Női kézilabda KEK: kettős győzelemmel búcsúztatta a DVSC-t a Viborg

2012.03.11. 17:32
A női kézilabda KEK negyeddöntőjének visszavágóján Debrecenben is magabiztosan győzött a dán Viborg, és összesítésben 81–50-nel jutott be a legjobb négy közé.

A dánok Grit Jurack nélkül szálltak harcba a visszavágón, igaz a Loki is kénytelen volt lemondani a lázas Kazai Anitáról, s a két csapat helyzetéből ez nagyobb vérveszteséget jelentett a hajdúságiaknak, mint a Viborgnak a német klasszis hiánya.

Reálisan csak abban reménykedhettek a Lokinál, hogy a kinti meccshez képest jobban meg tudják szorítani nagynevű riválisukat.

A Viborg rögtön magához tudta ragadni a kezdeményezést, és a félidő felénél már 10–5-re vezetett. A hazai időkérés után is tovább nőtt a különbség, és bár ezután volt egy jobb periódusa a Lokinak, a szünetben már 22–11-re ment a Viborg. A vendégeknél elsősorban Anja Althaus és Maria Fisker jeleskedett a gólgyártásban.

A folytatásban visszavett valamelyest a dán csapat, így állandósulni látszódott a két csapat közötti különbség. A hajrához érve azonban tovább nyílt az olló, a dánok pedig végül 14 találattal bizonyultak jobbnak (25–39).

A címvédő Ferencváros szombaton az orosz Zvezda Zvenyigorodot kettős győzelemmel búcsúztatva lett elődöntős.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DVSC-FÓRUM–VIBORG HK (dán) 25–39 (11–22)
Debrecen, 1200 néző. V. Leszczynski, Piechota (lengyelek)
DVSC: Makai – Varsányi 1, Bálint 3, KARALYOS 4, Siska 4 (2), Kudor, Szilágyi Á. 1. Csere: KIRÁLY (kapus), DAKOS 4 (1), Karnik Sz. 3, Slakta 2, Bohus-Karnik M. 1, Som 1, Mikula 1. Edző: Köstner Vilmos.
VIBORG: PEDERSEN – Varzaru 2, Larsen 1, GULLDÉN 4, ALTHAUS 10, CHEBBAH 6, FISKER 6, Csere: Due (kapus), Skov 2, Ahlm 2 (1), FRAFJORD 4, Mikkelsen 2. Edző: Martin Albertsen.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2-3. 16. p.: 6-12. 26. p.: 10-18. 43. p.: 18-27. 55. p.: 23-34.
Kiállítások: 10, ill 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill 3/1.
Köstner Vilmos: Az első félidőben tompán kézilabdáztunk, szünet után sokat javultunk. Elsősorban kulcsembereimtől hiányoltam a jobb teljesítményt.
Martin Albertsen: - Ügyes, sokra hivatott csapat ellen jutottunk magabiztosan tovább. Örülök, hogy közönségszórakoztató meccset játszottunk!
Továbbjutott: a Viborg 81–50-es összesítéssel.