‑10. 22. p.: 12‑12. 34. p.: 14‑16. 39. p.: 20‑18. 44. p.: 20‑22. 56. p.: 26‑25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 7/5
ÖKRÖS CSABA, a Vác edzője: – Méltó ellenfelei voltunk a nagyon erős Ferencvárosnak. Sajnos mostanában a büntetők minket büntetnek.
ELEK GÁBOR, az FTC edzője: – Szokásos idegborzoló váci mérkőzésünk után néhány évvel biztosan kevesebbet fogok élni.