Kettős győzelemmel elődöntős a Fradi!

2012.03.10. 13:57
Jogos a fradista lányok öröme: továbbra is úton a címvédés felé a csapat (Fotó: Mirkó István – archív)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata a negyeddöntő visszavágóján is nyert az orosz Zvezda Zvenyigorod ellen idegenben, így a címvédő kettős győzelemmel jutott be a KEK legjobb négy csapata közé.

Edzője szavainak szellemében – azaz nagyon koncentráltan – kezdte a találkozót a Fradi, hiszen öt perc elteltével már 6–1-re vezetett. Kovacsicz Mónika kezdte a gólgyártást, a zöld-fehérek pedig a támadásépítés minden formáját (értsd: beállós játék, indítás, átlövés) eredményesen gyakorolták.

Zdravko Zovko 1–6-nál időt is kért, ami némelyest helyrebillentette csapata védekezését, meg is kezdte a felzárkózást a Zvenyigorod. A hazaiaknál feljavult Nyigina Szajdova kapusteljesítménye, a Fradi pedig hétperces gólcsendbe burkolózott, aminek következtében 7–7-nél Ljudmila Posztnováék utolérték a vendégeket.

Ekkor Elek Gábor is magához intette lányait, nem is engedte át a vezetést a Fradi: Zácsik Szandra, majd Tomori Zsuzsanna góljaival átlövésből is betalált. Újra megléptek a vendégek, a 20. percre visszaállt a megnyugtató háromgólos különbség (9–12).

A Fradi felállt fal elleni játéka meggyőzőbbnek tűnt, a hazaiak pedig egyszerűen nem tudták helyzetbe hozni a beállót, az átlövéseket pedig Alena Abramovics remekül olvasta, így Kovacsicz Mónika révén a gyors indítások és gólok véghezvitelére is volt lehetősége az Elek-csapatnak.11–14

Az első félidő vége azonban a zvenyigorodiak számára alakult jobban, az oroszok kiegyenlítettek, ám Szucsánszki Zita találatával 15–14-es előnyben volt a Ferencváros.

A második játékrészt is remekül kezdték a mieink: Szucsánszki vezette a Fradi-rohamokat, alaposan fel is gyorsult a játék, ami a hibákkal párosulva némi kaotikus jelleget kölcsönzött a félidő első perceinek, ám szerencsére ebből is a magyar csapat jött ki jobban. 16–20

Zácsik jobbátlövőben, emberhátrányból is betalált, Szarka eredményesen játszott, és Such Nelly is remekül szállt be Kovacsicz helyére, azaz mondhatni, hogy uralta a meccset a Fradi, és ezzel gyakorlatilag végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését a második félidő közepére. 20–24

Állandósult a három-négy gólos előny a Fradi javára, és a Zvezda nyitott védekezése ugyan megzavarta a csapatot, az 54. percben, Elek Gábor újabb időkérésénél már mosolygós arcok fogadták az instrukciókat az utolsó percekre. 26–29

A Fradi-örömjáték nem is maradt el a hajrában, így a zöld-fehérek idegenben is alaposan kitömték a Zvezda Zvenyigorodot: a Ferencváros 35–31-re nyert, és kettős sikerrel jutott az elődöntőbe.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
ZVEZDA ZVENYIGOROD (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–35 (14–15)
Zvenyigorod, 1000 néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
ZVEZDA: Kalinyina – USKOVA 6, VJAHIRJOVA 6, POSZTNOVA 6, Spiridon 1, Koroljova 2, Dmitrijeva 1 (1). Csere: Szajdova (kapus), Szabó V., Dronyina 6 (5), Gudkova 1, Kavronyina 1, Szasurkova 1. Vezetőedző: Zdravko Zovko
FTC: Abramovics – Kovacsicz 3, TOMORI 6, SZUCSÁNSZKI 7, Szamoránsky P. 2, ZÁCSIK 5, Szarka A. 2. Csere: Pastrovics (kapus), CIFRA, Zsivkovics 5 (3), Deáki, SUCH 4, Szádvári 1, Lukács. Vezetőedző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–6. 11. p.: 5–6. 14. p.: 7–7. 19. p.: 8–11. 24. p.: 10–14. 29. p.: 14–14. 32. p.: 14–18. 38. p.: 17–22. 43. p.: 20–25. 47. p.: 23–28. 52. p.: 26–28. 55. p.: 26–31. 58. p.: 29–34.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3