Női kézi-vb: Románia szerezte meg a bronzérmet

2015.12.20. 16:16
Neaguéknak már nem kellett játszania a hajrában
A Dániában zajló női kézilabda-világbajnokság bronzmérkőzésén Románia magabiztos játékkal legyőzte Lengyelországot.

Nagyon bekezdett a román válogatott, a 6. percben Szűcs Gabriella góljával már 4–1-re vezetett, Kim Rasmussennek időt is kellett kérnie. Nem találta a játékát támadásban a lengyel csapat, és hátul sem volt olyan határozott, mint a korábbi meccsein. A 17. percben 10–4-re ment Románia, jött az újabb lengyel időkérés.

A játék képe nem változott, a románok a szünetbeli hétgólos vezetésük tudatában nyugodtan játszhattak. Tomas Robert Ryde együttesének minden bejött, Neagu az oldalvonal mellől, talpról is betalált, Manea minden helyzetéből gól vagy hetes lett. A lengyeleknél nem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény, a 48. percben már tíz gól volt a különbség (15–25). Zengett is a népes román tábor. Ryde mindenkinek lehetőséget adhatott a hajrában, a 31–22-es győzelem után nagy ünneplésbe kezdtek a románok – köztük a korábbi magyar válogatott Szűcs Gabriella –, amibe a szakmai stáb is beszállt.

NŐI KÉZILABDA-VB, DÁNIA
DÖNTŐ

Hollandia–Norvégia 23–31 (9–20)
A 3. HELYÉRT
Lengyelország–Románia 22–31 (8–15)
Gólszerzők:
Achruk 6, Kudlacz 4, Kobylinska 3, Niedzwiedz, Sadej, Zalewska 2-2, Gadzina, Zych, Kulwinska 1-1, ill. Neagu 10, Manea 4, Ardean-Elisei , Geiger, Vizitiu 3-3, Nechita, Buceschi 2-2, Perianu, Szűcs, Marin, Tanasie 1-1