Női kézilabda EHF-kupa: 11 gólos előnyben a Debrecen

MTI MTIMTI MTI
2019.11.09. 17:18
A DVSC 11 gólos előnyt szerzett szerb riválisa ellen (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A Debrecen hazai pályán 11 góllal legyőzte a szerb bajnok ZSORK Jagodina csapatát a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén.

A debreceniek a találkozó első percétől kezdve vezettek, igaz, az első félidő derekáig nem tudták leszakítani a szerb riválist. A játékrész második felében nőtt ugyan a különbség, de jelentős előnyt ekkor sem tudott kialakítani a házigazda.

A DVSC a második félidő első tíz percében csak három gólt kapott, és mivel ez idő alatt kilencet szerzett, tízre növelte a különbséget, melyet a lefújásig még növelt is, így nyugodtan utazhat a jövő szombati visszavágóra.

A mérkőzés legeredményesebb gólszerzője a hazaiak válogatott jobbátlövője, Kovács Anna volt nyolc találattal.

A párharc győztese bejut az EHF-kupa csoportkörébe.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉS
DVSC SCHAEFFLER–ZSORK JAGODINA (szerb) 37–26
(17–13)
Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok, 1800 néző. V: Pirvu, Potirniche (románok)
DEBRECEN:
TRIFFA – Varsányi 2, KOVÁCS ANNA 8, BULATH 7 (5), Tóvizi 3, DESZPOTOVICS 5, VANTARA-KELEMEN 7. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), Bordás 1, Vámos P., Karsten 1, SZABÓ P. 1, Arany 2, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos
JAGODINA: M. Ilics – Sztepanovics, M. AGBABA 6 (1), M. Jovanovics 1, TATAR 7, Zsizsics 5, A. Adzics 2 (1). Csere: Djuraszinovics (kapus), Raicsevics 1, Aszanyin 2, J. Bulatovics, Gojkovics 2 (1), Szivcsev. Edző:Dragan Markov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 11. p.: 4–4. 17. p.: 7–5. 20. p.: 9–6. 22. p.: 10–9. 26. p.: 14–10. 35. p.: 21–15. 39. p.: 26–16. 42. p.: 28–17. 53. p.: 31–21. 58. p.: 36–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Köstner Vilmos: –
Jó játékkal értük el ezt a nagy különbségű győzelmet, de azt is mondhatnám, hogy a visszavágóra mégis figyelmet igénylő sikert. A második félidőre a szerb csapat elfáradt, nekünk pedig feljavult a védekezésünk és több szerepet kaptak a beállóink is. Labdaszerzésből játszottunk sokszor gyors játékot, aminek külön örülök.
Dragan Markov: – Nagyon jó volt a hangulat, minden elismerésem a hazai szurkolóké. Megérdemelten győzött a DVSC, mi sok technikai hibával játszottunk. A visszavágón reménykedem abban, hogy jobban fogunk játszani, s talán házigazdaként sikeresebbek leszünk.

KORÁBBAN

KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török)–VÁCI NKSE 33–26 (16-11)
Kastamonu,
500 néző. Vezette: Duplij, Tkacsuk (ukránok)
KASTAMONU: ROMBESCU – USZKOVA 5, Vascsuk 4, Iskenderoglu 3 (2), Seric 1, ÖZEL 7, Aydin. Csere: Kajumova, Pandzic (kapusok), Woloszyk, Coskun 3, Iskit 2, JILMAZ 5, Türkoglu 3, Güler. Edző: Hakan Günal
VÁC: Arenhart – Diószegi 2, Lakatos R. 2, KUCZORA 8 (1), Helembai F. 2, Kácsor 6 (3), Radoszavljevics 5. Csere: Bukovszky (kapus), Szabó K.1, Szondi, Paróczy, Szeberényi, Kovács N. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 14. p.: 7–6. 21. p.: 10–9. 26. p.: 15–10. 34. p.: 18–12. 42. p.: 24–16. 49. p.: 26–21. 55. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Szilágyi Zoltán:
– Alapvetően a gyenge helyzetkihasználásunk miatt nem lett szorosabb az eredmény. Kevés kulcsjátékosunk kézilabdázott kifejezetten jól. A végén így is lett volna esélyünk arra, hogy három-négy gólra felzárkózzunk, de a hajrában is kimaradtak a ziccereink. A védekezésünk főleg a második félidőben nem volt elég agresszív, ez is döntőnek bizonyult, és a gyors török indulásokat sem tudtuk megakadályozni. Nem adjuk fel, viszont tény, hogy a visszavágón jobb teljesítményre lesz szükség tőlünk.